64

A je to tady. Snad byste nechtěly mít  horko až do  listopadu? Dobře, chtěly, ale to musíte umět dobře vyjednávat s paní přírodou a jak je vidět, neumíme to. Takže prší  a naše chodba v Pracovně ŽENY s.r.o. Karlín se plní deštníky. Jak obyčejná věc praktického rázu, ale jak je  vidět nejen u nás v redakci, i módní doplněk. Vždyť jeho koupě není jen sáhnout, vzít a jít. Přemýšlíme a ladíme.
První, kdo ráno přichází do pracovního nasazení, je Věrka. Její malý, černý deštník se krčí v chodbě a je mu smutno. Ne nadlouho. Za chvíli mu začíná dělat společnost  obrovský s hvězdnou oblohou, prosím deštník na přání, aby se tam vešla celá rodina, takže si mě jistě dokážete představit, jak se brodím úzkými uličkami v centru. Jarčin průhledný retro 80. léta se k nim záhy připojuje. Historky s tímto deštníkem na sebe nenechají dlouho čekat. Chodba se plní barevnými, puntíkatými… a vše září. Ale jeden nám tu ještě chybí, ten Ivči, na jeho složení potřebujete vyšší inteligenci a velmi propracovanou motoriku. Ale jak po něm s radostí chňapne Kristý, když poslechne volání hladu a fičí pro polévky, aby nasytila hladové krky v Pracovně.

A chodba je plná. Chtějí-li  nás poctít svou návštěvou  Věrka s Jarkou, musí se brodit deštníkovým pralesem. Máme své deštníky rády, vždyť nám zachraňují krásně navlněné vlasy, lehké promokavé bundičky, jsou štítem před silničními „loužovými“ piráty,…
Jen s těmi našimi deštníky řešíme jeden problém. Můžeme mít krásné designy, nosit na deštníku celou Paříž… ale musí se držet v RUCE. Což uznejte, je vcelku velký problém. V jedné ruce kabelku, v druhé deštník, nedej bože, když nesete třeba oběd v ruce nebo kelímek s kávou, musíte si koupit jízdenku, vyndat peněženku, štípnou lístek, zvoní vám telefon, držet za ruku dítě… „  A nebo si potřebuješ nutně zakouřit. “ doplňuje svůj postřeh naše Peťa testovačka.
Co vy a vaše deštníky? Jistě se nějaké historky a fotky najdou.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account