524

Po znamení Blíženců přichází vláda Raků. Ti jsou ovládaní nevyzpytatelným živlem vody. Proč nevyzpytatelným? Představte si, jak vyvěrá pramínek vody, tak stejně je to s náladami těchto osůbek. Vznikají v podvědomí a nemohou je tak zcela ovládat. Přichází jim spousta nápadů a energie a najednou, z ničeho nic se vše obrátí v pocity smutku. Nešťastné stavy mohou mít z různých důvodů, např. když je elán opustí, nebo pokud jim zrovna nepracuje fantazie na plné obrátky.
Pokud se chcete někomu svěřit, tak toto znamení je to ideální. Jsou velmi citliví a empatičtí. Často vědí předem, co ten druhý potřebuje slyšet nebo co by mu pomohlo. Neunikne jim žádný detail, ani když se ho snažíte důmyslně skrýt. Ale nepočítejte s tím, že by se Rak svěřil vám. Zájem okolí je velmi těší, ale nepřiznají to. Často jim unikne i zajímavá příležitost, protože nejsou ochotni něco měnit a dobrodružství a adrenalin příliš nevyhledávají.
Než se do něčeho pustí, vše si pořádně promyslí a naplánují. Předem vám u každé akce řeknou všechna možná rizika (i ta, která by vás ani ve snu nenapadla). Katastrofické scénáře přímo sypou z rukávu.  Mají rádi jistotu a také něco pro případ krize. Zadní vrátka mají snad ve všech životních oblastech. Oblíbené rčení? „Nikdy nevíš, co se stane, a kdy se ti to bude hodit.“ Neradi se vzdávají svého „majetku“ a nezáleží na tom, zda to je osoba, věc, nebo pocit, který jim připomíná minulost.
urazlive si brani veci osobnePro svou citlivost (spíš přecitlivělost) bývají často ve špatné náladě. Nejsou vzteklí, jen zklamaní lidmi a životem celkově. Ranit je může cokoliv, ale nejčastěji to jsou slova. Berou si vše velmi osobně (často si vše vyloží jinak, než bylo původně myšleno). K životu nutně potřebují bezpečnou náruč a zabezpečený úkryt. Obojí je pro ně velmi důležité. Rak je také oddaný, s láskou se bude věnovat svému partnerovi, rodině, kytičkám i rostoucími bankovnímu účtu. Nemají v lásce rozhazovačné lidi.

 Jak na muže/ ženu ve znamení Raka?
Vyznat se v muži ve znamení Raka rozhodně není tak snadné, jak se mohlo na první pohled zdát. Srdce opravdu nemá dokořán a k tomu ty nálady, no, jasně hned nevíte ani to, zda se mu líbíte. Zjistit to chvíli zabere. Ale ani tak není vyhráno. Častokrát můžete natrefit na přelétavého jedince. Ale pokud se do vás zamiluje, získáte toho nejúžasnějšího a nejvěrnějšího partnera. Která by nechtěla citlivého muže, pro kterého je fyzický kontakt opravdu hodně, a k tomu by byl romantik a pečoval o vás?
Mezi těmito muži se skrývá hodně umělců, hlavně díky velmi bohaté fantazii. Nepočítejte s tím, že byste se o něm dozvěděla hned vše. Rád si nechává svá tajemství pro sebe a vás nechá jen hádat, co se za vším skrývá. Zvládnete čekat, než si vás pustí k tělu? Vyplatí se to. Umí velmi dobře zacházet i s penězi a málokterý detail mu unikne. Získáte pevnou, ale milující náruč.
vodni vila ve znameni RakaOčarovala vás křehká víla, která vypadá jako vytvořená ze svitu měsíce? Pak vaše srdce zatoužilo po ženě ve znamení Raka. Chcete se k ní dostat blíž? Vezměte ji na netypické rande. Ideálně právě za svitu Měsíce a někam k vodě., tam její něžná duše roztaje. Nečekejte, že se toho o ní moc dozvíte, spíše počítejte s rozhovorem mezi vnitřními já než s plynulou a osobní konverzací. Potřebuje více času, aby se vám otevřela.
Zvykněte si, že to budete muset být vždy vy, kdo vše začne jako první. Upozorňuji i na časté střídání nálad. Zvládnete ji utěšit, kdykoliv to bude potřebovat? Je odpověď ano? Pak získáte ženu nejen krásnou, ale i skvělou partnerku. Umí skvěle vařit, postará se o domácnost, finance i vás. A můžete si být jistí, že vám konto nezruinuje, ale naopak na něm budou pěkné přírůstky.  Věřím, že když si bude chtít občas vyrazit na nákupy, tak vám to za těchto okolností vrásky na čele nepřidělá.

Stručná charakteristika

  Uzavřenost, hospodárnost, (pře)citlivost, náladovost
  Snadná zranitelnost, kterou nedává najevo. Snění častější než realita, vyvinutá intuice a fantazie.
  Opatrné a zdrženlivé chování, vrozená diplomacie a empatie
  Silná potřeba finanční jistoty, bezpečí a ochrany, skvělá paměť (vzpomínky i staré křivdy)
  V lásce hledají člověka co nejvíce podobného sobě samým (ideálně na celý život), nejsou povrchní. Nejvíce si rozumí s jinými Raky, Rybami, Pannami, Býky a Štíry. Snesou se i s Blíženci, Lvi, Vodnáři a Střelci.
  Po zdravotní stránce by si měli dávat pozor obzvlášť na žaludek (přes něj filtrují stres a své vnitřní boje) a hrudník.
  achat mechovyJejich planetou je Měsíc, živlem voda, barvou jantarová a kameny třeba: achát, beryl, granát, avanturín, chalcedon, jaspis, křišťál, perla nebo měsíční kámen
  Mají umělecké sklony a talenty, silné emoce lehce transformují v umělecká díla
  Negativně na ně působí „skládky“ nepotřebných věcí a naskládané kouty.

Tarotová karta „Vůz“
Tak jako tato karta i nálady těchto zrozenců vypovídají o určité disharmonii. Vnitřní nesoulad je nutné řešit nekonfliktně. Ještě lepší je krize a nesnáze urovnat dříve, než jejich vyvrcholení někomu ublíží. Tarotová karta také vypovídá o nebezpečí, které může číhat. Ale pro Raky je vše neznámé potencionálním nebezpečím, takže tímto směrem svou energií neplýtvají. Jsou spokojeni, když je remíza (kompromis) ve všem. Nejsou typičtí bojovníci.
Vůz má také varovat před egoismem. U tohoto znamení je spíš formou přílišného braní si věcí osobně. Tak, milí Raci, vnímejte i slova spíše intuitivně než přes rozum. Vyhnete se tak pocitům křivdy a ublížení. Vaše vnitřní zranění se hojí pěkně dlouho a to vy víte.

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak vás tyto energie ovlivňují, i když Rak není vaše znamení?
Nemůžete se odpoutat od minulosti, přijmout své emoce nebo pocity? Pak se vás přesně týká tento odstaveček. Co s tím? Přestaňte manipulovat a shazovat vinu na druhé. Odpusťte druhým i sobě. 
umelecky talent a vlohySvé emoce a pocity, pokud vám jdou jen ztěžka vyjádřit, projevte tvůrčí cestou (napište je, nebo namalujte). I svoboda je velmi důležitá, nechte si prostor pro sebe, ale dejte ho i svému partnerovi. Pokud toto dodržíte, tak se nebudete muset obávat úniků do vnitřního světa fantazie, který nemá s realitou pranic společného. Přestaňte řešit své tělo (je moc hubené, tlusté, máte malá prsa, nebo malé svaly), je dokonalé. Buďte mu vděčni za vše, co pro vás udělalo. Jste dokonalá bytost a začněte se tak i vnímat.

Témata Raků
Finance a spořivost je snad na prvním místě. V něčem tak základním je správné uvažování přece naprosto samozřejmé (alespoň podle Raků). Raci umějí zachovat i klid, pokud se třeba nějaká ta investice příliš nevyvede a ihned mají záložní plán, jak celou situaci napravit. Vědí totiž, že když se jedny dveře zavřou, musí se zase jiné otevřít. A o tuto příležitost se již připravit nenechají. Nezpracované energie se projeví až lakomstvím, nebo v opačném případě stále hlouběji se propadající dluhovou pastí.
Jak je to u Raků se vztahy v rodině? Složité. Jsou buď přehnaně a úzkostlivě starostliví, nebo naopak mají s některým dítětem starosti a neumí s ním najít společnou řeč. Jejich vlastní děti jsou pro ně učiteli, což velmi často špatně nesou. Pokud se rozvedou, pak jen těžko hledají nový vztah, ve kterém by byli spokojeni a našli tak náhradního (vhodného) rodiče pro své děti.
Emoce a náladovost je také velmi klíčová. Nepřiměřené reakce a urážlivost jim komplikují život. Snadno se zraní, ale dokážou také velmi nevybíravě ublížit druhým (aniž by si to uvědomili). I ti, co působí velmi tvrdě, jsou ve skutečnosti citlivky. Nechte všechny své pocity vyplout na povrch, nic v sobě nepotlačujte (plačte, křičte, tančete a smějte se), jedině tak vše zvládnete.
Nádherné letní dny (nejen) Rakům!
S láskou Dana Chara
Foto: pixabay.com a publicdomainpictures.net

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account