72

Meryl Streep je pro mě herečkou, která zahraje cokoliv. Pamatuju si jí z mnoha filmů, kdy hrála pokaždé charakterně úplně jinou postavu. I přes to, jak povahy, nálady a životní styly střídá na plátně, její soukromý život působí neuvěřitelně vyrovnaně. Jak to jenom dělá? Vybrala jsem pár citátů, ze kterých můžeme trochu rovnováhy načerpat i my. 
4 citáty o životě od Meryl Streep
Když si myslíte, že něco můžete nebo dokážete, tak je to obvykle pravda.
Nikdy nepodceňujte sílu myšlenky. Je to stejné jako se semínkem, které zasadíte, pomalu klíčí a nakonec vyroste. Cokoliv zasadíte ve své mysli a ve své hlavě, to taky sklidíte. Myšlenky předcházejí rozhodnutí, rozhodnutí zase činy a činy rozhodují o tom, kde jsme, co jsme, s kým jsme…
Ve chvíli, kdy se začnete starat o to, co si myslí ostatní, jste ztratili sami sebe.
Ostatní o nás přemýšlí mnohem méně, než si myslíme. Právě proto nemá cenu se starat o to, co si myslí druzí. Prostě si představit, že naše konání nikdo nesleduji, neposuzuje, nehodnotí. A zažít pořádnou dávku svobody!
Vaše odlišnost a to, co je na vás unikátní, je ta nejcennější věc, co máte.
Normálnosti a uniformity je totiž všude dost. Zaměřte se na to, co je na vás jedinečné a pěstujte si to. Ať už jsou to divoké kudrny, zvláštní cit pro detail, jakékoliv hobby, které jste dovedla k dokonalosti… Něco, díky čemu si vás ostatní zapamtují. 
Na co myslíte, tím se stanete.
A taky s kým jste, tím se stáváte, chce se mi dodat. To, čím se obklopujeme, do sebe taky nasajeme. Proto je nesmírně důležité filtrovat vlastní myšlenky a obklopovat se jen lidmi, kterými bychom se chtěly stát.  Je to jednoduchý zákon, který ale spolehlivě funguje.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account