Většina z nás ví, jaké je sluneční znamení. Některé vědí, jaký ascendent je provází životem (zjišťuje se podle hodiny narození; je často velmi důležitým prvkem při zjišťování povahy a předpokladů. Podle slunečního znamení není nikdy možné určit celé charakteristické spektrum jedince). Zkusily jste se ale někdy zaměřit na jiné horoskopy? Například keltský, indiánský, či egyptský? Egyptská magie a pověstná duchovní vyspělost jsou legendou a jejich znamení jsou spojována s božstvy. I proto bych se na ně chtěla postupně zaměřit.
Zjistíte, že mnohé prvky v našem slunečním horoskopu se shodují s prvky v egyptském a je to tak v pořádku. Pokuste se právě na to své znamení nahlížet z širšího spektra. Je užitečné vědět, jak bylo které božstvo v Egyptě chápáno a jaký význam mělo. Podle toho je snadnější pochopit povahu sama sebe, ale co je důležitější, také potenciál a vnitřní sílu.

Amon (Rea)
30. leden – 1. březen
Typické vlastnosti: fantazie, nadšení pro věc, velkorysost, tvrdohlavost
Největší dar: dostávají se jim stále nové a nové šance
Amon – bůh plodnosti patřil k nejvýznamnějším bohům starého Egypta. Byl to jeden z hlavních stvořitelů života na zemi. V podobě hada byl prý prvním živým tvorem v pradávných vodách, kde oplodnil kosmické vejce, ze kterého povstal život. Jeho manželkou byla bohyně Mut. Později se jméno Amon spojilo se jménem slunečního boha – Ra.

Věřilo se, že narodit se ve znamení tohoto boha znamená velké štěstí, neboť život poskytne právě těmto zrozencům nezvyklé příležitosti. Jsou nezávislí, originální a plní geniálních myšlenek. Mění budoucnost lidstva. Tyto ženy bývají učené, či se rády učí. Často to bývají filosofky, vědkyně, vynálezkyně a badatelky s dobrodružnou povahou. V krajním případě bývají tyto ženy snílky, které až naivně věří v lepší zítřky. Narazíme, pokud jim jejich mnohdy potřeštěné nápady začneme vymlouvat. Musíme na ně velmi diplomaticky, jestliže se zatvrdí, jsou velmi paličaté a po zlém s nimi nikdo nehne. Nepracují ani tak pro peníze, ale z touhy po seberealizaci. Pro jejich hlavu v oblacích můžeme mít dojem, že nás nevnímají a moc o nás nestojí, ale oni jenom nemají okamžitý nápad, jak své upřímné city dát najevo. V lásce i přátelství jsou věrné, oddané a spolehlivé.

Mut
2. března – 3. dubna
Typické vlastnosti: rychlost, bystrost, netrpělivost, odolnost
Největší dar: najít možnost tam, kde ostatní vidí jen pustinu
Krásnou bohyni Mut, manželku boha Amona, poznáme podle supí čelenky na hlavě. Po povznesení Amona na slunečního boha se Mut stává „Reovým okem“, a protože sluneční oko se zjevuje především ve lvích bohyních, získává Mut podobu lva.
Je patronkou lidí, ke kterým se osud často nestaví spravedlivě. Obdaří je proto bojovným duchem, vynikajícím intelektem a skvělou intuicí. Díky těmto vlastnostem se pak ženy v tomto znamení dostávají do výsluní světa častěji než ostatní. Výrazné osobité kouzlo a charizma jim pomáhá překonávat obtíže života více, než spolehlivě. Nikdy neváhají zastat se slabšího. Mají velký cit pro druhé lidi, o které se často starají s velkou láskou a jsou schopny upřednostnit druhé před sebou. Díky své povaze mají tendence si vybírat ne úplně spolehlivé a dobré partnery. Měly by být více opatrné a nenabízet svou lásku celému světu. Tyto ženy jsou praktické, své povinnosti a úkoly si dokáží velmi dobře zorganizovat. Vždy jsou mezi prvními, nic jim neunikne. Objeví nové možnosti tam, kde jiní vidí vyprahlou poušť. Ovšem toto očekávají, a pokud to tak není, dají svou nespokojenost najevo velkou dávkou jízlivosti. To u ostatních samozřejmě často vyvolá vlnu nesouhlasu. Nejlepší roky jsou pro ženy narozené v tomto znamení mezi 40. a 50. rokem života, kdy je jejich povaha nejklidnější a mají dostatek sebeúcty.

Isis
4. dubna – 6. května
Typické vlastnosti: společenskost, smysl pro humor, svéhlavost
Největší dar: klid, trpělivost, smysl pro spravedlnost a láskyplnou harmonii
Nejslavnější egyptská bohyně řádu a intuice – velká čarodějka, se smyslem pro krásno a harmonii, je dárkyní a ochránkyní života. Věrná a oddaná Isis je posilována vroucí láskou ke svému manželovi Osirisovi, oba mají láskyplný a starostlivý vztah k synu Horovi. Pozemské děti chrání před hady, dravou zvěří a jinými nebezpečími.
Ženy narozené v tomto znamení bývají přitažlivé, milé, společenské a přátelské. Mají vyrovnanou povahu a často umělecké nadání a sklony. Milují svůj domov, do kterého dovedou vnést harmonii. Stmelují celou rodinu, pomáhají jejím slabším členům bez jakéhokoliv pocitu sebeobětování. Jsou skvělými matkami, své děti vychovávají s láskou, s porozuměním, ale i přísností. Nemají rádi shon a hádky, bývají všestranně nadaní a milují umění. Nechybí jim hravost a fantazie. Trpělivě kráčejí za svými cíli, ale rychle a někdy až příliš nadšeně se přizpůsobují novinkám. Pevnou vůlí a odhodlaností překvapují své okolí, neboť se zdá, že v jejich křehkém těle žádná síla nesídlí. Rozhodují se rychle, více spoléhají na vlastní pocity a dojmy než na rady druhých. Tím si často škodí, protože kdyby si nechaly poradit od zkušenějších, proplouvaly by životem přece jen snadněji. Obrovskou výhodu mají ve schopnosti rychle obnovovat fyzické a duševní síly, jejich rychlost regenerace je obdivuhodná až se někdy může zdát, že přežijí všechno.

V příštím článku se zaměříme na další znamení. Zjistíme něco více o pracovitém znamení Hora, o pečlivosti Geba, či o zvláštních nadáních Sechmet. 😀

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account