71

Američanka Brenda Heistová zmizela před jedenácti roky. Pátrání po ní skončilo bez výsledku a policie ji označila za nezvěstnou.

A později také za zesnulou. Čtyřiapadesátiletá žena v roce 2002 zmizela za podivných okolností. Minulý týden se ale objevila a přihlásila na policii.

Celých jedenáct let žila jako bezdomovkyně. Brenda zmizela opravdu ze dne na den a nechala doma dvě malé děti. Policie i její bývalý manžel po ní marně pátrali, nakonec byla prohlášena mrtvou. Před několika dny byla zadržena na Floridě, kde také muži zákona přišli na to, že je ženou, jež už měla být dávno na věčném odpočinku.

V roce 2002 odvezla své dvě děti do školy na okraji města Lititz v Pensylvánii. Jenže se pro ně již nevrátila a zmizela náhle bez vysvětlení a beze stopy. V tu dobu Brenda procházela rozvodem a potýkala se s vážnými finančními potížemi. Podle všeho se psychicky zhroutila a vyšinutá bez zdravého rozumu se přidala ke skupince bezdomovců v parku.

Podle vyšetřovatele Johna Schofielda se k bezprizorně žijícím lidem připojila a odjela s nimi na Floridu. Dnes už se ví, že v klimaticky příznivém státě USA dokázala přežívat pod mostem a dostávala načerno práci jako uklizečka lodí.

„Tvrdí, že na děti myslela celou dobu. Ale nikdy se neobtěžovala zvednout telefon a zavolat jim. Ani jednou,“ uvedl Lee Heist, Brendin bývalý manžel.

Když bylo Morgan Heistové devět, máma ze dne na den zmizela. Dnes je jí o jedenáct let víc a studuje univerzitu. „Není to má máma, je to Brenda Heistová, pravděpodobně bych jí řekla, že ji nenávidím, nechci ji nějaký čas vidět. Ale na druhou stranu mi chybí, je to moje máma,“ svěřila rozpačitě Morgan.

Autor: Famous
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account