92

Holohlavé panenky pomůžou onkologicky nemocným dětem

Do České republiky přichází limitovaná edice holohlavých panenek Barbie, které pomohou českým onkologicky nemocným dětem.

Projektu Můj nový život, který se v České republice zaměřuje na péči o dětské pacienty s onkologickým onemocněním, se povedla nevídaná věc: exkluzivně získal pro české nemocné děti 24 kusů holohlavých panenek Barbie. Limitovaná edice těchto panenek není v současnosti k dostání v žádné jiné zemi a malí čeští pacienti jsou nyní jediní na světě, kterým holohlavá Barbie ulehčí překonat často traumatizující důsledky náročné onkologické léčby. Panenky byly ve velmi omezeném množství vyrobeny pouze pro americký a britský trh. V současnosti nejsou holohlavé Barbie k dostání už ani za oceánem, takže je Česká republika v tomto ohledu světový unikát. “Poté, co se limitovaná edice objevila minulý rok na americkém trhu, dovolili jsme si za projekt Můj nový život oslovit českou pobočku firmy Mattel s prosbou o dodání panenek také k nám. Jsem za všechny nemocné děti nesmírně šťastná, že se do České republiky Barbie nakonec dostaly,” říká dětská onkoložka Lucie Cingrošová, jedna ze zakladatelek projektu.

Firma Mattel vyrábí světoznámé Barbie již od roku 1959, a za svou historii už na sebe panenka vzala mnoho podob a modelů. Poprvé zcela bez vlasů ale byla představena minulý rok. „Tuto aktivitu firmy vítáme. Dívky, které procházejí onkologickou léčbou, se často velmi špatně vyrovnávají právě s rizikem vypadání vlasů.  To, že je Barbie, idol mnoha dívek holohlavá, jim může pomoci srovnat se se ztrátou vlasů, která je téměř pravidelně průvodním jevem léčby onkologicky nemocných pacientů,“ doplňuje MUDr. Lucie Cingrošová, zakladatelka projektu Můj nový život. Panenky budou prostřednictvím projektu Můj nový život distribuovány do všech osmi center pro léčbu dětských pacientů se zhoubným onemocněním po celé České republice. Barbie dostanou děti s kompletní výbavou – budou jim moci nejen měnit outfit, ale díky sadě paruk i účesy.

O projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT

Projekt MŮJ NOVÝ ŽIVOT vznikl na jaře 2010 na základě iniciativy dětské onkoložky MUDr. Lucie Cingrošové a umělecké fotografky Kamily Berndorffové, jejichž společným záměrem bylo představit laické i odborné veřejnosti děti léčené pro zhoubný nádor. Cílem projektu MŮJ NOVÝ ŽIVOT je nabourat zažité předsudky společnosti o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí a upozornit na nutnost včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění a prevence jeho pokročilého stadia. Více o něm najdete na www.projektmujnovyzivot.cz.

Foto: Jakub Joachim

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account