Hru pro celou rodinu „Příběhy z kostek Mindok“ mělo možnost otestovat dvacet z vás. Výsledky hodnocení najdete v článku.
O produktu:
Hodíte kostkami a před vámi se odvíjí příběh. Podle obrázků, které vám padnou, začnete vyprávět. Pravidla jsou jednoduchá: vše, co se na obrázcích objeví, musíte ve svém příběhu použít, jaký zvolíte postup a pointu je jen na vás. Nemusíte příliš přemýšlet, podíváte se na obrázky a fantazie začne pracovat. Jednoduchá skladná hra vhodná i na cesty rozvíjí představivost a kreativitu nejen dětí, ale i dospělých. Spojí vaše světy. Stačí devět kostek, na kterých najdete 54 obrázků, 10 milionů kombinací a je tu nekonečné množství příběhů.
Jak se vám a vašim dětem tato hra, která rozvíjí fantazii, líbila?
Maminky ocenily, že jsou kostky malé, skladné a je možné je využít i při cestování. Což je právě nyní v době blížících se prázdnin velmi aktuální. Zabavit dítě na cestách dá mnohdy pořádnou dřinu. „Hru stačí strčit do kapsy a může se hrát kdekoliv,“ píše Marky. Vejde se i do jakékoli kabelky.
Obrázky jsou pro dospělé srozumitelné, menším dětem bylo občas třeba pomoci s významem. Rodiče si však chválí, že hru hrají s dětmi, vše potřebné jim tak bez problému objasní a společně se velmi pobaví. „Obrázky na kostkách jsou vyryté, takže se nemusíte bát, že se ošoupou,“ oceňuje Vendula. „U některých obrázků jsme se nemohli shodnout, co označují. Nakonec to každý pojal po svém a příběhy tak dostaly zase jiný rozměr,“ dodává spokojeně. „Podle této hry se dá poznat i nálada dětí, někdy vidí obrázky pozitivně a někdy zase negativně,“ prozrazuje Martina. Pouze u dvou kostek upozornila jedna maminka na vrypy, které však neměly vliv na kvalitu hry. „Obrázky jsou různorodé, výrazné. Kvalita zpracování je velmi dobrá,“ píše Marta.
Nejvíce maminky ocenily, že hra pomáhá dětem rozvíjet fantazii a učí je vymýšlet zajímavé příběhy. Pomocí kostiček si rozšiřují i slovní zásobu a schopnost vyjadřování. „Je úžasné, jakou mají děti představivost a jaké krásné, vtipné a mnohdy i strašidelné příběhy vymyslí,“ pochvaluje si Jenny.  „Pozitivně hodnotím hru i z pohledu matky prvňáčka, který špatně mluví a s touto hrou se opravdu učí,“ vyzdvihuje Alena. Rodiče potvrdili, že hra nabízí nekonečné množství příběhů, pravidla si lze navíc upravit podle svého, což opět rozvíjí kreativitu. „Začali jsme hrát s menším počtem kostek a postupně po jedné přidáváme,“ píše Marta. „Hru mohu pouze doporučit, děti zabaví na hodně dlouho,“ dodává. Jinou zkušenost má Tomáš: „Hra nás moc nezaujala a raději zůstaneme u klasického „člověče, nezlob se“ nebo jiných podobných her.“
V převážné většině případů hru rodiče i děti velmi ocenili a vřele ji doporučují. Příběhy z kostek osloví především ty, kteří rádi vymýšlejí příběhy a mají velkou fantazii. A malé děti dokážou svou představivostí mnohdy překvapit. „Ta bezprostřednost a fantazie u dětí je na tom to nejlepší,“ potvrzuje Martina.
Kompletní hodnocení najdete ZDE.

0 Komentářů

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account