73

No snažíme se nelhat, ale vždy to nejde. Říkáme tomu milosrdné lži, někdo povzbuzovače sebevědomí, zkrátka trošku si tím přilepšujeme. Všichni si můžeme sáhnout do svědomí, my ženy, ale i naši muži.
Někdo tomu říká lhaní, jiný zatajování skutečnosti a třetí by to ještě možná obhájil zlepšováním image. Ovšem je jisté, že pokud se rozhodneme vrhnout na pole randění jako aktivní hráči, pak své vlastnosti přikrášlujeme. Muži i ženy. Obě pohlaví se však liší ve způsobu zlepšování své image. Muži nadhodnocují a ženy podhodnocují. Ženy lžou o váze a věku, muži o příjmech a výšce. ;-)Muži totiž většinou před novým objektem zájmu zvyšují svou postavu i hodnotu svých příjmů, zatímco ženy snižují svou váhu i věk.
„Muži prostě nadhodnocují své pozitivní vlastnosti, zatímco ženy podhodnocují ty, které by negativně ovlivňovaly jejich image,“ tvrdí psycholog Satoshi Kanazawa z London School of Economics.

Ale muži a ženy se liší ještě v jiné lži, v níž udržují shodný trend. V počtu bývalých partnerů. Zatímco muži svá čísla zvyšují, ženy je naopak podhodnocují.
Obecně také lžeme o číslech, cenách a počtech čehokoli. Ženy při koupi oblečení zaokrouhlují dolů. Nový svetřík za 570 korun stál vlastně jen 500 kč. Koupily jsem si pár věcí, tak dvě, ale my ženy víme a už se těšíme, jak je vyzkoušíme, že jich je přesně pět.
Muži si zas hrají s počty piv a skleniček vína. Šli jen na dvě, dali si jen dvě. Ale všichni víme, jak to je. Muži také častěji než ženy prozradí tajemství o sobě, zatímco ženy prozradí častěji tajemství jiných osob.

„Čím více lidé lžou, tím více se odchylují od reality. Vztahy se nikdy nemohou vyvinout dál, protože se takto nedokážou partneři dostat pod skutečný povrch věcí. Jinými slovy, když lžeme, ztrácíme sami sebe,“ tvrdí psycholožka Dorothy Roweová.
Nemáte pocit, že dnes také lidé lžou o svých pocitech? Buď se všichni cítíme strašně, nebo naopak báječně. Nestíháme, nemáme, nevíme, ale tady už to asi milosrdné lži nebudou.
My jsme v redakci téma milosrdných lží otevřely. Rychlostí blesku střižené odpovědi: nákupy a utrácení, muži a jídlo. Kam se debata stočila poté,… tak to zas příště.*psss*
Napište nám, jaké jsou vaše milosrdné lži? Svěřte se!
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account