Jak se pozná, kolik takových může člověk mít a říkají si nejlepší kamarádky všechno? Odpověď v pravidelné anketě.

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

Mám dvě opravdové kamarádky, kterým říkám hluboce soukromé věci. Ale nemyslím si, že i ony musí vědět skutečně všechno. Nepálím na ně prvoplánově všechny své kiksy ani své metály. Vím, že tyhle dvě mě poslouchají, zajímají se o mě a drží mi upřímně palce, když to potřebuju. A směju se s nimi a vždycky s nimi načerpám tolik energie, že se pak dva dny usmívám. Nečekám, že mě budou automaticky tahat z nějaký louže, anebo vždycky stát při mně, abych se mohla přesvědčit, že to je ona, ta pravá kamarádka. Nebo tak nějak se to asi posuzuje, ne? Pro mě je prostě důležité, že se s nimi cítím volně, přirozeně a můžu tam buď s tou či s tou být nejvíc jen jako já.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Opravdu dobrý přítel nás umí udělat šťastnými (nebo alespoň méně nešťastnými), nehledě na okolnosti. A nebojí se k nám být upřímný. Jsem ráda, že kolem sebe několik takových lidí mám a velmi si jich vážím.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Opravdová kamarádka je poklad, který si musíme hýčkat. Mnohokrát jsem si myslela, že jsem objevila opravdovou kamarádku, ale pak se to nějak zvrtlo. Znáte to: cizí  muž, vzdálenost, nevysvětlené nedorozumění. Čas vše vykrystalizoval a já mohu říci, že mám jednu ohromnou kamarádku na život a na smrt a potom spoustu přátel, kterým velice důvěřuji.

Eva Čejková, První Žena s.r.o.

Mám hodně přátel, nikdy jsem nehrála na to, že ten nebo ta je „nej“. Každopádně opravdu “všechno” stejně nikomu moc neřeknu, myslím, že jsou věci, které by měly zůstat třeba doma mezi čtyřma očima.

Lucie Procházková, projektová manažerka

Opravdová kamarádka je ta, na kterou se můžu spolehnout, všechno jí říct a kdykoliv se na ni obrátit. Najednou si uvědomuju, že díky přestěhování nemám už na „ty své“ tolik času a vídáme se vlastně jen zřídka. A ani si nepamatuju, kdy jsem s nimi probrala něco opravdu důvěrného.

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Opravdová kamarádka říká pravdu, ať bolí sebevíc. Je s vámi za časů dobrých i zlých. I já jí říkám všechno a je jen jedna. Díky za Tebe, Luci!

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Na jedné ruce bych je spočítala, a přesto jsem šťastná. Nepotřebuji kolem sebe mnoho “pomyslných kamarádek’”. Když je člověku nejhůř, v ten okamžik se pozná, kdo je ten pravý kolem vás. A já stále tvrdím, že nejjistější  podaná ruka je ta z vašeho ramene.  Díky za vlastní ruku a díky za ty pravé lidi kolem mě.

Jana LeBlanc, bloggerka

Jak se pozná? Myslím, že nejlepší poznávací znamení je vlastní pocit: musím se před ní přetvařovat, nebo mohu být sama sebou? Tahle upřímnost je pro mě osobně cennější než snaha říct jedna druhé úplně všechno. Myslím, že některé věci kamarádky nepotřebují a vlastně ani nechtějí slyšet, i když třeba můj oblíbený seriál Sex ve městě se nám dlouhou dobu snažil ukázat opak. 🙂 A kolik jich může být? Nevím. Každopádně jsem si jistá, že čím jsem starší, tím se skutečné kamarádství buduje obtížněji. Takže doufám, že zestárnu aspoň s těmi dvěma, co mám, přestože jsme teď od sebe hodně daleko. To je mimochodem taky dobré poznávací znamení. Že se nemusíte slyšet třeba několik měsíců a stejně o sobě víte. Ne všechno, stačí to, že jste.

A jak to vidíte vy? Kolik kamarádek může člověk mít? Měl by jim říkat všechno? Proč ano? Proč ne?

Pište, těšíme se na komentáře!

 

🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account