69

Sebevědomí je křehká věc a než bude silné a stabilní potřebuje neustále posilovat. Prvních pár kroků máme za sebou Nakopněte své sebevědomí. Právě teď! a měly bychom se vydat dále. V dnešním pokračování se seznámíte s dalšími sedmi kroky. Stálým pojítkem zůstává, pochvala sebe sama. Chvalte se i za zdánlivě nepodstatné maličkosti, které se vám podaří. Pochvalte se i za obyčejný úklid nebo za výhodný nákup, který vaší rodině ušetřil, byť jen “pár drobných”. Chvalte se za vše, za co byste vy sama pochválila jiné.
Dobrou zprávou pro ty z vás, které jste se v textu výše nalezly, je, že sebevědomí, sebeúctě a sebedůvěře se dá naučit.
Postupně se seznámíte s jednadvaceti jednoduchými kroky, jak si zvýšit sebevědomí, sebedůvěru a docílit sebeúcty.
Věnujte se studiu
Vzdělávejte se v oblasti, ve které pracujete nebo se jí věnujete. Vaše sebevědomí a sebedůvěra tak vzrostou. Seberealizace pro vás bude poté snazší.
Pomluvy hoďte za hlavu
Jistě jste někdy o někom slyšely něco, co se ukázalo být výmyslem. Šíří i někdo o vás nějakou takovou pomluvu? Hoďte ji za hlavu. Kdo vás zná, ví, kde je pravda. A ostatním stačí říci větu: “Když tomu věříte. Nemám důvod se obhajovat.” Držte se pravdy, je osvobozující. Kdo pomlouvá, pouze závidí nebo žárlí.
Přijměte odpovědnost…
… za své myšlenky, za své názory, za sebe sama. Za vše, co děláte, říkáte i za vše, čeho chcete dosáhnout. Naučte se přiznat chybu a hledejte možnosti, jak ji napravit. Netvařte se, že se vás netýká. Převezměte však odpovědnost pouze sama za sebe, ne za druhé.
Zahrajte si na úspěšnou
Vystavte se vědomě nepohodlí a kritice okolí. Zkuste se vžít do role úspěšného jedince a přemýšlejte, jak by se v té chvíli asi zachoval. Předstírejte, že jste v pozici takového člověka. Nepůjde vám to nejspíš hned, chce to trénovat.
Nepřestávejte
Do něčeho jste se pustily, ale výsledky jsou zatím nic moc? Přesto cítíte uspokojení při vykonávání této činnosti? Máte dobrý pocit z každého, byť malého úspěchu a víte, že pro to máte vlohy? Tak nepřestávetje. Opakujte to znovu a znovu. Časem vychytáte své slabiny a dostaví se větší a větší úspěchy. Důležité je, nevzdat se.
Vše příjímejte s hrdostí
Pokud vám někdo složí komliment, protože vám to opravdu sluší nebo jste udělaly něco mimořádného, nestyďte se za to. Nečervenejte se, ale přijměte tato slova s grácií a sebevědomě. Komlimenty od kohokoli za cokoli, neodmítejte, ale akceptujte. Zasloužíte si uznání druhých. Jste totiž výjimečná, nezapomínejte na to.
Po světě choďte se vztyčenou hlavou
Choďte vždy vzpříma a nedívejte se do země. Usmívejte se, lidem se dívejte přímo do očí a neuhýbejte pohledem. Lidé nekoušou. Tím, že se vám někdo dívá do očí, neuvidí do vaší duše, pokud mu to samy nedovolíte.
Buďte na sebe hrdé a já se s vámi budu těšit na další pokračování.
 

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account