165

Víte, co spojilo české děti a malé masajské školáky z Afriky? Příběhy, pohlednice, ŽENY s. r. o. a Lejla Abbasová. 15. září známá moderátorka představila v prostorách Pracovny ŽENY s.r.o. v Karlíně projekt Příběhy nás spojují, jehož cílem je podpořit vznik knihovny Maasai Academy, která bude dlouhodobě zajišťovat učebnice pro masajské děti žijící v izolované komunitě v Keni.  A kdo pomáhal? Naše malé děti a jejich maminky, které masajským dětem malovaly a psaly pohlednice s fotografiemi Vladi Bajerovské.

Všude samé děti, pastelky, hračky a krásné fotografie. Některé části Pracovny ŽENY s.r.o. se proměnily v hrací koutek pro nejmenší a jiná část v tvořivou dílnu, kde se děti učily vyrábět náramky z korálků, stříhaly, lepily a pomocí své fantazie vytvářely různé obrázky a pohlednice.

A masajské děti? Ty byly přítomné v podobě fotografií, které nafotila Vlada Bajerovská při svém pobytu v Keni.  Rozzářené oči všech dětí sledovaly se zájmem vyprávění o těchto dětech, jak žijí, hrají fotbal, kde spí a kam chodí do školy.  Jak jiný svět. Masajové se dorozumívají předáváním mluvených vzkazů a příběhů, které jsou často jediným kontaktem mezi izolovanými, desítky kilometrů vzdálenými vesnicemi a právě pohlednice fungují stejným způsobem. Proto i naše děti vytvořily spojení a napsaly své příběhy a pomocí Lejly, která se proměnila v pošťáka, pohledy odeslaly do daleké Afriky.

Jestliže se vám tento projekt líbí a chcete se zapojit, můžete si na www.projektpohlednice.cz zakoupit nádherné pohledy a se svými dětmi je vyzdobit a poslat. „ Nebojte se,“ říká Lejla, „ díky našemu partnerovi Zásilkovna.cz vám pohlednice doručíme zdarma. A pokud se rozhodnete, že se chcete o svůj každodenní příběh podělit s malými Masaji, opět díky společnosti Zásilkovna.cz vaše odpovědi doručíme až do Keni, nebo je při svých pravidelných cestách do Afriky na místo doručím já nebo Vlaďa.“

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account