54

Jak stráví nadcházejí Advent ŽENY s.r.o.? Ještě nemáte na tohle období žádný plán? Tady je dávka inspirace.

Marie Hajdová, patronka záložky Recepty

Advent jsem nikdy moc neprožívala. U nás doma se rozsvěcují svíčky na adventním věci. A pamatuji si, že jsme v neděli koukali na adventní koncerty v televizi. Letos se půjdeme se synem podívat na vánoční trhy na pražském Náměstí Míru, tak snad se mu to bude líbit.

Jitka Kratochvílová, patronka záložky Služby

Letos opět vyrážím nasát vánoční atmosféru na trhy do Norimberku. Vánoční trhy mají své kouzlo, v zahraničí se mi líbí hlavně vánoční výzdoba a popíjení svařáku z vánočního hrníčku, který si pak odvezu domů. Už mám celkem slušnou sbírku. A taky nikdy nevynechám tradiční klobásku. S dětmi se chystáme opět na Ježíškovu cestu na Boží dar. Vydáme se po stopách Ježíška a jeho pomocníků a na konci cesty hodíme Ježíškovi dopis do schránky. U téměř každé zastávky je malá atrakce ve formě prolézačky, houpačky nebo kolotoče. Dětičky se při výletě tak dosti vyřádí a já mám pak doma trochu času na předvánoční úklid.

Jana LeBlanc, šéfredaktorka

O Adventu jsem v pondělí napsala celý editorial. Najdete ho zde.

Gábina Špačková, patronka záložky Kalendář

Ráda bych napsala na pohodu a vánoční atmosféru, ale vzhledem k letošnímu hektickému podzimu se budeme muset hodně snažit, aby nějaká pohoda a klid nastaly. 🙂 Ale určitě bych moc ráda letošní Advent strávila tradicemi, které k nim patří, a to hlavně vzhledem k nízkému věku mých dětí, které ještě věří na Ježíška. Například se pokusíme navštívit les, nebo aspoň zvířecí farmy v okolí Prahy a nachystáme sváteční hostinu také zvířátkům.

Věra Buraltová, obchodní manažerka

Advent je pro mě začátek něčeho svátečního a hodnotícího. Říká se, že přítel je ten, kterého alespoň jedenkrát do roka vidíš. Proto tuto tradici dodržuji a poslední měsíc v roce zvolním a věnuji se návštěvám s přáteli. Miluji procházky večerní Prahou a tak se každoročně setkáváme na Staromáku, kde si dáme svařák a pak pokračujeme podél Vltavy, přejdeme Karlův most, zastavíme se na Kampě a potom vzhůru na Hrad. No a samozřejmě si  povídáme  o všem možném i nemožném. Vřele doporučuji. 🙂

Lucie Procházková, projektová manažerka

Na Advent se vždycky moc těším. Miluju tu atmosféru. Strašně ráda mám přípravu výzdoby (když pominu ten úklid před tím samozřejmě) a dokonce se mi začíná líbit i výzdoba v obchodních centrech. Do této doby ji totiž považuji za předčasnou a někdy až otravnou, ale teprve o Adventu si ji dokážu užít. Pravidelně každý rok vyrážím na vánoční trhy k našim sousedům, buď do Vídně nebo do Drážďan. Vždycky si odtamtud přivezu nějakou ozdobu na stromeček. Chystám se na trhy i letos, a pravděpodobně to opět vyhrají Drážďany. Nejsou totiž daleko a je to tam vskutku úchvatné! Navíc je všechno poměrně blízko sebe, takže si člověk může projít staré město se všemi vánočními stánky, dát si tradiční punč a ještě se stihne zastavit se ve Zwingeru nebo v Albertinu prohlédnout některou z výstav. A koho neláká kultura, může zavítat na známou Prager Strasse, která je lemována spoustou obchodů a restaurací.

* Máte nějaký tip na zajímavou akci nebo událost, kterou si zpříjemnit Advent?

* Napište nám o nich.

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account