143

Jakou nejhorší lichotku v životě jsme dostaly či řekly druhým? Čtěte v pravidelné pondělní anketě. A napište nám svoje zážitky. Budeme rády. 🙂

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

Tu nejvíc nejhorší lichotku si nevybavuju. Spíš mě popíchnou oslovení typu “dáma” či “madam” od nechutně úlisných rádoby gentlemanů, anebo halasná vřelá vítání a objetí od žen, u kterých stopro vím, že se nemusíme. Sama se vyhýbám vyumělkovaným lichotkám a nedávám je. To spíš trapně mlčím či se přiblble usmívám.

Jana LeBlanc, bloggerka

“Jana? Ty jsi nějaká o dost hubenější, ne?” přivítala mě nedávno žena, ke které chodím jednou za čas na masáž. Hubenější? Jsou komplimenty, které by jako komplimenty vůbec fungovat neměly. Protože když se na nimi zamyslíte: jednak jsem zhubla asi tři kila, což nemůže být tak vidět, druhak, jak HROZNĚ jsem asi vypadala minule, když se teď zdám O TOLIK štíhlejší? Ale stejně potěšil. 🙂 Sama jsem každopádně podobně neohrabaný kompliment i několikrát dala, takže milé ženy, jsme si kvit. 🙂

Lucie Procházková, projektová manažerka

Měli jsme nedávno třídní sraz a asi po třetí sklence jsem spolužákovi a své dávné lásce řekla: “Ty máš fakt krásný vlasy!”, “Jo, jo, díky.” odpověděl. Všichni se najednou začali hlasitě smát a mně to v tu chvíli došlo. Vždyť on má na hlavě má asi jen 2 milimetry vlasů! Ale já to myslela doopravdy. Vážně!

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Je to necelý měsíc, kdy jsem dostala ne tu nejhorší, ale určitě nejvtipnější lichotku. Nemohla jsem se přestat smát, vlastně i teď se chlámu. Na jedné pracovní akci, na které jsem dělala DJ-ku, za mnou přišel jeden z klientů, podíval se na mne a řekl: “Slečno, vy hodně sportujete, že?” Říkala jsem si, že tento dojem získal samozřejmě z mé dokonale vypracované postavy. Kývla jsem. A on dodal: “No, já jen, že vy toho strašně sníte!” Zasmála jsem se a dojedla poslední sousto na třetím talíři, který jsem si přinesla od stolů s jídlem. 🙂

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Když mě pán pustil v metru sednout…  A já jsem to pak karmicky zopakovala ve chvíli, kdy jsem kamarádce poblahopřála k těhotenství, že jí to moc sluší. Inu, stane se.

Veronika Hlicková, ŽENY s.r.o. Slovensko

Kdykoliv k ní přijdu, moje babička mě přejede pohledem a řekne: “Ty jsi přibrala, že ano?” Už jsem si zvykla, ale byly doby, kdy jsem se ji snažila přesvědčit, že to tak není. A nejhorší lichotka, kterou jsem dala? Nevzpomínám si přesně, ale určitě se mi podařilo vypustit z úst něco, co jsem si předem moc nepromyslela. Každopádně vždycky se mi to podařilo nějak zachránit, aby nedošlo k nedorozumění.

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Špatné lichotky nerozdávám, ale jednou jsem v obchodě prodavačce pochválila, jak má krásné bříško a zeptala se, kdy to miminko vlastně očekává. Netrefila jsem se, paní byla prostě jen při těle.

A co vy? Jaký špatný kompliment jste kdy dostaly? A jaký daly?

Těšíme se, že v tom nejsme samy.

 

🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account