74

Ženy v Česku berou o čtvrtinu méně než muži. Pojďme to společně změnit!

Ženy v Česku vydělávají v průměru až o čtvrtinu méně než muži na stejných pozicích, což nás řadí na jedno z posledních míst Evropy.

Podnítit diskuzi o tomto problému a situaci změnit se snaží Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů. Už popáté ho letos 25. dubna 2014 v Clarion Congress Hotel Praha pořádá organizace Business and Professional Women. Akce je výjimečná tím, že úspěšné manažerky a podnikatelky nezištně a zdarma předávají celý den své zkušenosti ostatními ženám, které o to mají zájem. Zúčastnit se tedy může každá z vás bez ohledu na profesi i věk.

Tato výměna zkušeností, která se stala nedílnou součástí akce Equal Pay day, probíhá u kulatých stolů a je určena pro všechny aktivní ženy bez rozdílu věku (včetně studentek), které chtějí na sobě pracovat a sdílet svoje znalosti a zkušenosti s ostatními ženami – tedy chtějí být úspěšnými ženami. Stejně jako v loňských ročnících se na akci podílí mnoho atraktivních osobností, mezi jinými například Margareta Křížová, známá česká investorka a účastnice pořadu „Den D“, Rostya Gordon-Smith, jedna ze světově nejuznávanějších HR manažerek a mnoho dalších velmi zajímavých žen. Potkat se na akci můžete i s naší První ŽENOU s.r.o. Evou Vaškovou Čejkovou.

O tom, že platový rozdíl je v Česku významný společenský problém svědčí i to, že akci podporuje Ministerstvo práce a sociálních věcí. Equal Pay Day nabídne všem návštěvníkům také bohatý doprovodný program, hlídaní dětí i možnost podpořit vybranou charitativní organizaci. Na závěrečném slavnostním večírku vystoupí vítězka Česko Slovenské Superstar – Nová Éra 2013 – Sabina Křováková.

Další informace můžete průběžně získávat na www.equalpayday.cz nebo https://www.facebook.com/equal.pay.day.czech

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account