Jak se odpoutat od všech rušivých vlivů, které odrazují od práce? Není to lehké, ale ani nepřekonatelné. Tipy pro vás sepsala Anděla Králová.

Pracovní prostředí mimo domov: Jak najít klid pro efektivní práci?

Známe to asi všechny. Jsou dny, kdy nás rozptyluje tolik věcí, že se absolutně nemůžeme soustředit. Já mám upřímně takový den zrovna dnes. Čím víc se blížím termínu porodu, tím těžší je pro mě koncentrovat saze na práci. Bylo to tak v kanceláři, kde mě stabilně rušilo okolí, i teď doma na mateřské, kde mám klasicky v době nesoustředění pěkně naklizeno, navařeno a dokonce všechno kojenecké oblečení vyžehleno a naskládáno do komínků. Přesto se snažím tento stav překonat, a tak jsem pro vás sepsala několik tipů jak.

Vypněte televizi, rádio, email a profily na sociálních sítích
Ano, někdy je živá hudba povzbuzující, nabíjející a naopak vás k práci motivuje. Pokud už jste ale v takové krizi, že si víc zpíváte, než vytvoříte pracovních hodnot, něco je špatně. Oprostěte se od těchto vlivů. Stejně tak pořád nekontrolujte emailovou schránku. Je to jedna z věcí, které rozptylují nejvíc. Nic se nestane, když odpovíte za půl dne místo za deset minut.

Ztlumte telefon
Nevím jak vy, ale vedle mě když leží mobilní telefon, mám tendenci se na něj každých deset minut podívat. Nepřišla mi náhodou sms? Kolik je hodin? Podle jednoho loňského průzkumu se průměrný uživatel podívá na svůj mobil 150krát denně a tato frekvence roste. Jen při pomyšlení, že do této skupiny patřím, si řeknu, že pár hodin se svět nezbortí, pokud nebudu zvedat telefon. Když ho dokážete nejen ztlumit, ale úplně vypnout, bude vám ještě lépe.

Uspořádejte si stůl
Jakmile budete mít kolem sebe pořádek, odpadnou tendence rovnat a uklízet věci kolem sebe. Proto si raději tento pořádek udržujte – nebudete se k němu muset pořád vracet v době, kdy se to zrovna nehodí. S tím souvisí i úklid v případě, že pracujete z domu. Věřte, že i ten může počkat.

Nedělejte více věcí najednou
Ženy jsou na to přebornice. Dokáží mluvit s někým na telefonu, do toho si psát, co je potřeba koupit večer v potravinách a ještě si rozmýšlí, co by měla obsahovat nová obchodní strategie. Určete si priority a úkoly si naplánujete jeden po druhém, aby měly smysl a byly provedeny pořádně. Zároveň tak budete vědět, co váš čeká a jak si můžete plány časově rozvrhnout.
Pryč z domu

Doma jsem vždy pracovala ráda. Dokonce jsem toho udělala víc, než v napěchovaném open office. Teď už je tomu ale jinak. Jelikož se nemohu koncentrovat, vidím na podlaze každou skvrnku, kterou zkrátka musím hned uklidit. Časem kolem mě jistě budou běhat děti, a i když je manžel v podvečer rád pohlídá, soustředit se v tom hluku nebude lehké. Najděte si proto v okolí knihovnu, coworkingové centrum (co třeba Pracovnu Ženy s.r.o.?) nebo dobrou kavárnu. Možností je dnes spousta a budete tam mít klid na práci a nic vás rozptylovat nebude. Třešničkou na dortu mohou být i nové kontakty, které například v podnikatelských pracovnách a hubech získáte.
[*] Napadá vás tip, který byste ráda přidala? Napište ho Anděle do komentářů!

Zdroj foto: Pixabay.com

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account