„Až do svých třiceti let jsem pracovala, abych měla výsledky. Dnes pracuji pro radost,“ říká o sobě Lucka, maminka 7letého chlapečka. Díky svému osobnímu příběhu objevila sebe samu, dokázala se vyrovnat s minulostí a našla „klíč ke šťastnému životu“, který pomáhá hledat i dalším ženám. „Vytvořila jsem program pro ženy SAMA SEBOU., díky kterému mohou změnit samy sebe, být krásné, zdravé a dělat práci, která je baví,“ dodává. Nejen o tomto programu, ale především o Lucčině dlouhé cestě jsme si povídaly v následujícím rozhovoru.
Lucko, máte za sebou traumata, se kterými jste se musela vypořádat. O co se přesně jednalo?
Dospívání pro mě byla doslova noční můra. Necítila jsem se milovaná a v bezpečí. Doma byly hádky na denním pořádku a bohužel nechybělo také násilí. Škola mě nebavila, protože místo studia módní návrhářky mi maminka vybrala ekonomku s tím, že nemám talent. Nejhorší však byl otcův infarkt, který se odehrál u nás doma. Táta upadl v koupelně a zablokoval dveře, nemohli jsme se k němu dostat, a když se tak stalo, už mu nešlo pomoci. Byl to otřesný zážitek, který jsem zpracovávala několik let.
Připadalo mi, že traumata doslova přivolávám. O pár let později se mnou tehdejší přítel vysklil skleněné dveře. V zaměstnání mě vydíral majitel tím, že mě zamkl v kanceláři a požadoval nekřivé svědectví vůči mému bývalému manželovi. Když si projdete takovými nepříjemnými zážitky a máte špatné myšlenkové schéma, opakují se vám podobné situace pořád dokola dokud nepřeprogramujete svou mysl.

Jaká byla vaše cesta k sebeuzdravení? Kdy přišel ten zlom? 
Cesta k plnému uzdravení trvala tři roky. Bude to možná znít bláhově, ale impulsem bylo kolo a smích. Pamatuji si, jak jsem po smrti maminky byla na zahradě a cítila se jak na Pandoře. Vše bylo vzdálené a cizí. Přes zahradu jsem slyšela štěbetání sousedek a jejich smích. Zatoužila jsem být zase šťastná, jezdit na kole, které miluju.
Jak se vám tedy povedlo najít ztracené štěstí a uzdravit svou duši?
Musela jsem najít sebe samu a věděla jsem, že pro to musím něco udělat. Pokud si přejete uzdravit se nebo být více spokojená, musíte se nejprve skálopevně rozhodnout. Představte si, co vám změna přinese a proč je pro vás tak důležitá. Začněte naslouchat a pracovat sama na sobě. Jedině tak vydržíte a dosáhnete tak všeho, po čem toužíte. Obklopujte se pozitivními lidmi, se kterými se máte rádi a podpoří vás. Zatočte se strachy, s negativitou a šedí všedních dní. Pozitivní přístup a oživení vám přinesou radost ze života. Jsou to jednoduché věci, které fungují všem bez rozdílu a jsou zadarmo. Jen se je musíme naučit vnímat.

Vaši cestu k uzdravení ohrozila nemoc, se kterou jste se musela poprat, je to tak?
Jednalo se o naprostou banalitu – ofouknutí, které mi převrátilo život vzhůru nohama. Se zablokovanými esíčky jsem chodila na rehabilitaci, kde na mě sestra nalehla celou svou vahou a protahovala mě tak, že jsem bolestí brečela. Po jejím protažení jsem téměř přestala chodit, měla šílené bolesti a brnění v noze. Doktor se mi celou dobu snažil namluvit, že mám pouze zkrácený sval a vše je v pořádku. Po roce jsem se naštěstí dostala k neurologovi, který mě hned zařídil operaci a lázně. Po dalším roce jsem potkala skvělého fyzioterapeuta, který mi pomohl vrátit se zpět do normálního života, a tak jsem byla zase schopná postarat o sebe a svého syna. Ale až díky mentální práci na sobě jsem se uzdravila úplně a dnes cítím se lépe než kdykoliv předtím.

Poté jste založila program Sama Sebou, o co se přesně jedná?
Smyslem programu SAMA SEBOU je objevit svou jedinečnost, mít se víc ráda a žít život svých snů bez omezení. Ženám pomáhám především vyřešit danou situaci a být jejich vrbou, na kterou se mohou kdykoliv obrátit a spolehnout. Během povídání pochopí, jak si s nesprávnými životními postoji sami kazí život a jak sami mohou sami, někdy doslova mávnutím kouzelného proutku, zcela změnit svůj život a být opravdu spokojené.
Po jaké době se objevily první pozitivní výsledky?
Pocit štěstí a pokroku jsem pocítila asi po roce sebeléčení. Dnes všichni chceme všechno hned. Buďte k sobě, prosím, trpěliví a laskaví. Mějte také na paměti, že délka léčení je přímo úměrná délce nemoci a intenzitě léčení. Neudělejte tu největší chybu, že po uzdravení se na sebe zase vykašlete. Zdraví není samozřejmost. O zdraví je potřeba pečovat se sejnou intenzitou jako o svou krásu.
Do jaké míry souvisí zdraví s psychickou pohodou? 
Zcela zásadně, psychika a tělo jsou jako Laurel a Hardy. Nejlépe fungují v pohodě a pospolu. Nikdy nemůžete být dlouhodobě zdraví a fit, když jste psychicky v nepohodě. Největším problémem dnešní doby je neúměrná psychická zátěž, se kterou neumíme pracovat, konzum a pasivita. Všem klientům doporučuji občas udělat Paretovo pravidlo, 20 % z celkových aktivit vyškrtnout. Pro ty, kteří jsou vyhořelí a potřebuji restart, naopak udělat 80 % delete. Dobíjejte se každý den jako mobil a pravidelně se hýbejte. Zaměřte se na zdravou stravu, které jde ruku v ruce nejen s tím, jak vypadáte, ale zejména s tím, jak se cítíte. Místo večerní elektroniky si naordinujte zklidnění, povídání nebo milování s partnerem. V neposlední řadě si vylaďte svoje vztahy a vaše zdraví a psychická pohoda budou vzkvétat každým dnem.

Jaké je vaše životní motto, kterého se držíte?
Buď sama tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.
Co byste vzkázala všem ženám, které neprožívají zrovna šťastné období?
I vy můžete mít příběh se šťastným koncem. Stačí jen chtít a něco pro to udělat.
 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account