86

Kdo nám brání ve zhmotňování našich snů? Kdo je tím, kdo nás brzdí a nedovolí růst? Ne. Není to manžel, nejsou to děti ani naši rodiče. Jsme to my samy. Pokud se budeme držet stávající role, která nám velí “MUSÍŠ, NESMÍŠ, NEDĚLEJ TO, OPOVAŽ SE, TO SNAD NEMYSLÍŠ VÁŽNĚ A TOHLE SE TI NEVYPLATÍ”, pak máme před sebou ještě dlouhou cestu.
„Na co dnes myslíš, tím zítra budeš.” Buddha
Prvním impulsem ke změně je uvědomit si to a říci si: „Nechci už takový život. Potřebuji už konečně normálně dýchat.“ Musíme se přestat bát toho, že nás druzí odsoudí a že se od nás odvrátí. Je sice možné, že to udělají (a velmi často jen přechodně), ale jde o náš život a naše představy, na to mysleme. Pokud nás někdo soudí, dělá to jen proto, že mu to dovolíme a že navíc máme v sobě esenci odsudku i my samy. Každá máme jinou cestu. Nikdo nechodí v našich botách, takže nemůže vědět, co potřebujeme a po čem toužíme.
Tím nejvyšším, co si můžeme dát, je sebeláska. Jak na to?
Doporučuje se začít pomalu. Až ráno otevřete oči, nemyslete na to, co máte v následujících hodinách udělat. Jen tak ležte se zavřenýma očima a soustřeďte se na svůj dech. Užívejte si tu chvíli ticha a klidu kolem. Teprve pak je dobré jít si po svých věcech. Po těch „povinných“, ale i po těch, které vám dělají radost. Chvíle pro sebe je velmi důležitou součástí cesty k sobě.
Oprostěte se od toho, že musíte být dokonalé a pro ostatní vždy po ruce. Jste tu samy za sebe.
O sebelásce hovoří mnoho knih. Jednou z nich je Láska duše, kterou napsala Sanaya Roman. Učí nás, jak krok za krokem probudit srdeční centra (čakry), a tím se naučit milovat sebe i druhé.Vyzkoušejte  malé cvičení výše zmíněné autorky.
Pohodlně se posaďte a začněte
„Nyní nadešel čas pro setkání se svou duší. Pro začátek zaujměte pohodlnou pozici, ve které se budete cítit uvolněné. Pomyslete na světlo slunce a na to, jak vás lechtají jeho paprsky. Zhluboka se nadechněte a spolu s nádechem nadechněte světlo slunce. Představte si, jak světlo protéká vaším tělem a postupně ho uvolňuje všude, kudy prochází. Nechejte se jím zalévat, dokud se do něho úplně nezakuklíte. Pošlete světlo slunce svým emocím, aby se zklidnily. Nadechněte je do svých myšlenek a představte si, jak s výdechem odcházejí všechny vyčpělé a omezující myšlenky. Nechť je vaše mysl pokojná a jasná. Pošlete paprsky světla i do své duše a chvíli si s nimi pohrajte. Pak otevřete oči. Budete se cítit svěží.“
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account