70

Ptaly jsme se jedna druhé, v kolika letech by si žena měla pořídit první dítě. Naše odpovědi najdete v dnešní anketě.

Eva Vašková Čejková, První Žena s.r.o.

Rozhodně neplánovat, to je mé pravidlo. Dokud jsme plánovali, nešlo to a běhala jsem po doktorech, alternativních pomocích a tak podobně, ale až když jsem si uměla udělat v sobě a hlavně v hlavě klidový režim, tak to vyšlo. Určitě bych chtěla ještě druhé dítě, ale rozhodně neplánuji a nepočítám.

Helena Plívová, kreativní manažerka a patronka záložky Testuj

Já měla Rozárku téměř ve 33 letech. A myslím, že to bylo na mě vlastně přesně akorát. Moc jsem dítě chtěla, ale hlavně kvůli tomu, že jsem našla i někoho, s kým jsem to malé mimi chtěla. Nevěřím, že kdybych byla mladší či starší, že bych byla na dítě lépe připravená. Všechno bylo najednou vzhůru nohama a to tak, že by mě to ani ve snu nenapadlo, natož abych si to snažila nějak naplánovat. Rozhodně ale ten svět vzhůru nohama je ten, který miluju a který bych nikdy neměnila.

Klára Bílá, patronka záložky Móda a styl

V dnešní době začíná být celkem častý problém neplodnost. Mít dítě přirozenou cestou je podle mne radost. Pořiďte si dítě ve chvíli, kdy se na to cítíte. Nejhorší jsou nevyzrálé matky, které dítě ve finále nechtějí a zanedbávají ho. Dnes se dá s dětmi v klidu pracovat i z domova, takže se nemusíte bát, že přijdete o práci. U mne je práce až na jiných pozicích, pokud samozřejmě netrpíme hlady.

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Myslím, že na věku až tak nezáleží. Někdo se cítí na dítě ve dvaceti, někdo v pětatřiceti. Ale myslím, že tak do třiceti je to nejlepší, především z fyzického hlediska. Já měla dítě v 27 letech a zpětně uznávám, že to byla ideální doba.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Upřímně si myslím, že něco jako nejlepší věk na dítě neexistuje. Možná se najde nějaký prakticky vypočítaný věk vzhledem ke kariéře, ale na to by se nemělo hrát. Jestli ten správný věk přijde v 18 nebo ve 40 letech, je to jedno. Důležité je dítě opravdu chtít a být dobrým rodičem. [konec klišé]

Gábina Špačková, patronka záložky Kalendář

Záludná otázka. Nejlepší věk asi neexistuje. Nejlepší by bylo mít dítě ve chvíli, kdy jsme na ně zralé a připravené, ale to není o věku. Navíc jde o souhru mnoha aspektů, které když do sebe zapadnou, tak je ten správný čas. Upřímně, na otázku, jestli počkat, nebo mít děti dřív, pokud bych se znova rozhodovala, neznám odpověď. Já zkusila obojí: mám syna z prvního manželství ve věku 27 let a potom o 8 let později další dvě slečny – po roce. Obojí má své klady, ale i zápory. Každopádně asi bych to udělala stejně.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Patřím do generace, kdy bylo obyčejem, že se žena vdávala kolem 20 a často už v té době bylo dítě na cestě. Já jsem splnila první zadání a vdávala se ve dvaceti. Dcera se mi však narodila až po pěti letech, což naše babičky komentovaly jako nepřiměřené. Má tchýně dokonce vyjádřila názor, že jsem líná. Nyní, s odstupem času si myslím, že jsem udělala dobře, nejlepší věk je od 25-35 let. Žena je mladá, produktivní a až bude dítě v teenagerském věku, ještě bude stíhat se přizpůsobit. 🙂 Myslím, že starší rodiče jsou úzkostlivější.

Lucie Procházková, projektová manažerka

Ideální věk na dítě? To jde odhadnout? Ráda bych měla první dítě v 28, protože chci ještě předtím něco zažít, někam jet, něco poznat. Takže mám v podstatě ještě dost času a myslím si, že na dítě zatím nejsem ani připravená. Ale, dá se na to vůbec připravit? A pak, člověk míní a život mění. Takže třeba moje plány budou za rok vypadat úplně jinak.

Irena Holčáková, manažerka regionálních projektů

Nejlepší věk na dítě? To je u každého individuální. Někomu vyhovuje mít dítě dřív, a pak jak děti odrostou si “užívá” (cestuje, studuje), někomu později. Já za sebe si myslím, že po třictíce je to tak akorát – ani brzo ani pozdě. 🙂

Eva Pazderová, patronka speciálních projektů

Myslím, že to má každá žena jinak. Každá žena to cítí jinak a každá je na to jinak připravená. Podle mě se nedá říci, kdy je nejlepší věk na dítě. Mám kolem sebe kamarádky, kterým je 20 a mají dítě, ale mám i ženy kterým je okolo 35 a výše a děti stále nemají.  Mě je 27 a zatím musím říci, že mi ty hodiny ještě “netikají”. 🙂

* A co si myslíte vy?

* Jaký je podle vás ideální věk na dítě?

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account