91

Equal Pay Day neboli Den rovnosti platů se bude konat v České republice již počtvrté. Organizátorky si zvolily i symbol této akce. Stala se jím červená kabelka, taška či peněženka, jelikož červená barva znamená v účetnictví ztrátu. Equal Pay Day je celosvětovou akcí, která má vybudovanou dlouholetou tradici v mnoha evropských zemí. Akci pořádá nezisková organizace Business and Professional Women (BPW) a bude se konat 24. 4. 2013 v hotelu Clarion (Clarion Congress Hotel Prague).

Cílem Equal Pay Day je upozornit na rozdíly platů mužů a žen, které se liší ve všech zemích EU. Equal Pay Day přináší cenné informace a praktické rady, které jsou uplatnitelné při budování a posilování kariéry. Významné manažerky a podnikatelky formou mentoringu poradí ženám, jak postupovat při cestě k úspěchu a k ekonomické nezávislosti.

„Cílem letošní akce je vyvolat veřejnou diskusi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě u nás a také příležitost motivovat ženy k jejich dalšímu osobnímu rozvoji. Svůj život máme ve svých rukách,“ uvádí Ing. Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business & Professional Women Praha II.

Průměrné hrubé mzdy žen jsou v porovnání s hrubými mzdami mužů o 23 procent nižší. Zatímco u něžného pohlaví tato částka činí v průměru 22 388 korun, u mužů je to o 7000 korun víc. Ženy v České republice vydělávají za stejnou práci méně peněz než muži, a proto neváhejte a ohlaste se u mentorek, které budou v rámci Equal Pay Day k dispozici.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account