68

Milujete kávu? Pak si nenechte ujít speciální kávový týden. Startujte už ve středu.

Věděla jste, že 1. říjen je svátkem dobré kávy?  Právě Mezinárodní den kávy byl před čtyřmi lety inspirací Kateřině Eichlerové a Lucii Karafiátové ze sdružení Kulturárium Brno, které v Brně vytvořily zajímavou tradici Týdne kávy. A protože nápadů, jak svátek kávy oslavit, bylo moc na to, aby se všechny vměstnaly do jednoho dne, vznikl v Brně rovnou celotýdenní festival. Začíná už tuto středu 1. října.

Brněnské týdenní kávové oslavy mají velmi nabitý kávový i kulturní program, který se dělí v zásadě na dvě části. Tou první je program v samotných kavárnách, který je pouze plně v jejich režii. V různých kavárnách po celém městě můžete navštívit výstavy, ochutnávky, přednášky, prezentace domácí přípravy kávy, koncerty a speciální nabídky zákusků, vín a jiných pochutin.

Druhou částí je pak speciální kávový program na zvláštní stage nazvaný Main coffee meet point. V rámci něj se můžete dozvědět nespočet zajímavostí o kávě, sami si vyzkoušet tradiční i alternativní metody přípravy kávy pod vedením zkušených baristů a odborníků. V nabídce jsou rovněž nejrůznější workshopy a přednášky, nebo i možnost sledovat profesionální baristy v rámci Soutěže baristů Týdne kávy. Těšit se můžete rovněž na přednášku plantážníka z Kolumbie a dvoudenní Trh kávy, jehož se letos zúčastní přes dvacet kávových značek a pražíren. Centrem festivalu letos bude nově zbudovaná městská tržnice na Zelném trhu, která doslova od přízemí až po poslední patro ožije kávou.

Takže nezapomeňte – už ve středu. 🙂

Vše podstatné včetně programu najdete na www.tydenkavy.cz

A dejte nám vědět, jaké to bylo a kde vám káva chutnala nejvíc.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account