Čisté podlaha bez šmouh je naše vizitka. Ovšem udržet jej čistou po celý den, to je mnohdy nadlidský úkon. Připravili jsme si pro vás pár praktických tipů, jak na to.
Využijme moderních a dostupných prostředků
Naše babičky i maminky vytíraly podlahy obvykle klasickým mokrým hadrem buď ručně, nebo pomocí koštěte. Hodně se u toho nadřely, neboť hadr bylo neustále potřeba ždímat a vodu měnit. Dnes už naštěstí máme nedocenitelné pomocníky v podobě mopů. Ty nám samy o sobě hodně usnadní práci. Nicméně záleží také na výběru konkrétního typu mopu a vhodné údržbě.
Jaké jsou druhy mopů?
Na dřevěné podlahy se nejvíce hodí ploché mopy s návleky, které jsou vyrobené z mikrovlákna. Právě mikrovlákno za sebou nezanechává fleky a viditelné šmouhy. Po úklidu doporučujeme návleky propláchnout proudem teplé vody. Pokud vytíráte nasucho, můžete jej pouze vyklepat.
Dalším typem jsou třásňové mopy. Jsou vhodné na úklid větších prostor. Zvyšují odolnost proti oděru. Po skončení úklidu je vhodné třásně opláchnout ve vlažné vodě, lze je také prát v pračce (u většiny typů).
S vodou lze šetřit
Máte pocit, že při vytírání potřebujete hodně vody? Omyl! Naopak dřevěné a plovoucí podlahy je vhodnější vytírat pouze lehce navlhčeným návlekem a v žádném případě se nedoporučuje používat aviváže ani jiné podobné prostředky.
Mopy disponují takzvaným ždímačem, díky kterému si usnadníte práci. Ten umožní mop propláchnout, zbaví jej nečistot i přebytečné vody. Myslím, že málokterá žena si už dnes dokáže představit úklid bez této praktické vychytávky.:-)
Testovaly jsme mop od Viledy
Protože dobrých pomocníků v domácnosti není nikdy dost, zaměřili jsme se na takové, se kterými bude úklid snazší. A jedním z nich je třásňový rotační mop z mikrovlákna Easy Wring & Clean Turbo od Viledy.
A čím je výjimečný? Velice rychle a efektivně vyčistí podlahu díky kombinaci bílých a červených třásní. Bílé třásně jsou 100 % Microfibre a zajistí vám snadný úklid každodenní špíny. Jistě oceníte skvělé absorpční schopnosti.  Naproti tomu červené třásně jsou vyrobené z abrazivního materiálu, který je šetrný k podlaze a nepoškrábe jej. Třásně umožní vyčistit každou podlahu bez ohledu na zašpinění, a to pouze jedním tahem. Součástí třásňového mopu je ještě kbelík se šlapacím pedálem.

Stačí tedy jednoduše sešlápnout, mop snadno a rychle vyždímáte do poslední kapky bez námahy.
Jak dopadlo testování?
Jak byly naše testerky spokojené s mopem Easy Wring & Clean Turbo, který měly možnost vyzkoušet? Ohlasy byly velmi pozitivní!
„Třásňový mop Easy Wring & Clean Turbo od Viledy je dalším skvělým výrobkem této firmy. Jsem s ním absolutně spokojená, tak jako se všemi výrobky od Viledy, které používám“, chválí výrobek uživatelka Renda4141.
Smela zase poukazuje na jeho přednosti. „Vytřeno jsem měla během chviličky, třásně mopu lze snadno odepnout a vyprat. Mop mě zaujal také svým vzhledem.“ Velmi podobný názor má také Megan1.
Abych to celé shrnula. Testerky si nejvíce chválí jednoduché použití, komfort při vytírání, snadné ždímání, lehkost a komfort při manipulaci. Myslím, že tento pomocník do domácnosti se opravdu povedl. Více info z testování najdete ZDE.

1 Komentář
  1. Tereza Poláková 4 měsíce ago

    My máme v celém domě dlažbu a ještě nám ji ob den vysává a stírá robotický vysavač, takže tu máme krásně čisto, ale řešíme jiný problém, a to, že je dlažba strašně studená. Nevím, co s tím. Chtěla jsem ji kvůli snadné údržbě a teď si nejsem jistá. že to bylo správné rozhodnutí. Už zjišťujeme, co na studenou podlahu a zatím jsme dali akorát koberce do dětského pokoje.

Napište komentář

©2023 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account