67

Jak se říká, co je malé, to je hezké. Občas bychom ale my, krátkonohé – mluvím i za sebe, rády opticky svou postavu prodloužily a cítily se vyšší. Jak na to? Přináším vám několik módních tipů a triků, které nám umožní být na oko dlouhonohé.
Podpatky jsou základ
První na seznamu jsou samozřejmě podpatky. Ty by neměly nevkusně upozorňovat na vaši výšku, tedy spíš na vaši malou postavu. Nesahejte tedy po botách s dvaceti centimetrovými podpatky. Volte takové, ve kterých se budete schopna pohybovat a které jsou vám pohodlné. Určitě by neměli mít pásek přes nárt, který vám nohy usekne a naopak zkrátí. To nechceme! A takový super tip – nude lodičky dělají zázraky. 🙂

Baťa, 699 Kč
Myslete na pas
Nebojte se podtrhnout svou ženskost. Právě sukně či kalhoty s vyšším pasem vám napomohou opticky prodloužit nohy. U sukně jen dávejte pozor na délku. Ideálně by neměla jít pod kolena – spíše by měla končit nad nimi.
Slaďte se
Barvy mají také co mluvit do toho, jak si pohrát s postavou. Jak jistě víte, černá zužuje. Světlejší barvy naopak přidávají. Důležité u prodloužení vaší postavy je sáhnout po něčem celistvém. Tedy volit např. černý roláček a černé kalhoty. Skvělým pomocníkem pro krátkonohé dámy jsou i vypasované kousky oblečení – halenky, šaty atp.
Čím kratší tím lepší
A pokud jste malého vzrůstu, ale postavičku máte jak lusk, nebojte se krátkých sukní. Opticky vaše nohy prodlouží. Jen pozor, aby délka nebyla příliš, a vy jste spíš neměla starosti s tím, že je vám vidět takříkajíc až do Prahy. U nohavic pozor, tak by měla být délka kalhot například střižená těsně u kotníků nebo si pořiďte zvonáče s vyšším pasem.
Účes hraje taky roli
Pokud si upravíte vlasy do vysokého culíku nebo drodolu či si je více nadýcháte a nazdvihnete, budete působit vyšší.
 
Vyhnout byste se měly příliš dlouhým vrškům, přehnaným velkým vzorům, mrkváčům s nízkým pasem, a nebo hodně širokým kalhotám.
 

A zde máte jednu dokonalou ukázku! 🙂

Zdroj:Pinterest

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account