93

Hledáte muže? Pak musíte být hlavně sebevědomá. Což pro dnešní ženy, zdá se, není takový problém.
Když přijde na seznamování, ženy jsou v něm údajně mnohem sebevědomější než muži, zjistil průzkum online seznamky eDarling.
72% žen věří, že udávají směr toho, zda a jakým směrem se bude schůzka vyvíjet. A navíc jsou značně sebejisté, co se týče prvního dojmu! Studie provedená mezi 303 uživateli seznamky ukázala, že 76% žen je přesvědčených o své schopnosti udělat na muže první dojem. V kontrastu s tím pozitivní odezvu na své schopnosti cítí jen 48% mužů. A ženy mají navrch i po prvním rande. 72% oslovených sdělilo, že jsou to ony, kdo rozhoduje, zda přijde na řadu dalších schůzka. Stejný názor ovšem mělo jen 40% mužů.
Vedoucí studie, psycholožka Wiebke Neberichová, vysvětluje tento nepoměr faktem, že muži jsou obvykle těmi, kdo udělá při seznamování první krok, což dává ženě moc rozhodnout se, jestli se známost někam posune. “Vzhledem k tomu, že muži mají tendenci přeceňovat zájem ze strany ženy, setkávají se s více odmítnutími. Ženy zase bývají z mnoha biologických a sociologických důvodů při výběru partnera vybíravé, takže mají v tomto raném stádiu vztahu často navrch. To by mohlo být hlavní vysvětlení vyššího sebevědomí respondentek,” dodává odbornice.
Sebevědomí je přitom pro úspěšné seznámení podle odborníků naprostý základ. Pokud se máte ráda a jste spokojena sama se sebou, máte daleko větší šance, že se k vám přidá někdo další.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account