76

S inteligencí roste libido, ale nikoli frekvence souloží

Rozsáhlý britský průzkum naznačuje, že lidé s vyšší inteligencí mají také větší libido. S rostoucím IQ roste chuť sexuálně se ukájet. Nutně to ale neznamená vyšší frekvenci souloží. Toho mohou využít prodejci erotických hraček, inteligence – alespoň ta mladá a britská – totiž patří k jejich nejlepším klientům. Studenti prestižních britských univerzit totiž nakupují erotické hračky víc než kterákoli jiná sociální vrstva.

Ovšem inteligence a absolventi prestižních univerzit nesouloží nutně častěji. „Lidé s vyšším IQ mají podle našeho průzkumu větší sexuální chtíč,“ tvrdí autoři výzkumu na stránkách deníku Daily Telegraph.

„Inteligence však bohužel negativně souvisí s frekvencí souloží. Lidé s vysokým IQ mají většinou sexu méně,“ tvrdí socioložka Rosemary Hopcroftová.

Lidé s vyšším IQ mají méně sexu a začínají s ním později, protože častěji berou v úvahu důsledky rizikového sexuálního chování. To také vysvětluje, proč nakupují více erotických hraček a nahrazují jimi soulož. Náročné studium a práce jim vedle toho znemožňují nacházet více sexuálních partnerů.

„Studenti prestižních univerzit vědí, že sex a sexuální pomůcky jsou nejlepší metodou, jak si sexuálně ulevit. Ambiciózní lidé chtějí dosahovat maximálních výsledků ve všech oblastech života, takže je jasné, že dosažení sexuálního uspokojení je jedním z těchto cílů,“ tvrdí Alice Littleová z Cambridgeské univerzity.

Zdroj: famous.cz

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account