Už je totiž čas! Nebo to radši nechat na poslední chvíli? Takhle to s dovolenou máme my.

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

Často řešíme dovču až  na poslední chvíli, protože jediné, čeho se držíme, jsou prázdniny naší dcery, a tak vítáme lastminutové či jiné zvýhodněné nabídky. Kdybych se dívala na to, kdy je to takové ideální vzít si v práci volno, tak to nebude ideální nikdy. Za poslední 3 roky se ale snažíme s manželem přece jen trošku plánovat, protože jsme se shodli, že bychom měli své rodinné volno a chvíle spolu opravdu líp nastavit. Jednak proto, abychom se měli na co těšit, a taky z toho důvodu, abychom na dovolenou neodjížděli až na poslední chvíli totálně vycucnutí. Letos už po čtvrté pojedeme v červnu na Kanáry, do hotelu, který známe, a který je ideální pro nás všechny. Prostě jsme vzdali to nekonečné lustrování internetových nabídek a hledání něčeho ještě originálnějšího či novějšího. A dobrodružství si užijeme v létě na kolech v Čechách, však on nás nějaký malý penzionek určitě ještě trkne.

Lenka Bukačová, Pracovna ŽENY s.r.o. Teplice

Jeden rok v ČR, jeden rok k moři. Rozhodně dávám na reference. Odlétáme přes německou CK a letos to bude Bulharsko, protože máme 2 malé děti a je to tam pro ně super. Jak moře, bazény, aktivity i strava. Délka letu je v pohodě a cenově se to také dá zvládnout.

Lucie Procházková, projektová manažerka

Na dovolenou jezdíme už několik let jedině na last minute. Je to trochu adrenalin, protože nikdy do poslední chvíle nevíme, kam vlastně pojedeme. Jezdíme vždy na začátku července a termíny začínáme hlídat zhruba tři týdny předem. Pak když se něco naskytne, okamžitě rezervujeme, platíme a letíme! 🙂 Naše nejlepší dovolená byla na Samosu, kdy jsme v pondělí večer zájezd rezervovali, v úterý ráno platili a v noci jeli na letiště. Ve středu jsme se už opalovaly s mamkou na pláži. Jako celá rodina jsme u moře nikdy nebyli. To vždycky jen v Čechách – buď v pronajaté chalupě, nebo pod stanem.

Lucie Kittlová, spolumajitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Teplice 

Moře – a na poslední chvíli. Už z toho důvodu, že malý syn je často nemocný, tak proto je moře alespoň jedenkrát do roka jasný dovolenkový cíl.

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Letní dovolenou mám jasnou už několik let – jezdím za rodiči do rodného města na severní Moravě. Přes rok si jich moc neužiju, pobývám většinou v Praze. Plánuju, že budeme chodit na výlety, užívat si klidnějšího prostředí než v Praze a čerpat síly na další rok. Sice bych se ráda podívala někam do zahraničí, ale to bude muset ještě chvíli počkat. Kdybych si mohla vybrat, lákala by mě Skandinávie – Norsko, Dánsko, Švédsko – a Itálie.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Na letní dovolené nehraju. Raději mám zimní dovolené v teplých krajích. A předpokládám, že rozhodovat se budu spontánně, pravděpodobně na poslední chvíli dle mých pracovních závazků. Ale je také možné, že se zase pracovně uvrtám do nějakého zajímavého projektu a prodloužím si svůj osobní rekord bez dovolené mimo dům.

Eva Čejková, První Žena s.r.o.

U nás jako obvykle: podle období, finančních možností, času a tak dále. Letos září/říjen Řecko a pak snad časem můj vysněný kýčovitý Disneyland v Orlandu, kde jsem byla ve svých dvaceti a řekla jsem si: “Tak sem jednou musím se svým synem.” A teď už by to šlo! 🙂

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Letos jsem již na dovolené byla (u moře v Egyptě) a chystám se ještě na pár dní do Německa a Francie. Těším se, jak si odpočinu a strávím čas s rodinou. První dovolená byla spíše o lenošení, ale ty další bych ráda věnovala pohybu a poznávání. Protože mám ráda i jídlo, tak bych ráda poznala i krajové speciality.

Veronika Holičková, ŽENY s.r.o. Slovensko – www.zenysro.sk

U letní dovolené je pro mě důležité, aby o nás bylo dobře postaráno. To znamená minimálně polopenze a čistý hotel, který je vhodný i pro děti. Většinou vybíráme last minut, takže i když se v létě někam chystáme, ještě nevím kam přesně. Mám ráda ten adrenalin spojený s otázkou – najdeme ještě něco volného, nebo pojedeme na týden k babičce.

Irena Holčáková, manažerka regionálních projektů

Letos máme už letní dovolenou vybranou. Jako tradičně rodinnou. J Chystáme se společně tentokrát na cyklistickou dovolenou kolem Neziderského jezera. Už se moc těším a doufám, že ty „zvlněné rovinky“ přežiju. 🙂

Petra Štelcová, projektová manažerka

Cestování mám moc ráda, ale moc ho neplánuju. Spíše intuitivně podle chuti a nálady, většinou pár týdnů předem. Ale vzhledem k tomu, že jsem výrazně letní tip, tak ať mám dovolenou v létě nebo v zimě, tak většinou směřuji do teplých krajin. Takže letní dovolenou ještě nemám naplánovanou, ale za pár dnů mě čeká prodloužený víkend v Londýně a už teď se těším, jaké to tam zase bude.

A jak to máte s letní dovolenou vy? Kdy vybíráte a podle čeho?

 

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account