125

Jaké cvičení nebo návyk nám nejvíc změnil tělo? Odpovědi v pravidelné anketě!

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

Svůj životní styl rozděluji na období před Rozárkou a s Rozárkou. Před Rozárkou – tedy před zhruba 9 lety – jsem chodila 4x týdně na body styling a spinning. Byla jsem závislačka na pohybu s poměrně dost vytvarovanou a vycepovanou postavou. Dokonce jsem si říkala, že kdybych nedělala svou práci manažerky, určitě bych se stala cvičitelkou. A  období s Rozárkou vypadá následovně: jsem ráda, že na cvičení se v průměru dostanu tak 4x do roka a závislá jsem akorát tak na spánku. Ale začínám si od loňského roku zase pěstovat cvičící návyky, a byť se mi to s tou dávnou železnou pravidelností nedaří, skóre 4x měsíčně už beru jako velký pokrok.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Jestli jsem si za dlouhá léta něco uvědomila, tak přes všechna ta dietologická doporučení a speciální návyky je nejjednodušší následujícící postup: jíst opravdu zdravě a hýbat se. Ale k tomu si vždy musíme dojít dlouhou cestou pokusů a selhání. 

Eva Čejková, První Žena s.r.o.

Nudně opakuji, že v mém případě to bylo kojení a bohužel nic lepšího zatím nezabralo. Možná z posledních zkušeností mohu zmínit Chlorelu, kterou jsem si hned po Helen naordinovala i já a pak z toho čtyři dny nejedla. Výsledek byl také vidět, ale bohužel krátkodobý.

Lucie Procházková, projektová manažerka

Můj životní styl a postavu nejvíc změnila vysoká škola a práce. Bohužel jen v tom negativním smyslu. Ačkoliv se s tím snažím bojovat, není to vůbec jednoduché a na mé bývalé aktivity už mi zbývá čas jen o víkendu. A to navíc společně s domácností a ostatním zařizováním, které v týdnu normálně nestihnu. Doufám, že se mi to časem podaří zorganizovat lépe.

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Tanec od mých osmi let. Tělo si to týdenní trénování pamatuje, svaly taky. Teď rok nic pravidelně nedělám a chybí mi to. Ale když na něco najíždím, tělo si rychle vzpomene. Je to k nezaplacení. Takže nechť se děti hýbou. Tanec mi přijde nejpřirozenější ze všech “sportů”.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Moc necvičím, takže musím spoléhat na stravu. Každopádně, i když mám o deset kilo víc než před dvaceti lety, vypadám a cítím se mnohem lépe.

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Jednoznačně koloběžka! 🙂

Jana LeBlanc, bloggerka

Věřím, že kdybych měla pořádnou disciplínu v jídle a dokázala omezit hlavně pečivo a sladkosti na déle než pět hodin, měla bych postavu snů. 🙂 Na gymplu jsem běhala, dokonce mám za sebou i pár závodů, ale v pubertě sportovní ambice nějak usnuly. Znovu se tak k běhu vlastně vracím až teď v Americe, kdy mi odpadla spousta povinností a mám dost času. Sportuju denně a myslím, že to funguje a na štíhlejší postavě je to vidět. Akorát jednu nevýhodu to má, člověka to snadno svádí k výmluvám typu: „Tak sportuju, můžu si přece dát …“ , což říkávám prakticky denně po obědě i po večeři a zejména dezertům. 🙂 Zabojovat s tímhle zlozvykem, měla bych vyhráno.

A co funguje vám? Diety? Cvičení?

Dejte nám o tom vědět do komentářů!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account