110

Jak často nás potkáte v kadeřnictví a hlavně: kolik jsme ochotné tam nechat peněz? Kolik nás měsíčně stojí naše vlasy, se dozvíte v pravidelné anketě.

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

Ke kadeřnici chodím na barvení každých 4-6 týdnů. Vlasy jsem si už hodně dlouho sama doma nebarvila, protože jsem si zvykla na melírování, a to si sama doma neudělám. A veškeré mé jiné domácí pokusy o barvení většinou dopadly tak tragicky, že jsem si je prostě zakázala. Většinou potřebuji i střih, protože mé jemné a odbarvováním poškozené vlasy prostě nedrží a pokud přerostou o centimetr, už jsou nezvladatelné. Platím většinou 1200 – 1600 Kč, podle toho, kolik mě ještě stojí případná ozdravná kúra. Není to málo, ale je to pro mě takový standardní náklad a pravidelní rituál. I kdyby na chleba nebylo, na vlasy být musí.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Mám krátké vlasy a chodím pravidelně každé dva měsíce na zkrácení. Takže tři týdny to mám moc krátké, 14 dní jsem spokojená, a tři týdny to mám zase příliš dlouhé. 🙂 Ale pomalu si snažím zvykat na delší variantu. Chodím do svého oblíbeného salonu v Karlíně (Nela & Milan), znají mě tam, odbyli jsme si ty počáteční pokusy a už ví, jak na mne. Mám už hodně šedin, ale přijde mi při mé délce vlasů zbytečné utrácet za barvení u kadeřníka. Raději si koupím barvu sama.

Eva Čejková, První Žena s.r.o.

Ke kadeřnici chodím tak dvakrát do roka maximálně. Za a je na druhém konci Prahy, tak je to pro mě pak pomalu výlet na celé odpoledne a za b mám vlasy na rozdíl od některých jiných partií naprosto v pohodě a ke své spokojenosti. 🙂 Za ty dva přelivy, střih a foukanou většinou nechávám 2.000 Kč. Ale letos to bude asi dražší, všimla jsem si prvních bílých pramínků. Nejdříve jsem to přehlížela a sem tam vytrhla. Pak jsem pochopila, že to hold asi už bude pravda a budu muset začít chodit častěji bez ohledu na čas a vzdálenost.

Lucie Kittlová, spolumajitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Teplice 

Ke kadeřnici chodím tak jednou za půl roku. Jsem trochu konzervativnější, tudíž žádné velké změny svým vlasům neprovádím. Občas se stane, že bych ráda změnu, ale když ji udělám, obratem se vracím k tomu stejnému – melíru. Nechávám si tedy pravidelně zastřihávat konečky vlasů a obnovovat melír. Vždy si řeknu, že budu chodit pravidelněji, ale moc mi to nevychází. Jsem ochotná za kadeřnické služby vydat maximálně 1.500 Kč, ale protože jsem našla opravdu skvělou kadeřnici, vždy se vejdu i s polodlouhými vlasy do 1.000 Kč, což je paráda! Doma si pravidelně dělám masku na vlasy a samozřejmě používám kondicionéry – bez nich by to nešlo. Používám většinou přípravky tak do 100 Kč, ale už jsem měla možnost vyzkoušet i dražší přípravky jako je například Joico. Musím říct, že mě překvapil opravdu znatelný rozdíl.

Jitka Kratochvílová, patronka záložky Služby

Mám husté a dlouhé vlasy a návštěva kadeřníka mi zabere tak dvě a půl hodiny, někdy tři, což je pro mě dosti vyčerpávající. Sezení u kadeřníka neberu zrovna jako relax, ale ten výsledek za ty vytrpěné hodiny stojí za to. 🙂 Nechávám si vždy udělat melír a sestříhat konečky (zatím se do větší změny nehrnu) a návštěva jednou za dva měsíce je tak akorát.  Našla jsem si teď i kadeřníka, u kterého zaplatím 1 400 Kč a to je částka, která je pro mě přijatelná. O své vlasy se pravidelně starám i doma – používám masky, různé séra a tato péče se mi ještě trochu prodraží, ale více než dva tisíce za dva měsíce neutratím.

Jitka Skalická, patronka záložky Diskuse a blogy

Vychází mi to tak čtyřikrát do roka na melír. Chodím k sousedce o tři baráky dál, takže v papučích. 🙂 Báječně si pokecáme, v mezičase si dám kafe, zaplatím tisícovku a jdu domů. Teď jsem si teda dvakrát dopřála tamtéž keratinovou kúru, takže jsem tam nechala o dalších pár tisíc víc. Výsledek byl ale tak famózní, že jsem ochotná o těch pár tisíc přijít.

Pavlína Zdeňková Kroužková, spolumajitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Tábor

Již více než pět let nechodím ke kadeřnici, ale ke kadeřníkovi Láďovi a nedovedu si představit, že bych tuto návštěvu odložila nebo vynechala. Proč? Důvody jsou dva. Moje vlasy jsou husté, kudrnaté, dlouhé a bohužel už také sem tam šedivé, což nepotěší, ale je to realita. A tak pokud nechci být “afro babčou”, musím vlasům dopřát nejen péči kadeřníka, ale i speciální produkty. Používám řadu Schwarzkopf pro suché a vlnité vlasy, měsíčně mě péče vyjde okolo 1500,- Kč. Druhý důvod, proč se vždy ke kadeřníkovi těším, je on sám – skvělý člověk, který ze mne za 2 hodiny nejen udělá “kočku”, ale poradí mi, na co mám jít určitě do kina nebo kam vyrazit s dcerou na výlet. Naposledy jsme probírali letní dovolenou a nabídku zájezdů. Takže Láďo, moc zdravím, a příští týden už se těším.

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Ke kadeřnici chodím každých šest týdnů, a to už osm let, přesně od doby, kdy jsem byla s malou Kristýnkou doma na mateřské. Jednou jdu na melír, jindy zase jen na střih. Moje kadeřnice je velmi kreativní a vyhraje si se mnou. Ví, že mě změny baví, a tak si ladíme do noty. Jsme sehrané a nebojíme novinek, prostě ať to má grády. Co se péče týká, naučila jsem se chodit k jednomu prodejci u nás v Chrudimi, který dodává produkty do všech kadeřnictví. Tam nakupuji vše, většinou značky L´Oreál plus přidávám i profi hřebeny, protože moje holky mají jemné vlasy a je potřeba kvalitní péče. Za kadeřnictví platím vždycky okolo 600 Kč a přijde mi to tak akorát. Za produkty jsem ochotná dát třeba 300 Kč za šampon, pokud vím, že kupuji kvalitu.

Jana LeBlanc, bloggerka

U kadeřnice jsem nebyla víc než půl roku. V Americe, mám pocit, existují jen dvě možnosti. Buď jdete do tzv. barber shopu, který je na každém rohu. Stříhají tam Asiaté a funguje to podobně jako v Praze pedikúry bez objednání. Ostříhají vás zhruba za dvě stovky českých korun. Tyhle služby využívají ale spíš muži, kdykoliv tam nakouknu (moje oblíbená kavárna je hned vedle), ženu jsem tam ještě neviděla. Druhá možnost je salon, kde už jsou ceny myslím jako všude jinde na západ od českých hranic. Za střih zhruba osmdesát, sto dolarů (2 700 Kč), za barvení další stovka. Kdybych měla chodit do salonů, co mi tady doporučily známé, bude mě to stát zhruba 5 000 Kč. To jsou peníze, které s českým příjmem ochotná dát prostě nejsem. Takže nechávám vlasy růst, používám přeliv z drogerie za osm dolarů a jednou za půl roku mi pak v Praze všechny škody napraví moje kadeřnice Verunka. Chodím k ní domů, pokecáme, dám si kafe, pomazlím se se psy. Zaplatím 1500 Kč, odcházím spokojená, a kdyby se chtěla přestěhovat sem a ponechat ceny, vůbec bych se nezlobila. 🙂

Jak často chodíte ke kadeřnici vy a kolik jste ochotná zaplatit? Nejen za služby kadeřníka, ale i za péči o vlasy na doma?

Těšíme se na vaše reakce!

 

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account