57

Nevlídné počasí dokonale nahrává tomu zůstat doma a pořádně si to užít. Co může být lepšího než se zachumlat a doslova zapelíškovat v nejoblíbenějším kusu nábytku ve vašem domově – v posteli. Přiznejme si to, v době, kdy by ani psa nevyhnal, je možnost válet se v posteli natolik lákavá, že stojí za to zamyslet se nad tím, jak ten pocit přivést k dokonalosti. Zvlášť pokud plánujete, že v posteli nebudete pouze sama nebo se svým kocourem. 
Měkkoučké, teploučké, přirozené 
Výběr vhodného materiálu je pro naše účely klíčový. Zkuste pracovat s přírodními materiály, jako je len, přiřaďte flanely a doplňte hebkými dekami, které mohou doplnit i obvyklé prostěradlo. Vítané jsou pleteniny, plédy, umělé kožešiny dokonale imitující pravé, ovšem se snadnou údržbou. Zatímco ve strukturách je vítané se vyřádit, barevnost volte klidnější, vaši mysl pohladí a uklidní barvy země, odstíny šedé a samozřejmě čistota bílé. Při volbě barev nespoléhejte jen na to, jaké barvy se líbí vám, ale především, jak vám daná barva sluší. Přehoďte si materiál přes ruku, přiložte k obličeji a zkoumejte, zda vás rozzáří a podtrhne nebo utlumí. Cílem je nejen si postel užít, ale také v ní vypadat neodolatelně. S lesky to moc nepřehánějte, ale pokud je použijete jako doplňující efekt u polštářů, docílite pěkného zdůraznění jednotlivých materiálů a struktur. Hra lesku a matu si pak pěkně povídá s jinými drobnými detaily – jako je tepaný tác, broušená sklenice, svícen…


Vrstvit, vrstvit, vrstvit
Nic není pro naše účely tak důležité, jako dostatek polštářů a přikrývek. Polštáře slouží nejen ke spaní, ale také k pohodlnému podepření těla při čtení, hudbě nebo realaxu. Mějte jich proto opravdu dostatek a nebojte se je obléci do potahů s různými texturami pro docílení optického kontrastu i pro specifické použití. Klasickou pokrývku je příjemné doplnit i třeba letní verzí pokrývky, kterou povlečete do teplejšího kabátku a tím získáte namísto obvyklého přehozu s dekoračním účelem skutečně využitelnou deku na rychlé zahřátí. Efekt pohodlnosti podtrhnete, pokud deky skládáte z různých úhlů a vrchní spouštíte ledabyle přes jeden roh na zem, nebo je překládáte a vrstvíte v nohách postele.
Zapomeňte na usedlé noční košile a obří pyžama se zvířátky
Kdo říká, že i v zimě se nenosí letní saténové košilky. Právě naopak. Čím lépe si zateplíte svou postel, tím lehčeji se můžete oblékat. Pokud potřebujete postel opustit, stačí mít po ruce opravdu pěkný pár sexy pletených ponožek a pohodlný ovšem slušivý svetřík. V kontrastu s košilkou budete neodolatelná. Pokud se ještě nechystáte spát, ale chcete si v posteli zpříjemnit podvečer nebo víkendové dopoledne, zkuste třeba partnerův svetr v kombinaci se slušivými nadkolenkami. Mimochodem, fotku v podkolenkách jsem testovala na několika mužích a zatímco na pyžamo se soby reagovali neutrálně, tak tato fotografie způsobila nadšení. 


Útulného a zvoucího dojmu docílíte, pokud již při stlaní postele budete myslet na dekorování. Chystejte svou postel do podoby, ve které ji chcete spatřit, když se vrátíte domů. Zapojte stolečky a pokud nemáte, přistavte si židli, hezkou krabici, bedýnku. Nachystejte si mix knih nebo časopisů, nachystejte tác se sklenicemi na vodu a třeba víno, přidejte čokoládku nebo nějakou dobrůtku, kterou se odměníte. Pamatujte na svíčky, aromalampy, kapesníčky, čtecí lampičku, hudbu. Ze správně nachystané postele se totiž neodchází, pokud skutečně není nutné.

 
Ať už si plánujete číst, snít, hrát nebo spát, věřím, že nevlídné počasí ve vás vyvolá jediné – chuť být co nejdříve ve své posteli.
Vaše Mibiko
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account