210
Na první dojem působí jako klasická femme fatale – krásná, vysoká blondýnka štíhlé postavy. Málokdo by hádal, že ještě před několika lety, měla se svým ženstvím určité potíže. Krásná byla vždy, jen to o sobě dlouho nevěděla. Co se stalo a jak dokázala své sebevědomí zdravě (doslova) nastartovat, nám prozradila v následujícím rozhovoru.
Kamila Metzová se zároveň stala jednou z tváří kampaně Dne, kdy se mám ráda, akce na podporu ženského sebevědomí, kterou ŽENY s.r.o. pořádají začátkem roku. Dnes je specialistkou na zdravé stravování a lektorkou zdravého životního stylu. O své zkušenosti se s lidmi dělí formou přednášek, workshopů a úspěšného blogu Vařila myšička.
Kamilo, prozradila jsi mi, že ještě na střední škole jsi se schovávala do nenápadných, tmavých barev a oblečení, co ti bylo o několik čísel větší. Proč krásná holka jako jsi ty, měla potřebu si namísto trika M koupit XL? 
Dnes se tomu skutečně musím smát. Prostě jsem to tak měla nastavené v hlavě. Neměla jsem ráda těsné oblečení, které by odhalovalo moje křivky, nelíbila se mi moje postava. Pamatuju si, jak jsem “v mládí” nosila v létě dlouhou vestu až ke kolenům a černé volné kalhoty. V té době jsem ještě netušila, jak krásně a žensky se můžu v jiném oblečení cítit.

Kdy a díky čemu jsi začala objevovat svou ženskou sílu a krásu?
První kroky mojí proměny přišly kolem 22. roku věku, kdy jsem se aktivně začala zajímat o svůj životní styl, konkrétně o to, jak se cítit lépe a jak jíst zdravěji. V té době jsem ještě netušila, že pro mě bude toto téma tak stěžejní. Nejen z pohledu osobního, ale i profesního. 
Díky tomu, že jsem začala více vnímat své tělo a začala aktivně ovlivňovat to, co kdy a jak jím, se mi podařilo zhubnout a začít se cítit lépe. Držet dietu a shodit během 2 měsíců kila dolů umí každá žena. Udržet výsledky dlouhodobě už ale tak jednoduché není. Já jsem klasickou dietu nikdy nedržela, přesto se mi podařilo se sebou něco udělat. Zařadila jsem totiž do svého života určité principy, které mi pomáhají mít postavu, energii i zdraví pod kontrolou. Jsem přesvědčená, že toto může dokázat každá žena, když bude sama chtít a bude mít tu správnou motivaci.
Možnost být kreativní je něco, bez čeho si nedovedu svůj život představit, a tak se jídlo a zdravá strava staly mým malířským plátnem. 
Máš dvě krásné dcery, pomohly i ony k tomu, aby ses v nové roli matky viděla více i jako žena?
Období mateřství pro mě znamenalo velmi výjimečné období, kdy jsem sama o sobě zjistila úplně nové věci. Poznala jsem chvíle euforie a obrovského štěstí, ale i chvíle, kdy jsem si sáhla na dno, pochybovala o sobě.
U mě zásadní změna nastala v tom, že jsem se díky mateřství více otevřela světu, lidem… Začala jsem více komunikovat se ženami okolo sebe. Nejdříve díky dětem, později díky svým webovým stránkám se zdravými recepty, kterými jsem mohla inspirovat a ulehčovat život mnoha lidem. To, že jsem se stala maminkou, ze mě jednoznačně udělalo přátelštější ženu, která má více ráda život. 

Co myslíš, že tvoje sebevědomí naopak podkopávalo?  
Moje sebevědomí jeden čas rozhodně podkopávalo to, že jsem příliš koukala okolo sebe. Místo, abych viděla své talenty a světlé stránky, hledala jsem své nedostatky. 
Jak se teď ráda oblékáš Kami? 
Nejraději do šatů. 🙂 Obecně mám ale ráda jednoduchý a pohodlný styl. Jinak se oblékám podle nálady. Neřídím se tím, co se objevuje ve výlohách nebo v časopisech, řídím se sama sebou. Občas chci být nenápadná, tak nasadím čepici, dlouhý svetr, džíny a brýle. Jindy mám chuť zářit, tak si obléknu zajímavé šaty. Když chci vzbudit zvědavost, obleču si tričko s nápisem, když jdu s dětmi bobovat na kopec, tak oteplovačky a sněhule. Rozhodně nejsem pořád stejná a jsem zato ráda. Baví mě jako ženu střídat různé role. 
Co bys poradila všem ženám, které se samy sobě nelíbí?
Já s oblibou říkám, že naše tělo je jediné místo, ve kterém musíme vydržet do konce života. Měly bychom tedy udělat něco pro to, abychom se samy se sebou cítily dobře. Ženám bych poradila to, aby se zaměřily na věci, které změnit jdou, a neztrácely energii tím, co změnit nejde. Pokud se žena bude trápit tím, že by chtěla mít o 2 čísla menší nohu nebo být vysoká jako modelka, je to zbytečné.
Vytvarovat postavu, případně obléct o 2 čísla menší kalhoty, mít zdravou a zářivou pleť, to vše už se dá ovlivnit. Třeba správným stravováním či zařazením určitých principů zdravého životního stylu. Já osobně to mám na sobě vyzkoušené. 
Co pro tebe znamená pojem: Mít se ráda?
Mít se ráda pro mě znamená neodsouvat se na druhou kolej. Ať už se to týká odpočinku, jídla, pohybu či nějaké radosti pro sebe. Ženy často rády dělají první poslední pro své nejbližší, což je krásné, ale zapomínají samy na sebe. Spousta žen se například raději odbyde chlebem nebo tím, co zbyde, než aby si uvařily samy pro sebe něco dobrého a zdravého. 
Mít se ráda pro mě znamená dávat svému tělu to správné palivo s dostatkem živin. 
Jak vychováváš svoje holky, aby se měly rády a měly zdravé sebevědomí?
Principy v rámci kterých se je snažím vychovávat, jsou: rovnováha, respekt a životní nadhled. 
Sebevědomí dětí se ale v první řadě utváří ne z toho, co jim teoreticky říkáme, ale z toho, co vidí kolem sebe každý den v různých životních situacích. Chci být pro své dcery příkladem. Ať už se to týká pozitivního přístupu k životu, zdravého sebevědomí nebo zdravého stravování. 
Zdravé sebevědomí je pro mě především o určité odvaze být sama sebou, nekopírovat druhé, ale naopak být originální.
 

 Srdečně vás zveme na Den, kdy se budu mít ráda, který se koná už 26. ledna v OC Atrium Flora v Praze. 

Veškeré informace naleznete ve facebookové události FB události, nebo na webu www.mamserada.cz 

*enzo* *enzo* *enzo* 

Pokud je pro Vás Praha daleko, nezoufejte a vydejte se 23. 2. do Brna, kde bude DEN, KDY SE MÁM RÁDA navazovat dalším příjemným odpolednem. 
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account