Léto je tady! Ještě kdyby to s výběrem plavek byla taková paráda jako v těchto dnech s počasím. V čem budeme letos u vody? Tady jsou naše odpovědi.

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

Plavky k moři zásadně dvoudílné. Hlavně proto, abych co nejvíc nachytala slunce na tělo. Je pravda, že kvůli mindrákům z postavy bych se nejradši vrhla na nějaké celkové a ideálně po kolena, ale pobyt u vody na sluníčku je pro mě poměrně vzácný, a tak jsem si řekla, že je lepší překonat vlastní já a neřešit to. Prostě se jen opalovat a vylepšit si náladu a pocit „vydřeným“ opálením. V podstatě se mi nechce za plavky tolik utrácet, nakoupila jsem si v průběhu posledních 8-10 let tak čtvery, mezi 500 a 1000 Kč. Pro letošní dovolenou si chci jedny nové koupit a mám dva zaručené styly, po kterých sáhnu. Typické bikiny se šňůrkama – pro případ, že najdu místo někde v rohu a budu si moct bez zbytečného mindrákování hltat sluníčko. A druhé – více sportovnějšího, pevnějšího a krycího tvaru, které použiju na chvíle větší prezentace na veřejnosti. 🙂

Jitka Skalická, patronka záložky Diskuse a blogy

Téma právě pro mě! Za pár dní mizím k moři a má výbava plavek se mi zdá jaksi nedostatečná. Po bližším ohledání mám dvoje použitelné, jenže oboje jsou jaksi “okoukaný”. Oběhla jsem obchody s letošní kolekcí při návštěvě Fashion Areny v Praze a nic extra mne neoslovilo. V jednodílných plavkách se necítím, připadám si v nich jako jednohrbý velbloud a v bikinách jak dvouhrbý. Mám ráda jednoduchý styl, ale typ postavy “trojúhelník” (úzká ramena, širší boky) mne tlačí do jednobarevných spoďárků a bohaté plavkové podprsenky. Nevím, možná nebude od věci najít v Itálii nějakou odlehlou nudapláž. Jo a abych nezapomněla. Poslední plavky mám od české značky TIMO a miluju LITEX. Prostě se pořád držím toho, že co je české, to je hezké, a tak nějak telepaticky v tom českém hezkém budu samozřejmě hezká i já.

Pavlína Zdeňková Kroužková, spolumajitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Tábor

Plavky si kupuji každý rok nové, a to hned několikery. Před manželem používám babičky větu “ty věci dneska nic nevydrží”. Pravda je, že slaná nebo chlorovaná voda a nekvalitní tobogány mým plavkám většinou druhou sezónu už neumožní. Ale mezi námi děvčaty, kdo by si rád nekoupil před dovolenou vždy nové plavky. Výborné zkušenosti mám s plavkami z e-shopů, kde je možné si i objednat každý díl v jiné velikosti a rovněž suma za dvoje či troje plavky mne nezruinuje. A co mi nikdy nechybí v tašce na pláž – opalovací krém značky Eucerin, který je prostě skvělý. Roky jsem trpěla sluneční dermatitidou (to jsou ty příšerné svědivé pupínky ze sluníčka), ale od té doby, co používám krém Eucerin 50, tak mohu celou dovolenou prožít na sluníčku. V tašce na pláž samozřejmě nemohou chybět sluneční brýle a knížka. Už dva roky si opět stíhám o dovolené číst, i když věta “mami, mamí koukej” je stále o dovolené velmi v kurzu.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Ani netuším, kde mám plavky. U vody už jsem pár let nebyla.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Dřív jsem si plavky kupovala až ve chvíli, kdy jsem viděla, že se začaly rozpadat. Paradoxně jsem si v mládí kupovala pouze plavky v celku a moc se s nimi neukazovala. Čím jsem starší, tak se více osměluji a  kupuji si nové každý rok. Jsou dvoudílné a mám jich hned několik. Sice převládá černá, ale už mám i bílé a proužkované. Nakupuji nejčastěji v F&F a H&M.  Ceny jsou velice příznivé a mohu jich mít více. Pro letošní sezonu jsem tam opět nakoupila. Loni jsem si jedny dvojdílné pořídila v Timu a plavky v celku v  Debenhams. Pro letošní léto jsem přidala k plavkám v H&M i novou plážovou kabelu a z Německa jsem si přivezla plátěné šaty na ramínka. Myslím, že jsem na léto připravená, protože stačí už jenom krém na opalování, láhev vody a něco na mlsání a můžu vyrazit.

Lucie Kittlová, spolumajitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Teplice 

Plavky kupuji tak jednou za 3 roky, a to v cenové hladině tak do tisícovky. S ohledem na přibývající kila se letos poohlédnu po celkových. Sice má člověk pocit, jak kdyby chodil v létě ve svetru, ale je to příjemnější, než si připadat jak velryba. A co dalšího nesmí chybět v plážové tašce – určitě fajn knížka, opalovací krém a sluneční brýle.  

Jitka Kratochvílová, patronka záložky Služby

Předminulý rok jsem si koupila dvoje plavky, ale nakonec to dopadlo tak, že jsem stejně nosila jen ty jedny – bohužel do minulého roku nevydržely. Koupila jsem si tedy minulý rok nové v Calzedonia (ten obchod mám moc ráda) – nádherné, kterých jsem se stále ještě nenabažila. Věřím, že tento rok ještě vydrží. Pokud jde o výběr, tak jedině dvoujdílné, v jednodílných se cítím usedle. Vršek musí být trochu vystužený a spodní díl plavek jedině na provázky – nemám ráda, když se spodní díl plavek zařezává.

Veronika Holičková, ŽENY s.r.o. Slovensko – www.zenysro.sk

Plavky kupuju každý rok nové. Jednak proto, že se mi ty z minulého roku většinou už nelíbí a druhak kvůli tomu, že se vždycky tak nějak buď vytahají, nebo ze záhadných příčin zmenší. Co se týká ceny, neutrácím za plavky velké sumy a držím se střední třídy. Většinou kupuju plavky ve výprodeji na konci sezóny nebo v akci ještě před sezónou. Tento rok jsem si chtěla koupit celkové, ale nějak jsem nenašla ty pravé, takže vyhrály dvojdílné. Tak možná příští rok se zadaří nebo se ještě podívám na konci léta.  

Lenka Bukačová, Pracovna ŽENY s.r.o. Teplice

Plavky nekupuji téměř vůbec. Jedny mám jednodílné do bazénu v zimě a jedny černé, dvoudílné, klasika k moři. Letos budu mít po hodně letech zajímavé léto, protože jsem po operací očí – odstranění dioptrií. Jestli mám tedy odpovědět na otázku, co letos určitě bude v mé tašce na pláž, obrátím ji a vím, co tam určitě nebude. Nebude tam pouzdro na dioptrické brýle – jupí! A příští týden jdu nakupovat nějaké nové pěkné sluneční.

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Plavky moc často nekupuju. Přestože mám vodu i plavání ráda, poslední roky si ji užívám spíše v krytém bazénu. Už několik let nosím dvoudílné, nejraději mám černé, jednoduché, bez extra ozdob, které obměňuji cca jednou za rok. Většinou je sháním po sportovních obchodech, ale kdybych se chystala někam k moři, určitě si pořídím více náhradních modelů.

Irena Holčáková, manažerka regionálních projektů

Většinou si koupím každý rok nové plavky. Problém ovšem bývá v tom, že pokud se mi některé plavky líbí, většinou mi vůbec nepasují. Když už mi konečně padnou, jsou hodně drahé (například od ETAMu nebo Litexu). Proto pokud objevím kousek, který sedí a je za přijatelnou cenu – nejlépe do tisícovky, určitě ho v obchůdku nenechám. 🙂

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Plavky – věčné téma léta. Každý rok je řeším a nakonec to vydržím v těch, co už mám asi pět let. Uff! Tolik bych si přála plavky, které mi padnou a nebála jsem se v nich vylézt a zároveň být sexy. Mám raději dvojdílné, tak snad se letos poštěstí zajet do Litexu a vybrat si na míru. Líbí se mi, že u téhle značky lze kombinovat velikosti prostě podle toho, jak vám zadek narostl. Jednodílné si taky ráda obleču, ale spíš když si jdu zaplavat vyloženě na čas a pro pohyb. Což, přiznávám, není tak často. Vodumil jsem, ale … ona ta voda musí být hodně teplá, abych tam vlezla. A co s sebou na pláž? V mém případě krém, klobouk, ručník, žabky, knížka, ležet a užívat. 🙂

Jana LeBlanc, bloggerka

Plavky jsou společně s podprsenkami moje noční můra a přiznávám, pokud bych našla aspoň jedny, které mi fakt sedí, zaplatím snad jmění! Už asi pět let mám polorozpadlé, sportovní, celkové Speedo, ve kterých vypadám jako olympijská plavkyně. Tedy přesně do té doby, než vstoupím do vody a začnu plavat paní radovou. 🙂 Obchody alá H&M pro mě nepřicházejí v úvahu, neboť nic nad rámec trojúhelníků na šňůrky, co vypadají, že mi spadnou po prvním tempu, jsem tam nikdy nenašla. Letos jsem tedy načala sezónu ve Speedo, ale materiál už je na tom tak, že se po ponoření do chlorované vody bojím, že brzo prostě vysublimuje … Je čas na nákupy, vím to, odhodlávám se a zřejmě budu tak dlouho, dokud fakt nebudu plavat nahá. Na druhou stranu, nabídka obchodu Victoria´s Secret, kde kupuju podprsenky, vypadá docela slibně. A moje švagrová mi doporučila značku Title Nine. Objednala jsem si od nich katalog, který mě nadchnul. Plavky jsou nafocené na normálních ženách, které ovšem pravidelně sportují. Ke každé je krátká charakteristika, kdo to je, podle čeho plavky vybírá, ale třeba i co má ráda za jídlo a podobně. Moc se mi to líbí, a i když plavky jsou dražší (cca 80 dolarů, tedy na české koruny příšerných 2500 Kč), je to jeden z obchodů, kam se letos půjdu aspoň podívat. Zase když se to rozpočítá na pět až sedm let … 🙂

A v čem budete letos u vody vy? Nějaký tip, kam na nákup těch nej nej plavek? 🙂

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account