Už jste viděly videa Terezy z Mamalifestyle? Pak je na čase dozvědět se o ní něco víc!

Maminka Tereza je bez nadsázky hvězdou českého internetu. Točí videa o všem, co jí přijde zajímavé nebo vtipné a ráda by o tom řekla dalším ženám. Prostřednictvím YouTube jich denně oslovuje desetitisíce. Teď spolupracuje i se ŽENAMI s.r.o.

„Jako malá jsem paní učitelce napsala, že chci být buď letuška, myss (rozuměj miss) nebo herečka. Takže takový klasický holčičí sen. Ani jedno z toho se nenaplnilo, díky Bohu,“ směje se Tereza, sedmadvacetiletá maminka dvou a půlletého Šimona. Před jeho narozením pracovala v britské personální agentuře jako headhunterka, neboli vyhledávala pro firmy lidi na různé pracovní pozice. „Neustále jsem byla v kontaktu s lidmi. To mě moc bavilo a naučilo komunikaci. Vždycky jsem se živila a vždy asi budu takzvaně pusou,“ vypráví. Už tehdy v agentuře Tereza sledovala YouTube víc než televizi. Líbily se jí zahraniční blogerky a koketovala s myšlenkou, že by to ráda zkusila. Jenomže její život byl do té doby dost rušný na to, aby svůj sen realizovala. Když zjistila, že je těhotná a narodil se Šimon, zklidnila se, a kdesi vzadu v hlavě založené ambice postupně oprášila. „Nechtěla jsem ale točit jen o make-upu a líčení, ale i o všedních starostech a problémech, praktických věcech z domácnosti, o tom, jak se žije s dítětem, prostě jsem chtěla dělat něco, co tady na českém YouTube nebylo,“ říká.

Velkou podporu našla ve svém manželovi, který pracuje v IT a věděl, jaký je v tomto kanále a na internetu obecně potenciál. „Poté to chtělo dost kuráže, ale šla jsem do toho, že budu makat. Nechtěla jsem být průměrná, jedna do počtu dalších holek, ale co nejlepší, abych lidi bavila, ale aby se i něco dozvěděli, přiučili, zasmáli,“ dodává. Tereza chtěla natáčet videa, na které by se sama jako divačka ráda koukala. Jakkoliv jednoduše to zní a posléze na internetu vypadá, za každým příspěvkem se skrývá spousta úsilí a práce.

Jak uspět na webu?

Otevřeně přiznané velké sny nebo vysoké ambice jsou v Česku zatím pořád rarita. Spousta lidí chce být úspěšných, ale nahlas to řekne jenom málokdo. Tereza úspěšná být chtěla. A tak – je. Proříznutá pusa v kombinaci s příjemným obličejem byly dobrý základ, samy o sobě by ale nestačily. „Jsou to stovky, možná už tisíce hodin, které jsem mohla strávit odpočinkem od syna, svými koníčky anebo s přáteli, místo toho jsem ale pracovala na svém kanále. Takže nic nemám zadarmo,“ říká. Víceméně pouze s pomocí manžela nebo právě YouTube kanálu a internetu se naučila hodně i o technice, od stříhání videí ve speciálním softwaru přes práci s kamerou, mikrofony, kompozicí, fotografií a podobně.

Jedno video zabere Tereze i několik hodin práce, záleží, o čem zrovna točí. „Natáčím vlastně kdykoliv mám čas. Snažím se alespoň jedno, nejlépe však dvě videa týdně. Musím ale všechno podřizovat režimu svého syna, na kterého jsem byla přes den vždycky sama. Takže jakmile usnul po obědě, už jsem vytahovala techniku. Nebo o víkendu jsem poslala manžela na hřiště a natáčelo se v sobotu. Později syn navštěvoval dvakrát týdně dopoledne jesle,“ říká. Co na Tereziných videích baví nás ŽENY s.r.o., je hlavně obrovská přirozenost a její schopnost improvizace. Přestože u některých videí přiznává, že si dopředu dělá průzkum a dává dohromady informace, které chce zmínit, na videu se z její pusy hrnou naprosto přirozeně, takže když ji sledujete, máte pocit, že vám o kokosovém oleji vypráví nejlepší kamarádka u vás doma v obýváku.

Být nejlepší? Makejte!

Inspiraci pro svá video hledá Tereza na YouTube, Pinterestu, ale hlavně okolo sebe – nápad se skrývá v každém zajímavém receptu, místu, které navštíví nebo telefonátu s kamarádkou. Stačí se zájmem se dívat kolem sebe a pečlivě poslouchat. Zatímco na začátku bylo videoblogování jenom koníček, teď už Tereze dokáží videa i něco málo vydělat. „Většinu ale stejně investuju zpátky do techniky, lepších objektivů, světel a podobně. Stále je na čem pracovat a co zlepšovat,“ říká. Hojně sledovaných videí z její dílny už si samozřejmě všimly i firmy, které by chtěly, aby Tereza propagovala právě jejich produkt. A některé jsou ochotné i slušně zaplatit, jenže Tereza si vybírá. A to dost pečlivě. „Spolupracuji tak s pěti procenty těch, které mě osloví. Vždycky přemýšlím, zda-li by takové video mělo smysl, co přinese publiku, jestli jde o něco zajímavého, nového.

Fandím především zdravé výživě a vůbec zdravému životnímu stylu. Lidem, kteří se snaží o poctivý produkt nebo službu ráda pomůžu. Naopak o produkty, které už ukazovalo deset blogerek přede mnou, o ty většinou zájem nemám,“ vysvětluje. Vyjít se svou prací na veřejnost a vystavit ji doslova před celým světem chce kromě odvahy taky schopnost obrnit se před negativními komentáři, které se dozajista objeví. A najdete je i pod Terezinými videi. „Ty sprosté, útočné nebo agresivní ignoruji, nicméně nad těmi, co mají hlavu a patu se vždycky zamyslím. I já se učím a vyvíjím se jako člověk a blogerka,“ říká. Tereza a ŽENY s.r.o. k sobě našly cestu před necelým rokem. „Fandím tomu, co ŽENY s.r.o. prosazují a za čím si jdou, navíc s velkým zápalem.

Není úplně běžné, že si ženy u vás v Čechách pomáhají, o to víc je to potřeba,“ říká. A co by poradila vám všem, které s podobu aktivitou (nebo i úplně jiným podnikáním) právě začínáte a chcete dosáhnout úspěchu? „Tvrdě pracovat, vydržet, být aktivní, vyhledávat si příležitosti a kontakty. No a být pozitivní. Prostě doufat, že to vyjde.“
Pokud se chcete podívat na videa Terezy, její kanál s názvem “MamaLifestyle” najdete zde nebo také můžete sledovat její oficiální stránky na Facebooku pod názvem “Mamalifestyle”. A samozřejmě naše stránky. Uděláte nám všem radost. 🙂

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account