43

Letí to. Září se blíží ke konci a naše ratolesti mají měsíc školní docházky za sebou. První známky, konečně zapsané kroužky, rodinný život hektického zářijového tempa se pomalu zklidňuje  a my máme trochu času si všímat, co funguje a co ne. Zvládáme ranní vstávání? Má dítě nakoupené všechny pomůcky? Vejde se mu vše do jeho školní tašky?  Není moc unavené?

Teď je ten správný čas si s dítětem sednout a probrat, v čem se cítí dobře a co mu nevyhovuje. Školní batoh je jedním z témat. Vidíte, jak se dítě prohýbá nebo batoh nechce nosit či nosí další přídavné tašky, aby vše uneslo? Zdravá záda jsou pro vývoj dítěte to nejdůležitější, nepodceňujte tedy výběr školní tašky. Co by měl mít tedy dobrý školní batoh?

Lehkost nadevše. Batoh, který vaše dítě nosí do školy, by měl být sám o sobě lehký. Musíte si uvědomit, že k samotné váze batohu se pak přidá i obsah. Učebnice, sešity pomůcky,… Mohlo by se pak stát, že dítě na sobě potáhne několikakilové závaží. Velmi dobré vlastnosti v tomto směru má například školní batoh Topgal.

Zdravá záda. Batoh dítě nosí celý den, proto nastavitelné popruhy, které netlačí a nezařezávají se, jsou nutností. Dítě musí cítit batoh na zádech pohodlně a mělo by mít možnost si ho kdykoliv upravit. Skvělé propracování batohu s důrazem na zdravá záda má například školní batoh s motivy postav Phineas & Ferb společnosti Presco Group.

Dostatek  postranních kapes. Na lahev, klíče, svačinu, přezůvky,… Vytváří přehlednost, dítě se lépe orientuje.

Reflexní prvky. Bezpečnost na prvním místě. Se začínajícím podzimem bude přibývat mlhavých, pošmourných dnů a vaše dítě by mělo být vidět.

Stabilita. Děti i maminky oceňují, když batoh dokáže sám stát, nepadá a dítě má možnost si v klidu do něj vše naskládat. Nepřepadá a drží postavené u školní lavice. Skvělé vlastnosti v tomto směru má například školní batoh Ergobag prime. A hlavně, když dítě batoh odloží na hřišti, nepřepadne a  neušpiní se.

  

Barvy a motivy animovaných postaviček. Batoh je s dítětem celý den, provází ho. Nechte mu kousek jeho pohádkového světa. Bude se určitě cítit lépe a jeho hrdina mu bude vždy nablízku.

 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account