5377

Když se tu před lety (už jsou to léta!) rodily ŽENY s.r.o., byla jsem u toho. A pořád mě to baví. A ačkoliv jsem se coby správná česká máma vrhla do projektu ankety Česká máma (www.ceskamama.cz) a aktivit kolem ní vznikajících, ŽENY jsou MOJE SRDCOVKA a sem se ráda vracím – oddechnout, načerpat energii, inspirovat se, pobavit se. Mám to tu prostě ráda. A mám ráda ženy, které to tady tvoří.

Pár posledních slov za mě najdete na řádcích níže. Proč posledních? Protože STARTUJI tuhle rubriku ŽENY (O) SOBĚ – a příště už se budu ptát já vás :-D.

1.PROČ BLOGUJU A CO MĚ NA TOM NEJVÍC BAVÍ?

Baví mě psát. Tečka. Terapie psaním je dar…od Boha? Jestli ano, patří mu neskonalý dík.

2. PÍŠU NA WEBU ŽENY S.R.O. PROTO, ŽE …

Je to moje krevní skupina. Jsem tu doma. Ale píšu málo, však to vidíte, neb posledních pár měsíců si krevní skupinu ředím na trochu jiném projektu.

3.  KDYŽ PÍŠU, NIKDO/NIC KOLEM MNE NESMÍ/SMÍ…

Opruzovat (telefonovat, mluvit, neustále se ptát, kde mám toto a tamto atd.). Na psaní se potřebuju soustředit.

4. KDYŽ NEPÍŠU, TAK DĚLÁM HLAVNĚ…

Organizaci dalších aktivit, ať už jsou to děti a rodina nebo vše kolem ankety Česká máma, kterou momentálně dost žiju (celé září a říjen probíhá hlasování o nejoblíbenější značky maminek pro malé děti, tak se mámy nezapomeňte zapojit a sdílet svůj jedinečný hlas…zároveň se zapojujete do soutěže o 10 000 Kč. No a řekněte…kde člověk a česká máma k tomu najde jen tak 10 000 Kč).

5. MOJE ŽIVOTNÍ MOTTO, KTERÉHO SE DRŽÍM ZUBY NEHTY?

Neohlížej se zpět. Věř sobě i ostatním. Dobro je v každém z nás, jen špatné zkušenosti na něm občas zanechávají stín. Stín se dá ale vždy překročit.

6. NIKDY BYCH NEBYLA TAM, KDE JSEM, KDYBY……

…mne v roce 2006 nepotkala téměř tragická událost, která mě opravdu hodně stála a která se nakonec ukázala tím nejlepším, co mě v životě mohlo potkat (otázka do pléna: neměla bych nakonec tomu volovi poděkovat ???).

7.  KDYŽ POTŘEBUJI OKAMŽITĚ ZLEPŠIT NÁLADU, POMÁHÁ…

Dobrá káva, dobrá muzika (Vlasta Redl, Nezmaři, Jarek Nohavica, Bratři Ebeni…), dobrá kniha (Z neznámých důvodů od Zdeny Frýbové), dobré prostředí (les…louka…), z lidských vzpruh pak děti, partner a dobří přátelé, kteří nehodnotí, neřeší a prostě „JSOU“. A oni opravdu jsou.

8. JAKÝ JE MUJ ŽIVOTNÍ VZOR?

Z nežijících je mým spisovatelským vzorem Zdena Frýbová, miluji její tvorbu. Nenašla jsem u žádného jiného autora tak fantasticky vykreslené charaktery postav. Z „nových“ spisovatelek mám ráda Kateřinu Tučkovou…její Žítkovské bohyně a Vyhnání Gerty Schmidt jsou díla, která berou dech. Oběma nesahám (a ani to neplánuju) ani po kotníky. A další životní vzory mi v životě nevím proč chybí. Zkrátka je nemám.

9.  MUŽI MĚ NAUČILI, ŽE….

Není lehké žít s druhým tvorem, nicméně to stojí za to (dokonce podstoupit i drobná příkoří) a děti mě naučily, že existuje neuvěřitelná podoba lásky (v jednu chvíli sežrat láskou, v druhé zadupat vzteky 8-))

10.  VŠEM ŽENÁM NA SVĚTE BYCH PŘÁLA, ABY…

Se mohly samy rozhodnout, co chtějí dělat a kým chtějí být.

11. NA SVÉM ŽIVOTĚ MÁM NEJRADĚJI…

Svobodu. A možnost se rozhodovat sama za sebe.

Tagy:

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account