84

Další anketa s našimi ambasadorkami, tentokrát na téma kariéra. Hledáte inspiraci? Tady je!

Ptaly jsme se našich ambasadorek, jakou nejdůležitější radu týkající se profesního života dostaly a od koho byla.

Hana Vašíčková, Dubňany – Hodonín

Nejdůležitější radu ohledně profesního života jsem dostala od mého šéfa, který mi řekl, že člověk nemá nikdy nic zadarmo, že je potřeba stále se vzdělávat a pracovat na sobě.

Hana Stočes Šmídová, Rokycany

Bylo to přesně před jedenácti lety, ‎kdy jsem zvažovala práci obchodního manažera, a to na mateřského dovolené. Radila jsem se s kamarády, profíky z oboru.  Řekli mi, že tu zkušenost a peníze, které vydělám, mi nikdo nevezme a teprve pak se můžu rozhodnout, jestli to je nebo není práce pro mě. Byla.

Lucie Burdová, Ostrava

Když jsem během vysoké školy absolvovala praxi, získala jsem od své nadřízené mnoho dobrých rad. Mezi nejdůležitější patří nutnost plánovat a přemýšlet v souvislostech. Pořád si kreslím rybí kost, když se vrhám do složitějších akcí.

Lenka Ševčíková, Podbrdy – Beroun

Rada? Nebyla to rada, ale slib z velké lásky k mé mrtvé sestře a jejímu životu. Dala jsem slib – dělám ze svého života i života všech, kteří o to stojí, ten nejkrásnější, jakého jsme schopni. A tenhle slib plním, žiju v celém svém životě, nejenom v práci.

Irena Holčáková, Praha

V životě nebudeš litovat toho, co jsi zkusila, ale toho, co jsi nezkusila. Tuto radu jsem dostala od mamči při rozhodování, zda přijmout novou pracovní nabídku, která byla úplně z jiného oboru, v němž jsem do té doby neměla vůbec praxi. Nabídku jsem nakonec přijala. Za dva roky na dané pozici jsem se naučila spoustu nových věcí a potkala jsem se s úžasnými lidmi. Takže: díky, mami.

Jana Velinská, Praha

Jít vytrvale za svým cílem a nevzdat to! 

Eva Vojířová, Strakonice

“Buď svá” – od manžela. A jeho dodatek: ” Osobnost člověka neutváří to, co dělá, ale to kým je.“

Renata Kašparová, Chrudim

Profesních rad bylo mnoho, ale takovou poslední, která se opravdu osvědčila, byl příběh paní Miluše Lodinové. Vyprávěla mi, jak přišla na schůzku, a to pozor – velmi důležitou schůzku –  v teplácích mezi top manažery. Světe div se, zakázku dostala. Je fajn jít na schůzku připraven, ale ještě lepší je jít tam sám za sebe, nehrát si na nic, bez manažerského výrazu a prostě jako úplně normální žena. Miluši jsem poslechla, vyplatila se mi to a jedu tak pořád. Je mi dobře, protože ten kdo stojí na jednání jsem JÁ a jdu hrdě s kůží na trh.

Lenka Vajsová, Praha

,,Mít motivaci něčeho dosáhnout, znát svůj cíl.“ – Lucie Asenová

„Odmítnutí neznamená vždy ne.“- Lucie Asenová

Daniela Kropáčková, České Budějovice

Nemohu si na žádnou vzpomenout, takže ta nejdůležitější asi teprve přijde.  

Karla Soilisová, Praha

Ten nejlepší obchod je tehdy, když jsou obě strany spokojené.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account