88

S manželem milujeme chvíle, kdy si pustíme film, otevřeme si lahev vína a jen tak odpočíváme. Sice se díváme, ale nesledujeme ho beze slov, stále mluvíme, hodnotíme, téma nám vždy otevře nějakou diskuzi. Sdílíme, povídáme si a cítíme se bezpečně. A tak to má podle mě v lásce být.
Tím, že se mi do rukou dostal projekt Mlčení bolí, volba tentokrát padla na film o lásce a bolesti, Noci s nepřítelem, v hlavní roli s Julií Roberts. Příběh, na který se jen nedívám, ale moc, moc přemýšlím. Proč se to stalo? Jak to, že nic neřekla? Jak dokázala být s takovým mužem? Jak moc to bolelo, když ji bil…?
Idylický začátek, mladí a krásní manželé mají hezký dům, plánují děti, on je úspěšný v práci, ona poslušná manželka… Příběhy, které jsem si četla od reálných žen, se téměř v ničem nelišily. Vlastně ano, nebyly to filmové příběhy, ale skutečné. Jako tento!

Dle statistických údajů a zpráv Policie ČR jsou nejohroženější skupinou ženy ve věku 25 – 40 let, kdy se počet přiznaných případů blíží k 1500. Číslo, o kterém se mluví. Ale jak by se asi zvýšilo, kdyby začali mluvit všichni, i ti, které mlčení bolí. Počty dětí vám ani nebudu sdělovat, asi to ani nedokážu, podívejte se samy na infografiku, jež mluví za vše. A jistě mi dáte za pravdu, že o tomhle se MLČET nebude!

Zajímá vás tohle téma, podívejte se ZDE nebo do naší právní poradny.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account