197

Co všechno nakupujeme online a jaké jsou naše oblíbené e-shopy, nepočítáme-li ten náš? Odpovědi v anketě.

Helena Plívová, kreativní manažerka a patronka záložky Testuj

Já si přes internet troufnu koupit cokoliv, co je pro běžnou spotřebu. Jsem závislák na Mimibazaru a najdu tam  absolutně všechno. Kdo tenhle portál zná, ví, že tam koupí nejen bazarové zboží, ale třeba já si tam pravidelně pořídím šaty a boty za poloviční ceny než v kamenných obchodech. A často takové kousky, které u nás právě ani v kamenných obchodech nenajdete. Jinak se chystám, že začnu nakupovat potraviny s dovážkou. Řeším hodně čas a páteční davové masakry v Globusu mě zabíjí! A co bych si nikdy přes internet nekoupila? Asi drahé šperky. Jenže ty si nekupuju ani normálně, takže no stress!

Jana LeBlanc, šéfredaktorka

Jsem konzervativec, co nedá dopustit na kamenné obchody, a to hlavně kvůli vracení. Online obchody jsem zkusila několikrát, ale opakované zabalování vybaleného mi nikdy moc nešlo, tím spíš v naštvanosti, že mi to zase není, že mi to nesluší, jak jsem si myslela, že bude, že kabelka na obrázku vypadala větší a teď se do ní sotva vejde A4. Co mě baví, jsou nákupy potravin přes internet, kdy vám vše přinesou až přede dveře, v tomhle se mi osvědčilo itesco.cz. V Americe funguju trochu jinak a kromě knih, vitamínů, proteinových nápojů a kosmetiky z Amazon.com už jsem si párkrát troufla i na módu a boty. Velkou roli hraje to, že u většiny zásilek je poštovné zdarma a také že si u módy a obuvi vybírám e-shopy, které mají i kamenné obchody (www.macys.com, www.dsw.com) a zboží lze bez problémů vrátit na jakékoliv pobočce v celých Spojených státech. Navíc zákaznický servis za mořem je vyhlášený, minulý týden se mi podařilo vyměnit si plech na pečení a dnes boty, v nichž jsem strávila sobotu a zjistila, že jsou mi malé. Ve středu (už zítra!!!) mi mají doručit o číslo větší.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Vždy jsem raději nakupovala v kamenných obchodech, kde si vše mohu prohlédnout a vyzkoušet, proto také nekupuji oblečení a boty přes internet. Nebaví mě potom vracení. Opačně je to s kosmetikou. Tam jsem se opravdu spustila. Mám své osvědčené krémy, mlíčka a make-upy, které nejvíce nakupuji přes parfum.cz nebo yves-rocher.cz. Vždy vím, co chci, a jdu na jistotu. Perfektní je, že mají vždy něco navíc: dárky, slevy.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Přes internet nakupuji téměř vše, co je možné. Z Rohlik.cz si občas nechávám přivézt potraviny a drogerii, v sobotu jsem si na Alza.cz koupila tiskárnu, kterou mi přivezli ještě ten den večer až domů, několikrát měcíčně si kupuji knihy u různých prodejců, ať už elektronické, nebo fyzické, a za pár týdnů si přes internet objednám u Apple nový notebook. Je to jednoduché, rychlé, člověk může vybrat v klidu domova 24/7.

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Přes internet nakupuji často – letenky, elektroniku, knihy, krmení pro našeho mlsného kocoura, dokonce i oblečení a potraviny. Nakupuji pouze na ověřených stránkách jako je www.mall.cz, www.zoohit.cz, www.kosmas.cz. Oblečení se mi osvědčilo nakupovat na zoot.cz a potraviny na itesco.cz Zkoušela jsem i slevové servery včetně toho nejznámějšího, ale s nimi nemám moc dobré zkušenosti. Nákupy přes internet jsem si hodně oblíbila, protože si můžu v klidu vybrat, porovnat ceny a rozhodnout se. V obchodě, kde je toho hodně, mívám s rozhodováním problémy, takže často pobíhám zmateně sem a tam. Vyhovuje mi i možnost výběru místa doručení – buď přímo do bytu (zvlášť u velkých a těžších věcí, protože nemám auto) nebo možnost osobního odběru. Nevýhodou dopravy jsou ovšem doručovací společnosti. Pokud mám v dané stránky důvěru (tzn. jsou známé, ověřené a mám s nimi dobré zkušenosti), nemám problém koupit cokoliv. Snad jen u léků bych byla opatrná, to si raději zajdu do lékárny a nechám si poradit. A u hraček, protože si je chci osahat.

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Nákupy online mi nedělají problém,  ba dokonce je upřednostňuji,  a to především pokud jde o elektroniku a drobnosti. Nejraději nakupuji ze zahraničí na webové stránce ebay.com. Mají tam vše, na co si jen vzpomenu a často velmi levně. O tom ale více v mém dalším videoblogu, který chystám. A znáte rohlik.cz? Přivezou vám potraviny až do domů! To je hudba budoucnosti. Jen doufám,  ze lidé nepřestanou vycházet z domu úplně.

Jitka Skalická, patronka záložky Diskuse a blogy

Přes internet dnes běžně nakupuju snad všechno včetně  kosmetiky i potravinových doplňků, (lekarna.cz), hraček, elektroniky, knih. Mám ráda server rozbaleno.cz, kde můžete najít hromadu zboží, které bylo rozbaleno a vráceno zpět ve čtrnáctidenní lhůtě, není poničené (pokud je, vždy je to napsané a vždy je přiložena reálná fotografie ze skladu) a formou aukce se snižuje jeho cena. U oblečení jsem hodně opatrná, nekupuji prakticky nic kromě sportovního šatníku (litex.cz) a párkrát  jsem koketovala se zbožím z Anglie (http://www.sportsdirect.com/ a dětské na http://cz.nextdirect.com/). S tím oblečením mám ale stále problém. Jak si něco nezkusím, mám z toho prostě divný pocit (který se mi obvykle naplní). Já vím, že zboží můžu zase vrátit, ale to už je pro mě spousta práce 🙁 O botách ani nemluvě. Naštěstí “přes boty” je moje drahá polovička, ta naopak běžně nakupuje boty v Americe, takže mám vystaráno. Mezi mými nákupy v posledním týdnu je mix zdravých věcí /ajurvédská káva, čaj matcha atd./ z obchodu http://www.biooo.cz/ a pak také vyvýšená postel z truhlářství Miroslava Štekra, tam mne zaujaly hlavně recenze a tak jsem do toho šla  (http://www.postele-palandy.cz/vyvysena-postel-alice.php). No a nesmím zapomenout na potraviny – itesco.cz je můj věrný přítel od doby, kdy se mi narodila v zimě dcera a nákup v mrazech se řvoucím nemluvnětem bylo tak trochu o nervy.  Nikdy nezapomenu na to, jak auto z Teska prijelo poprvé – “Kam byste jezdila, paní, my přijedeme za váma, je jednadvacáté století,” pronesl s úsměvem řidič a nákup mi donesl až do domu. Tak tomu říkám pohoda. 🙂

Romana Kopecká, headhunter talentovaných žen, patronka Katalogu ŽENY s.r.o.

Na internetu nakupuji poměrně často. Nedá se říct, co převládá, mám pocit, že od všeho něco. Knihy kupuji výhradně přes e-shop, mám ráda www.kosmas.cz, kde mají většinou vše, co potřebuji. Kosmetiku přes internet nakupuji porůznu, kde zrovna je jaká akce. Jídlo se snažím sem tam objednat od nějakého farmáře na přímo nebo z nějakého milého krámku se specialitkami. No a dárky se snažím objednávat u šikovných českých ručiček, jestli je to u nás v Katalogu, nebo na jarmarcích, nebo potom přes web, to už záleží, o co jde konkrétně.

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Nejsem moc zastánce e-shopů a on-line prodejů. To už musí opravdu být velmi zajímavá nabídka, abych se vrhla do koupě. Oblečení si ráda vyzkouším, spotřební zboží mě děsí v případě reklamace, balení zboží není úplně moje hobby. Naposledy jsem koupila dětem věci, když byly malé, tuším knihy přes internet. Další konkrétní věci už si nepamatuji, co ale vím, že mě nákup zklamal. Prostě “face to face” je to nej. 🙂

[*] A jak na internetu nakupujete vy?

[*] Dejte nám o tom vědět do komentářů.

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account