Jak se díváme na zásahy plastických chirurgů a máme s nimi zkušenost na vlastní kůži? Odpověď v dnešní anketě.

Eva Čejková, První ŽENA s.r.o.

Upřímně? Můj nos prošel asi třemi plastikami. Už jako malá jsem se narodila s křivou přepážkou, takže první operace byla z ryze zdravotních důvodů v mých šestnácti letech. Pak se do toho opřel ještě pan docent Měšťák zhruba o deset let později z ryze estetického důvodu. Ano, bolelo to jako čert, ale dala bych to klidně znovu!

Jitka Skalická, patronka záložky Diskuse a blogy

Žádnou jsem dosud nepodstoupila. Ani o ní neuvažovala. Vlastně kecám … Občas si říkám, že by bylo fajn, kdyby mi někdo udělal plastiku zadku – kus by mi ho určitě nechybělo 🙂 Ale to je spíš legrace. Měla bych hlavně cvičit, cvičit, cvičit a ne řezat. Ale jinak mám z každého zásahu do těla nedobrý pocit, proto mám k plastikám takový dost neurčitý postoj. Asi také záleží, jaká plastika by to byla. Cpát něco do těla v žádném případě ne. Ale něco drobnějšího … Uvidíme. Třeba jednou v životě podstoupím určitě jednu věc, až přijde čas – plastiku víček. Viděla jsem, jak to jednu ženu, kterou jsem měla moc ráda, omládilo a rozzářilo natolik, že zářila jak drahokam. Byla šťastná a zásah nebyl velký. To myslím za to stojí.   

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Plastiku bych nepodstoupila a ani jsem o tom nepřemýšlela. Ale ty, kteří je podstoupili, neodsuzuji. Nějaký důvod k tomu, proč si nechávají změnit vlastní tělo, určitě mají. Jen by se to nemělo přehánět.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Proti plastikám nic nemám. Jediné, s čím bych bojovala, je, zda ono nepohodlí a bolest (a peníze) jsou opravdu nutné. Ale s postupujícím věkem budu určitě přístupná jak drobným kosmetickým úpravám, tak možná i něčemu většímu. 

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Jednou jsem uvažovala o odsátí tuku z jistých partií, ale stačilo vidět pár videí, jak to chodí, a bylo po odvaze. Operace jakékoliv, řezání, stehy a pooperační doba – rozhodně nic pro mě! Bojím se, i když jdu třeba na vyříznutí malé pihy. Tyto situace velmi špatně snáším. Hojení ran je u mě na delší dobu. Takže tuk netuk, musím – a vlastně raději budu – cvičit.

Jitka Kratochvílová, patronka záložek Obchoduj a Ušetři

Přiznám se, plastiku mám. Před čtyřmi lety jsem si nechala upravit nos. Proti plastikám nic nemám, pokud to někomu pomůže a ta šance tu je, tak proč jí nevyužít. Samozřejmě se to nesmí přehnat, ale jestli to má někomu zvednout sebevědomí,  jsem jedině pro. A jedno vím už teď. Až přijde čas, kliniku opět navštívím.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Proti plastickým operacím nic nenamítám. Já osobně s nimi zkušenost nemám, ale někomu pomohou vyřešit zdravotní potíže, někomu zvýšit sebevědomí. Takže proč ne. Každopádně se to nemá přehánět.

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Žádnou plastiku jsem prozatím nepodstoupila a nechystám se. Nicméně schvaluji kosmetické úpravy typu zpevnění ňader po porodu či obecně zvětšení ňader, když ženu trápí její dekolt. Nejsem pro nic, co vypadá nepřirozeně, pro vypínání obličeje a tak podobně. Často se takových lidí spíš leknu, než naopak. Myslím, že správná životospráva a kokosový olej dělají zázraky.

Lucie Procházková, projektová manažerka

Na plastiky mám nejednoznačný názor. Chápu drobné plastické zásahy, pokud ženy chtějí odstranit nějakou vadu na kráse. A také zákroky ze zdravotních důvodů. Co ale asi nikdy nepochopím, jsou například operace, kdy si ženy nechají zvětšit prsa do “obřích rozměrů”. Je to nepřirozené a často opravdu nevkusné.

Irena Holčáková, manažerka regionálních projektů

Osobně žádnou plastickou operaci nemám ani se na ni nechystám. Proti plastické chirurgii, kterou člověk podstoupí ze zdravotních důvodů, například po úrazu, nejsem. Nikdy ale nepochopím mladé hezké holky, které si nechají zvětšit rty či prsa, jen aby byly “IN”. Myslím, že důležité je, hlavně aby se každá z nás naučila mít ráda sama sebe.

[*] A co vy a plastické operace? Podstoupily jste nějakou nebo se na to chystáte? A jaké jsou vaše zkušenosti?

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account