116

V obchodech už to začalo a naše šéfredaktorka Jana dokonce slyšela v sobotu první koledy. Takže je čas zeptat se: jak to letos máme s dárky?

Eva Čejková, První ŽENA s.r.o.

Malému Františkovi nakoupím k Mikuláši spoustu pastelek a pak budeme malovat tak dlouho, dokud nenamalujeme obrázky pro všechny blízké. A jinak tradičně těm nejbližším přibude další fotoalbum v pořadí. Dělám každý rok výběr fotek top okamžiků za uplynulý rok a myslím, že je to vždy jeden z nejhezčích dárků, protože se k němu každý vždy rád vrátí.

Jana LeBlanc, šéfredaktorka

To kdybych věděla! Paradoxně čím víc obchodů procházím a čím větší množství věcí vidím, tím menší mám představu i chuť nakupovat. Kdybych na to měla finanční možnosti, nejbližším bych nadělila letenky do míst, která vím, že si přejí vidět. Nakonec to ale nejspíš dopadne tak, že nakoupím hlavně knihy, případně něco dobrého k snědku, co vím, že neskončí na několik dalších let na dně ve skříni nebo nebude putovat dál. A co bych si přála pro sebe? Víc času na všechny a všechno, co mám ráda.

Jitka Skalická, patronka záložky Diskuse a blogy

Nemohu přece prozradit, co budu kupovat za dárky k Vánocům! 🙂 Už i můj synek umí číst, co kdyby se to dozvěděl? Navíc, jaké nakupování? My přece napíšeme dopis pro Ježíška, dáme ho za okno a pak budeme svědomitě sypat ptáčkům na krmítko, aby měli hodně sil a odnesli náš dopis Ježíškovi. A budeme doufat a těšit se pod stromeček, jestli tam ta svoje přáníčka najdeme. A co dám těm, co už mají všechno? Lásku a pozornost – té není nikdy dost a koupit se nedá. Mě by nejvíc potěšily knihy – jako každý rok. Joooo a ještě z toho materiálna bych si moc přála SmartWatch. 🙂 A lásku a pozornost. 

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Tradičně kupuji svým nejbližším knihy, ani letos tomu nebude jinak. Většina příbuzenstva na otázku “Co bys chtěl/chtěla k Vánocům?” odpovídá stylem “Já nevím. Já nic nepotřebuju.”, takže je něčím potěšit bývá úkol nesnadný. Tento rok bych chtěla zkusit jedlé dárky, které nejsou drahé, jsou originální, a navíc nebudou dotyčnému za čas překážet.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

O vánočních dárcích začínám uvažovat přibližně týden před Štědrým dnem. 🙂 Ale doufám, že rozpočet bude letos bohatší a nehledě na ceny dárků udělám svým nejbližším radost. Osobně budu psát Ježíškovi hlavně o knížky a možná i něco na sebe, protože můj Ježíšek se v tom vyzná líp než já.

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Letos jako každý rok se budu snažit o originál. Jako třeba vloni jsem nakoupila na e-shopu ŽENY s.r.o. bloky s fotkou rodiny a mělo to velký úspěch. Letos mě jistě napadne něco podobně originálního. Rozhodně nekupuji hračky a věci na sebe, raději jednu věc a pořádnou, která dává smysl do budoucna a ne taková, skončí po Vánocích někde nevyužita. Jsem prostě praktická žena, a pokud vím, že má někdo přání, tak mu je ráda splním. Dárek pro mě? Možná je to omšelá fráze, ale opravdu bych všem přála klid, lásku, zdraví, pohodu, pokoru, porozumění, a to nejen o Vánocích. A možná ještě let balónem. 🙂

Jitka Kratochvílová, patronka záložek Obchoduj a Ušetři

Bohužel vím, co mě letos opravdu nemine – počítač pro děti. A vzhledem k tomu, že je to dost nákladná věc, budou letos pod stromečkemuž jen drobnosti. Pro sebe mám dárek vybraný! Nejvíc by mě potěšila gelová manikúru od Sally Hansen. Nemám moc času vysedávat někde v salonu a tato úžasná věcička by mi ušetřila čas a taky penízky. Doufám, že to Ježíšek čte. 🙂

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Ráda dávám dárky a ráda je dostávám. Mám velkou rodinu a mnoho přátel, proto vybírám vždy pouze maličkosti, které tolik nestojí, ale potěší. Většinou se částka pohybuje kolem 7 tisíc, ale protože nakupuji postupně, není to tak citelné. Velkou inspirací je pro mě internet a e-shopy. Dávám si záležet a snažím se o osobní, ne putovní dárky.  Jednou se mi stalo, že se mi vrátil dárek, který jsem sama dala před pár lety já. 🙂 Nejkrásnějším dárkem pro mě je však vždy vánoční rodinné setkání, když se sejdeme všichni.

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Minulý rok v tomto období jsem měla už polovinu dárků nakoupenou a nejen to, dokonce i zabalenou. Letos to nějak nezvládám. Nerada se honím za dárky v prosinci. Když mě něco trkne, tak to koupím. 🙂 Utrácím za dárky přiměřeně, nemůžu si moc vyskakovat. Takže na každého padne tak přibližně 1000 Kč. Těm, co mají vše, vždycky koupím něco, co ještě nemají. Často si s dárky hraju, musí mít nápad a spojitost s danou osobou. No a já? Já bych si přála jet v zimě za teplem a nové blatníky na kolo. 🙂

Lucie Procházková, projektová manažerka

Ačkoliv všude slyšíme klišé o tom, že Vánoce jsou svátky klidu a o dárcích to není, už dopředu vím, že se honičce po obchodech opět nevyhnu. Nákupy dárků dělám vždy poslední dva týdny před Vánocemi. Většinou to skutečně dřív nestihnu, ale hlavním důvodem je to, že nevydržím dlouho čekat, než uvidím radost toho, komu chci dárek věnovat. Když ho mám déle ukrytý, přemýšlím o nejbližší příležitosti, kdy bych mu dárek mohla předat. Na Vánocích miluju pohodu a překvapení pod stromečkem, tak uvidím, čím mě rodina překvapí letos.

Irena Holčáková, manažerka regionálních projektů

Letos na Vánoce jsme se dohodli, že si každý dopředu “navrhne”, co by rád pod stromečkem našel. Určitě to budou dárečky nejen užitečné, ale také pro radost. 🙂 Mně osobně nejvíce potěší dárečky vyrobené, protože ten, kdo dáreček vyráběl, si dal tu práci a čas, aby toho druhého potěšil. Už se nemůžu dočkat, co letos pod stromečkem najdu. 🙂

 [*] A co vy a dárky? Kde, kdy a jak nakupujete a čím obdarujete ty, kteří už mají všechno nebo tvrdí, že nic nechtějí a nepotřebují?

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account