63

Zase stojíte před skříní a nevíte si rady? Možná je na čase pozvat do svého života stylistku!
Služby stylistky, která s vámi projde šatník a řekne vám, co máte nosit a co radši vyhodit, nebo s vámi vyrazí nakupovat, už jsou dnes podobně dostupné jako kadeřnice nebo kosmetička. Bloggerka Teta Eva se obrátila na jednu z nich, Irenu Vokrojovou a ptala se jí, kromě jiného, co vás v rámci takové služby čeká a kolik zaplatíte.
Když si i v dnešní době oblékám zelené tričko a modré džíny, pořád jako by zdálky slyším: “zelená modrá pro blázna dobrá”. Co by si dnešní ženy na sebe neměly v žádném případě obléct? Samozřejmě jsou různé styly, různé příležitosti, různé cenové relace a různá míra vkusu či spíše nevkusu, ale co by si Žena s.r.o. neměla vzít na sebe?
Móda se neustále – jako vše kolem nás – vyvíjí. Oblékání podléhá sezónním trendům a často to, co je v určitý moment zatracováno, je za nějakou dobu oslavováno. Proto bych ženám doporučila, aby se řídily jediným pravidlem: nikdy si na sebe neberte to, v čem se hned napoprvé necítíte. Protože pokud ze sebe samé nemáme dobrý pocit a nejsme schopné oblečení přirozeně, se stylem a šarmem nám vlastním nést, nebude outfit a my v něm vypadat přirozeně.
Co byste vy, jako odbornice na odívání, ženám vytkla? Jakých chyb se dopouštíme a co naopak děláme dobře?
Pokud smím našim ženám něco vytknout, tak je to nedostatek lásky k sobě samé. Umíme se skvěle postarat o partnery, děti a domácnost. Málo se však staráme o sebe samé. A pokud se do toho přece jen pustíme, často se po hlavě vrháme do nákupů bez znalosti základů správného oblékání a odborné pomoci. Není hanba si přiznat, že si necháme poradit, stejně tak jako auto přivezeme na opravu do servisu nebo o vlasy se nám stará náš kadeřník. Služba módního stylisty již dávno není pouze pro vyvolené. Často ženy kupují špatné velikosti oblečení a střihy, které nelichotí jejich typu postavy. Stylista vám poradí s nákupem a doprovodí vás, probere s vámi váš šatník – vytřídí, co přijde vyřadit, co upravit, co přešít. Ceny stylistů jsou rozdílné stejně jako kadeřníků, kosmetiček a jiných podobných řemesel. Záleží na jejich zkušenostech a reputaci. Nejdražší se pohybují okolo 1000 korun za hodinu práce. Avšak ti běžnější, kteří nepracují s celebritami, si říkají obvykle o 500 korun za hodinu práce. S tím, že běžné nákupy na sezónu nebo příprava na příležitost nepřekročí v průměru 4 hodiny.
Do čeho by každá žena měla investovat?
Základem každého dámského šatníku je několik už mnohokrát opakovaných věcí, jako jsou: černé sako, lodičky na vysokém podpatku, bílá košile pánského střihu, pouzdrová sukně tmavé barvy, kožená bunda, baleríny, černé kalhoty, džíny, velká dámská taška na denní nošení. Důležitý však je správný střih a velikost, aby se docílil očekávaný efekt. Vše by mělo být korunováno doplňky v podobě šperků, šátků, šál a klobouků, které vše podtrhnou. 
[*] O tom, co by nemělo chybět ve vaší skříni, se dozvíte víc i z článku Kláry zde.
A pokud chcete kontaktovat Irenu Vokrojovou, najdete ji na www.outfitmania.cz

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account