Irenu Holčákovou poznáte podle nezaměnitelného úsměvu, který je její největší ozdobou. Mladá maminka dvouletých dvojčátek Ellinky a Sebíka se stala další tváří Dne, kdy se mám ráda. Irča pochází z Valašska, ale s partnerem Honzou a dětmi žije v Praze. Kromě rodiny miluje dobré jídlo, cestování, nakupování i práci, díky které poznala řadu zajímavých a inspirativních lidí. Irča u nás, v ŽENÁCH s.r.o. pracovala jako recepční až do mateřské.
Vždy usměvavá maminka věří, že nikdy není pozdě plnit si své sny. Vloni si jeden takový splnila, když se jí podařilo zhubnout 20 kg a díky tomu se cítit lépe, zvednout si sebevědomí a mít se více ráda.

Irčo, pocházíš ze Vsetína, co tě přivedlo do Prahy?
Před osmi lety jsem se přestěhovala za přítelem a prací. U nás na Moravě to s prací bylo složité a v Praze je těch možností víc. Nějakou dobu jsem se rozhodovala, zda do toho jít. Bylo pro mě zpočátku nepředstavitelné být tak daleko od rodiny. Nakonec jsem ale našla bezva práci, s partnerem jsme si sehnali útulný byteček a poznala jsem mnoho skvělých lidí.
Stala jsi se také jednou z ŽEN s.r.o, jak ses k této práci dostala?
Tento projekt mě zaujal hned od začátku. Líbilo se mi, že někdo pomáhá ženám, které něco hezkého tvoří a dostává tyto jejich originální hand made výrobky do povědomí ostatních. Pražskou Pracovnu jsem poprvé navštívila krátce po jejím založení v roce 2013 v rámci worshopu na téma Výchova podnikatelek v Čechách. Pracovna mě hned okouzlila, všichni tam byli moc milí a příjemní. Tehdy mě napadlo, že bych si takovou práci moc přála.
Když ŽENY s.r.o. vydaly svůj první katalog s výrobky šikovných českých žen, projekt mě nadchl natolik, že jsem se stala jeho ambasadorkou. Zanedlouho jsem vyměnila práci v reklamní agentuře za útulné místečko v Karlíně na recepci. Měla jsem dream job, skvělý tým holek a úžasnou šéfovou Evču, co víc si přát. 🙂 

Máš nějakou příjemnou vzpomínku, která se ti z té doby hned vybaví?
Když ŽENY s.r.o. slavily v květnu 2014 první narozeniny, donesla jsem holkám do Pracovny fialový dort, který jsem sama upekla. Za to, jaké jsou úžasné a co pro nás dělají. Tehdy to bylo hodně rodinné prostředí a moc se mi tam líbilo. A hned v září toho roku jsem nastoupila jako recepční.

Před dvěma lety jsi se stala maminkou dvojčátek. Jak ti rodina změnila život?
Hodně. Dříve jsem potřebovala mít vše naplánované, doma uklizeno, navařeno. Dneska to vidím jinak. S příchodem dětí se nám obrátil svět vzhůru nohama. Už neřeším, jestli máme doma precizně naklizeno a nažehleno (díky bohu za sušičku). Důležitější je pro mě to, aby děti byly šťastné a užívali jsme si každou společnou chvilku. Navíc mám úžasného partnera Honzíka, který mi se vším pomáhá. Takže mám čas udělat si i chvilku pro sebe a odpočinout si. Když je spokojená maminka, jsou spokojené i děti a partner. Nám to takhle funguje a věřím, že bude i do budoucna.

Mateřství bylo plánované? Jak jsi reagovala na zjištění, že čekáš rovnou dvě děti?
Těhotenství pro mě bylo překvapení. A to druhé následovalo ve chvíli, kdy mi paní doktorka řekla, že jsou tam hned dvě. Upřímně jsem z toho byla v šoku a plná obav, jak vše zvládneme. Ale společně s partnerem a rodinou to nakonec bylo a je vše skvělé. První rok byl hodně náročný a už si to ani moc nevybavuji. Spávala jsem minimálně a dodnes vlastně nechápu, jak jsem to přežila. Ale partner a moji rodiče mi pomáhali a vlastně pomáhají dodnes.
Prozradila jsi na sebe, že sis splnila velký sen, a to zhubnout 20 kg. Jak se ti to povedlo?
Když jsem byla doma s dětmi, moc volného času nebylo. Nestíhala jsem se pravidelně stravovat, hodně jsem dojídala po dětech, a když děti usnuly, tak jsem se šla konečně pořádně najíst. Samozřejmě mi pak nebylo dobře, byla jsem naštvaná sama na sebe, chtěla jsem to změnit, ale pořád jsem se k tomu nedokázala odhodlat.
Až minulý rok na jaře jsem narazila na výzvu hubnutí s Metabolic Balance, tak jsem se hned přihlásila. Moc mi pomohla výživová poradkyně, která mi vše pečlivě vysvětlila a dala mi jídelníček připravený na míru včetně tipů, co a jak připravovat. První dva týdny to bylo náročné, měla jsem neustále hlad a hroznou chuť na sladké. Také jsem byla pořád unavená, usínala večer s dětmi… Ale asi po deseti dnech se to otočilo a mně bylo najednou skvěle! Po měsíci jsem shodila 7 kg a v průběhu půl roku vysněných 20 kg.

Máš nějaký zaručený recept na dobrou náladu?
Ano, mé děti Ellinku a Sebíka. 🙂 I když mám den blbec, nebo je mi smutno, stačí když se na mě ti dva usmějí a je mi skvěle. Navíc mám kolem sebe skvělé lidi, na které se mohu spolehnout. Za to jsem neskutečně vděčná.
Irčo, vzpomeneš si, čím tě děti v poslední době nejvíc překvapily?
Ony mě překvapují každý den. V poslední době hlavně tím, jací jsou to skvělí parťáci. Už to nejsou ta miminka, ale děti, které si spolu povídají svou vlastní řečí a hodně si začínají vzájemně pomáhat. Je to moc hezké sledovat.
                          Vlevo vždy usměvavá Irča a její kolegyně z práce (před mateřskou)

Co pro tebe znamená pojem „Mít se ráda“?
Mít se ráda pro mě znamená dělat si radost, pečovat o sebe, umět se rozmazlovat a hýčkat, ale zároveň nepřestávat myslet na druhé. Spousta žen a dívek má nízké sebevědomí, které se pak odráží v jejich životě. Člověk se nesmí zbytečně podceňovat a věřit si.
Jakých vlastností si na lidech kolem sebe nejvíc vážíš?
Mám ráda optimistické, veselé, spolehlivé a upřímné lidi. Nesnáším sobecké, závistivé a arogantní. Těm se vyhýbám. Život je krátký na to, abych si z takovými lidmi krátila čas.
Co bys vzkázala všem ženám?
Řídím se heslem: „Nikdy nebudeš v životě litovat toho co jsi udělala, ale toho, co jsi neudělala.” A věřím, že nikdy není pozdě své životní sny naplňovat. 

Srdečně vás zveme na Den, kdy se budu mít ráda, který se koná už 26. ledna v OC Atrium Flora v Praze. 

Veškeré informace naleznete ve facebookové události FB události, nebo na webu www.mamserada.cz 

   *heart*

Pokud je pro Vás Praha daleko, nezoufejte a vydejte se 23. 2. do Brna, kde bude DEN, KDY SE MÁM RÁDA navazovat dalším příjemným odpolednem. 
 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account