53

Možná bolavá, ale upřímnost, nebo milá přetvářka? Co bychom si vybraly my v ŽENY s.r.o.?

Naše otázka na tento týden zněla takto: “Řekla byste kamarádce, že je tlustá?”

Helena Plívová, výkonná ředitelka a patronka záložky Testování

No, asi bych to řekla jen takové kamarádce, která by to unesla a která o tom sama začne mluvit. Rozhodně bych tohle téma sama nezačínala. A když by na to přišlo, tak bych spíš volila opatrně slova, nějak vtipně bych se snažila svést řeč na válčení s váhou a chutěmi. A určitě bych se snažila jí nějak namotivovat na společnou návštěvu fitka anebo vymýšlení jídelníčku. Ale jinak mi není vlastní někoho napřímo ostře kritizovat za to, jak vypadá. Brala bych to jako její věc a rozhodnutí nebo spíš dospění k rozhodnutí, že musí sama prozřít, pak chtít a taky začít s tím něco dělat.

Jana LeBlanc, bloggerka

Ne. Myslím, že moje kamarádky, kterých se to týká, to dobře vědí, stejně jako co by s tím měly dělat. A kdyby se mě nějaká zeptala přímo? No, žádná mi takovou upřímnou otázku „jsem tlustá?“ ještě nepoložila. Většinou slyším jen nějakou formu povzdechu s otázkou na konci jako „já jsem snad čím dál tlustší?“. Vím, co to znamená. Potřebuje slyšet, že je to ještě v pohodě a že to oblečení šijí čím dál menší. Protože já to mám úplně stejně. A vím, že když se navzájem ujistíme o tom, že to ještě není tak hrozný, ale pro jistotu probereme pár diet a podpoříme se, že už zítra začneme jinak, cítíme se na světě hned líp. Bohužel. 🙂

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Tak to bych rozhodně nikdy nikomu neřekla. Je to nevychované a určitě je každého věc, jak vypadá. Ona je také otázka, co je to “tlustá”? Každý má jiné měřítko. Pokud by to však ohrožovalo zdraví, určitě bych se snažila pomoci.

Irena Holčáková, manažerka regionálních projektů

Pokud by se jednalo o kamarádku, u které bych měla pocit, že přibrala, klidně bych jí to řekla. Od toho přece kamarádky jsou. Podala bych to nějak vtipně a rovnou bychom se mohly domluvit a začít chodit společně třeba běhat.

Lucie Procházková, projektová manažerka

Ona sama musí vědět, jak na tom je. Pokud by chtěla se svou postavou něco dělat, určitě bych ji v tom maximálně podpořila a snažila se jí pomoci.

Veronika Šubrtová, módní bloggerka

Určitě bych jí to řekla. Samozřejmě opatrně, lidsky a s důrazem, že mi jde o její zdraví, ráda jí pomůžu a tak podobně. Jsem člověk, který říká často pravdu i v situacích, kdy se to nehodí. Nicméně tyto pravdy jsou důležité, a pokud je člověk opravdový kamarád, tak je říká, protože posouvají toho dotyčného dál.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Se svoji figurou těžko mohu kritizovat ostatní a vím, že to je vlastní boj každého z nás. Nemám důvod říkat někomu, že je tlustý, případně vypadá nezdravě. Každý by měl sám posoudit sebe a svůj fyzický stav vůči svým očekáváním. Prioritou by pro každého ale mělo být zdraví.  

Jitka Kratochvílová, patronka záložky Služby

Hodně záleží na okolnostech. Pokud je kamarádka spokojená a nemluví o tom, že by potřebovala zhubnout, není důvod jí to říkat. Kde je psáno, že musíme být všechny hubené! Třeba ty kila na sobě má ráda. Samozřejmě je jiné, když od kamarádky slýcháte, jak je tlustá a že by potřebovala zhubnout. V tom případě asi nejsem ten člověk, který jí bude usvědčovat v tom, že to tak není (pokud tedy opravdu silnější je), ale raději jí podpořím a pomůžu jí s tím něco udělat.

Veronika Hlicková, ŽENY s.r.o. Slovensko

Těžká otázka, ale pravděpodobně ano. Pokud by šlo o kamarádku, s kterou se vídám často, známe se dobře a víme, že jsme k sobě upřímně, pak rozhodně. Pochopila by to a věděla, že to myslím v dobrém. Navrhla bych jí nějaké společné cvičení, třeba běh. Taky bych se sebou něco měla dělat, ať už mi to nějaká kamarádka řekne nebo ne. Myslím, že co se týká váhy, každá žena ví, jak se cítí a že přišel čas na to, aby s ní něco udělala. Důležité je jenom najít vhodnou parťačku na ten boj. 🙂

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Ano, řekla, ale rozhodně po svém. Navodit  pozvolna řeč na téma cvičení, stravu a postupně se zaměřit na problémové partie. A pak už to jde samo. Jsem ráda, když s lidmi kolem sebe mohu mluvit na rovinu a nic se vlastně nestane.

Jitka Skalická, blogerka a patronka záložky Blogy a diskuse

Ne. Tedy alespoň ne takhle: “hele, seš tlustá”. V seriálu Až po uši, který právě sleduji na HBO mne zaujala věta “Moc ti to sluší, jak si teď přibrala”, po které šla postava okamžitě vyhodit dortíčky do koše :-). Jsem vrozenej diplomat, takže bych na to šla oklikou, ale jen tehdy, když bych opradu věděla, že ji to opravdu trápí. Protože pokud ji to netrápí, pak kdo jsem já, abych jí do toho kecala? Mám kolem sebe veselé, ne zrovna “Twiggy” kamarádky a jsou v pohodě.  

* A co vy? Řekla byste kamarádce, že je tlustá? Nebo už jste to udělala? A jak to dopadlo?

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account