96

Vadí vám být při sportu na očích všem? Už nemusíte!

Komu vadí, jak na něj lidé koukají, když se při běhu snaží shodit kila či zlepšit si kondici, jak si u toho slintá na tílko a rudou barvou v obličeji září jako semafor, může se přidat k rostoucímu týmu nočních běžců.

Zvláště v Austrálii poslední měsíce přibývá těch, kteří si tenisky a běžecký dres obléknou až po setmění. Výhodou je, že se člověk méně stydí, jak vypadá, a že potká mnohem méně čumilů. Ovšem benefity to má i zdravotní.

U protinožců už dokonce pořádají noční závody a společné běhy městem, parky i okolní krajinou. Lidé se hromadně vydávají na běžeckou dráhu za svitu měsíce, či bez něj se svítilnou na čele.

V Austrálii pořádají dokonce noční maratóny a podle docenta Shawna D. Youngstedta z Jižní Karolíny není noční běhání nezdravé a nenarušuje zdravý spánkový režim. Tento americký expert na fitness a zdravovědu tvrdí, že v noci je v těle nejvyšší koncentrace stresového hormonu kortizolu a metabolického hormonu thyroptopinu, které ovlivňují pozitivně spalování tuků. Navíc je organismus v noci nejteplejší, takže jsou prohřáté svaly a klouby a tělo je velmi pružné a odolné vůči zranění.

Autor: Famous
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account