Co si představit pod pojmem „intuitivní masáž“? Abych sama lépe pochopila význam této techniky, rozhodla jsem si ji vyzkoušet na vlastní kůži. Martina Štístko se masážím věnuje naplno od roku 2008. Jak sama říká, již od malička měla energetické a léčivé ruce. „Chtěla jsem pomáhat lidem odstraňovat bolest, ale moje maminka mě od toho odrazovala,“ vzpomíná. Proto se ke svému dětskému snu dostávala velkou oklikou. A to přes veterinu, ekonomii až k masérství.

Vyjma masáží provádí ve svém studiu také procedury zeštíhlení, detoxikaci a redukci celulitidy pomocí speciálního přístroje. Především je ale maminkou dvou malých školáků. A protože má energie na rozdávání, sama zasedla do školních lavic, aby si dálkově doplnila vzdělání.
Terapie začíná tím, že si vyberete barvu ručníku a jeden z vonných olejíčků, které vám Martina nabídne. „Barva a vůně mi o vás hodně napoví. Každá barva i vůně má svůj význam,“ říká Martina. Poté si lehnete na masérské lůžko. U mě začala reflexní terapií, postupně přešla na krční páteř a celá záda. Celou terapii uzvřela energetickou masáží. „Hodně záleží na tom, proč ke mně člověk přijde. Jaké má trápení, ale víc mi napoví má intuice při masáži,“ popisuje Martina.

Martina postupně odstraňuje bloky a povídá si s klientem. Odkrývá tak jeho radosti i starosti. Je to součástí intuitivní masáže. Postup procedury je vždy individuální podle toho, s čím klient přišel. „Každá masáž je zcela originální a nikdy ji přesně nezopakuju. Dá se říct, že každá masáž je takový rituál, při kterém volím různé kombinace technik – aromaterapie, reflexní masáž, tlaková, práce s energií a barvami a mnoho dalších,“ popisuje Martina. Cílem je odstranit postupně všechny bloky a na závěr provést energetickou harmonizaci. Zároveň dodává, že při této masáži je nesmírně důležité umět naslouchat klientově tělu i duši.
Další průběh terapie se odvíjí podle toho, jak moc je klient připravený a jak se otevře. „Já ani klient dopředu nevíme, jak to bude celé probíhat. Proto se předem můžeme dohodnout pouze na čase, po kterou bude terapie probíhat a vše ostatní vyplyne z dané situaci,“ vysvětluje Martina.

Ze své zkušenosti mohu jen potvrdit, že atmosféra celé mé návštěvy, která trvala asi 1,5 hodiny, byla neuvěřitelně uvolněná. Připadalo mi, jako bych Martinu znala roky a neměla jsem nejmenší problém se jí maximálně otevřít. Martina postupně odkrývala mé bloky, povídaly jsme si o všem možném. Bylo to absolutně přirozené a nenucené. 
Na otázku, kolik terapií je potřeba absolvovat, nelze snadno odpovědět. „Je to opravdu hodně individuální a záleží na tom, jaký problém člověk řeší, v jaké úrovni. Témata, která nás provázejí od dětství, procházejí životem v sedmi cyklech. To znamená, že pokud se vyřeší v určité úrovni, po čase se nám do života vrátí, ale už v mnohem jemnější verzi. Každý máme hodně věcí k řešení a nelze je zpracovat najednou. Je to taková naše celoživotní mise,“ vysvětluje.
A jakého životního motta se drží? „Nikdy se nestane nic, co by se nemělo stát,“ uzavírá Martina.
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account