101

Martin a Honza vymysleli projekt, ve kterém žehlí nejen košile, ale také nešťastné ženské osudy. Zapojit se můžete i vy.

Martin Jůza a Jan Roháč spustili loni v zimě podnikatelský projekt Ironing Ladies, z něhož mají prospěch nejen ti, kterým doma v zajetí času přetéká koš s prádlem, ale hlavně ženy v nouzi, kterým osud nedovoluje pracovat. Myšlenka je geniálně jednoduchá: propojit ty, kteří nestíhají prát nebo žehlit své oblečení nebo je to prostě nebaví, s těmi, kdo na to mají čas, a dát jim tak možnost přivýdělku. Dodavatelkami jsou totiž sociálně znevýhodněné ženy, kterým osud znemožňuje sehnat práci. Ať je to kvůli věku, starosti o postižené dítě nebo třeba kvůli jazykové bariéře.

Služba funguje velmi jednoduše. Na internetu vyplníte objednávku, kurýr u vás naloží prádlo a doveze je k vyžehlení k pracovnici domů. Když je hotovo, zase ho naloží a doveze zpátky k vám. Můžete si objednat buď jen žehlení – v tom případě máte prádlo zpět do čtyřiadvaceti hodin, případně i praní – to se vám oblečení vrátí do dvou dnů. „Hlavně v Praze je spousta zaneprázdněných mužů i rodin, kde potřebují mít prádlo čisté a vyžehlené. Na druhé straně je tady dost žen, které kvůli své životní situaci – dlouhodobě se o někoho starají, nemají vhodné vzdělání či věk nebo jsou dlouhodobě nemocné – nemohou normálně chodit do práce a vydělávat si. Přitom bývají velmi šikovné právě na domácí práce,“ vysvětluje Jan Roháč, jak se zrodila firma Ironing Ladies, byť původně měli studenti úplně jiný plán. Chtěli žehlit vztahy.

O přivýdělek v začínajícím podniku se přihlásilo zhruba sto padesát žen. Studenti nakonec vzali osm z nich, po pár měsících fungování to však vypadá, že „žehlících dam“ budou potřebovat mnohem víc. O službu je totiž enormní zájem a brzy se plánuje její další rozšíření. A nepůjde jen o žehlední, ale například o spravování a šití oblečení nebo domácí výrobu cukroví a jiné. Zákazníci si pochvalují nejen dokonalý servis, ale především sociální podtext celého projektu. Zkrátka, co vyžehlená košile, to konkrétní příběh a ženský osud. A že se s námi opravdu někdy nepáře, o tom se můžete přesvědčit zde.

A nezapomeňte vyplnit objednávku a konečně se zbavit koše s prádlem do opravdu posledního trička.

Klukům tleskáme a fandíme!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account