93

Jak tráví Velikonoční pondělí ŽENY s.r.o.? I dnes pravidelná pondělní anketa!

I na Velikonoční pondělí pro vás pochopitelně máme pravidelnou pondělní anketu. Tentokrát na téma, jak slavíme svátky na jara a jak se nám líbí česká tradice – pomlázka.

Helena Plívová, kreativní manažerka a patronka záložky Testuj

U nás doma Velikonoce moc neslavíme. Povytahuju pár dekorací, s dcerou se pokusíme obarvit a ozdobit pár vajíček, upeču mazanec. (Beránka už neriskuju, poslednímu hned po upečení upadla hlava a bylo jasno :)). Já sama si od dětství pamatuju jen vcelku bolestivé zážitky, takže při každém zazvonění na Velikonoční pondělí dost trnu, zda se tam neobjeví nějaký spolužák mojí Rozárky, co jí svou náklonnost přijde vyjádřit výpraskem.

Jana Benešovská, šéfredaktorka a patronka záložky Inspiruj (se)

Velikonoční pondělí mě dlouho štvalo: sedět u okna a čekat na koledníky, kteří ve vesnici, kde jsem vyrostla, obíhají dům od dobu, dostat na zadek a odpoledne už zase pomalu přemýšlet nad tím, že je po prázdninách a zítra musím do školy … V dospělém věku se je snažím užít po svém, letos poprvé ve Spojených státech. Bavím se údivem místních, pro které česká tradice pomlázky hraničí pomalu s domácím násilím. No, aspoň na to máme den volna. Tady za mořem se dnes ráno k snídani dojedly speciální zeleno-růžovo-žluté „Peep donuts“ a všichni už jsou zase v práci.

Renata Kašparová, majitelka Pracovny ŽENY s.r.o. Chrudim

Velikonoce jsou pro mě v posledních letech trochu smutné, s tradicí už nemají nic společného. Každý rok už od pubertálního věku je to víceméně stejné: sedím dopoledne doma a vyhlížím pomyslné koledníky, kteří stejně u dveří čekají jen nějakou dobrotu nebo sklenku něčeho ostřejšího. Od doby, co se nám narodily holky, se svátkům snažíme věnovat větší pozornost, ale v podstatě nic zásadního se nezměnilo. Takže jsme s manželem navrhli jedny Velikonoce trávit doma a další někde třeba na prodlouženém víkendu v Čechách a užít si je po svém. Nejkrásnější to bylo na Moravě. Děti hledaly vajíčka mezi vinicemi a tatínek nás ráno vyprášil pro zdraví. Tomu říkám krásně a emočně strávené Velikonoce.

Eliška Vyhnánková, krotitelka sociálních sítí

Velikonoce mne trochu zaskočily – divila jsem se, proč žadný klient nechce v pondělí schůzku, práci, školení. 🙂 Pro mne to bude jeden vítaný den klidu navíc. Užiji si ho sama, v klidu a relaxu. Vlastně si moc nepamatuju, kdy jsem naposledy řešila některou z velikonočních tradic, včetně pomlázky. Zato si moc dobře pamatuji, jak jsem jako hodně malá šla v přestupném roce mlátit pomlázkou kluky. 🙂 Tím jsem si asi hned vyřešila svůj vztah k tomuhle zvyku – ať si to kluci užijou, můj čas občas přijde. 😀

Jitka Skalická, patronka záložky Povídej

Velikonoce jsou pro mne svátky jara. Nerada někam jezdím, společně s Vánoci je považuji za rodinné svátky, které se zkrátka mají trávit rodinně (a návštěvou/koledováním u sousedů). A mám ráda tradice, takže se barví vajička, plete pomlázka, peče velikonoční nádivka s kopřivami, zkrátka ze všeho musí být cítit, že jaro už je tu … A ano, pomlázka – nikdy mne nenapadlo ji “řešit”, dokud jsem pár let nežila v Řecku a  nezjistila, že tam pomlázku neznají. Ba co víc – Řeci byli nadšeni představou beztrestného “bití” žen jednou v roce, byť v legraci. Když jsem pak nad tím přemýšlela, jako symbol “omlazení” je to vlastně docela pakárna. Zřejmě to vymyslel chlap. 🙂 PS: Pomlázka jde uplést i z oleandru. 🙂

A jak slavíte dnešní Velikonoční pondělí vy? Pište nám do komentářů a krásné Velikonoce!

🙂

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account