86

Náhodný sex neprovozují jen muži, provozují ho samozřejmě i ženy. To by totiž pánové sex na jednu noc provozovali jen sami mezi sebou!

Jenže zatímco heterosexuální muži si při sexu bez emocionálních závazků přijdou na své, ženy naopak při náhodném sexu vyvrcholí mnohem vzácněji. 

„Smyslem sexuální liberalizace, v jejímž rámci mají muži a ženy shodně stejné právo provozovat náhodný sex, se ale také předpokládá se stejnou pravděpodobností, že sex bude oběma pohlavím přinášet stejné potěšení. Ale není tomu tak,“ tvrdí profesorka Kim Wallenová z Emory University v rozhovoru pro New York Times.

Podle ní výzkumy jasně dokazují, že ženy mnohem častěji vyvrcholí právě ve vážném vztahu s dlouhodobým partnerem než při náhodném sexu. Samozřejmě, existují ženy, které bez problému vyvrcholí i při náhodném sexu, je jich ale mnohem méně než těch, které orgasmus nezažijí.

Rozsáhlý výzkum socioložky Pauly Englandové kupříkladu odhaluje, že při náhodném sexu vyvrcholí osmdesát procent mužů, ale jen čtyřicet procent žen. Vedle toho při sexu s partnerem dosáhne orgasmu pětasedmdesát procent žen. Studie se opírá o čtyřiadvacet tisíc dospělých.

Autor: Famous
Foto: Shutterstock

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account