593

Představovat zdlouhavě toto znamení je opravdu zbytečné. Představte si skutečného býka, ano, mám na mysli to rohaté zvíře. Naprosto základním rysem Býka je tvrdohlavost. Bezpochyby vám osoby tohoto znamení budou tvrdit, že to tak není nebo alespoň, že on (ona) je výjimkou. Na co se vymluví? Pravděpodobně na to, že jsou jen opatrní, protože se již mockrát spálili.

Také používají slova typu: ne, je to trpělivost, raději si počkám, že budu dělat unáhlené závěry a ukvapená rozhodnutí.

Neprovokujte rozzuřeného Býka

Typický představitel má i vhled podobnými tomuto charakteristickému zvířeti. Má vysoký zátylek, obvykle kratší krk a může působit zavalitějším dojmem. To se týká i osob, které jsou štíhlé nebo svalnaté postavy. I jejich styl chůze je takový rozvážnější a spíše poklidný. Jsou trpěliví a působí nenáročně, ale nenechte se zmást. I když dokážou být dlouho odměření, jakmile vybuchnou, opravdu to stojí za to. Pokud se vám povede Býka vytočit, tak dál neprovokujte a rychle se stáhněte.

Realita je taková, že pokud Býk něco chce (nechce), tak s ním nepohnete, ať uděláte cokoliv. Proti jeho vůli s ním nic nenaděláte. Také bych nedoporučila ho nijak ponižovat (a už vůbec ne před dalšími svědky), jejich Ego by to neuneslo, a pak byste pochopili, že to byla vaše možná až osudová chyba. Na druhou stranu je neskutečně tolerantní, pokud to má své meze. Nad upovídaností, drobnými legráckami a vtípky jen mávne rukou. Jen tak ho něčím nerozhodíte.

Půda a příroda- základ k přežití

Je to zemní znamení, proto nutně potřebuje ke svému životu kus země. Ideálním bydlením je dům s velkou zahradou. Pokud mu to není z jakýchkoliv důvodů umožněno, tak si to kompenzuje alespoň v menším měřítku. Ve svém bytečku má spoustu kytek nebo balkon doslova zarostlý jako v pralese. A když to jen trošičku jde, tak vystřelí ven do přírody. Cítit půdu pod nohama je prostě nutností k přežití.

Ve svém domově se musí cítit vždy skvěle a hodně pro něj znamená, když se zde cítí dobře i jeho přátelé. Moc jich není, ale jsou opravdoví. K tělu si připustí jen slušné osoby, na které je opravdu spolehnutí. Sám také není manipulant a ani nechápe, proč by to měl dělat. Protože Býk není příliš společenský, tak nemůžete od něj očekávat, že vás bude často navštěvovat. Jeho názory jsou konzervativní a nemá v lásce větší změny. Zato smysl pro materiální a praktické záležitosti je velmi vyvinutý.

Ani on to nemá v životě tak moc lehké, musí se totiž naučit komunikovat, tolik nežárlit a také nelpět, hlavně na hmotných věcech. Možná je to tvrdohlavostí a neústupností, ale dost posuzuje lidi právě skrze jejich peníze a vliv.

Jak tedy na muže a ženy v tomto znamení?

Asi je to tím, že vládnoucí planetou Býků je Venuše, tak i přes svou rozvážnost a opatrnost, jsou muži velcí romantici. Neočekávejte, že bude dělat praštěné a nerozvážné věci, ale pokud vás bude chtít získat, tak si jistě všimnete, a o síle svých citů vás přesvědčí. Ale ani potom nečekejte, že se změní a začne z něj být extrémně společenský tvor, který si ještě ke všemu s vámi vyzkouší různé adrenalinové sporty.

Má-li nějakou představu o zábavě, nepříliš typické pro něj, dá vám to jasně a srozumitelně najevo. Chcete-li pro něj připravit např. tajnou oslavu narozenin, tak si předem uvědomte, kdo je váš partner. Žádné výstřelky, prapodivné náhodné známé a ani nic pod jeho úroveň. Možná by bylo lepší se této představy vzdát. Na Býka jako životního partnera se na oplátku můžete plně spolehnout. Je tolerantní, jen nesní, ale koná a plány do budoucna (realizovatelné) mu určitě lhostejné nejsou.

Pokud se zamilujte do ženy v tomto znamení, pak si můžete být jistě, že stojí nohama opravdu pevně na zemi, má vyvinutý smysl pro pořádek a povinnosti. I pro ni je hmotné zabezpečení opravdu důležité, nedokázala by žít jen v představách, že možná někdy se něco změní. Konfliktům se vyhýbá, pokud někoho nemá v lásce, tak jej prostě a jednoduše ignoruje.

Zamiluje-li se ona do vás, získáte v ní oporu, která vás podrží, i kdyby bylo opravdu ouvej. Ve vztahu je tolerantní a plně vám důvěřuje. Totéž očekává od vás, nevěru je to poslední, nač by pomyslela. Flirt, ale docela klidně překousne. Chce mít své jistoty, pevné zázemí, ale také potřebuje obejmout a touží po něžných projevech lásky, i za její tvrdší slupkou.

Stručná charakteristika

 • Praktický, trpělivý a realistický člověk, který drží své sliby, a je vytrvalý, houževnatý a důkladný.
 • Nutnost materiálního zabezpečení a životních jistot, silná stabilita
 • Založení smyslové, spíš požitkář, potrpí si na kvalitu a tradice.
 • Miluje přírodu, je estét s častými uměleckými sklony.
 • Také je tvrdohlavý, neústupný, umíněný, výbušný a líný.
 • Po zdravotní stránce bývá u něj nejvíce zatížena oblast krku a hrudní páteře. Musí mít více pohybu, pak je v pořádku.
 • V lásce jsou smyslní, ale nesmí být do ničeho tlačeni. Rád sám obdarovává, raději než dárky přijímá. Vybírá si pečlivě okruh lidí, se kterými tráví čas. Musí být na podobné intelektuální i materiální úrovni.
 • Nejvíce si rozumí s dalšími Býky, Kozorohy, Pannami, Rybami a Raky. Snese se i s Blíženci, Berany, Váhami a Střelci.
 • Jeho planetou je Venuše, elementem Země, barvou červenooranžová a vhodnými kameny mimo jiné – akvamarín, avanturín, achát, beryl, růženín a tygří oko.
 • Skrze jeho vytrvalost a víru v sebe sama, dokáže vyniknout snad v čemkoliv. Umí dotahovat věci do konce. Mezi Býky je hodně klasických umělců.
 • Co ze srdce nesnáší? Nepořádek v kuchyni, obzvláště prošlé potraviny, nebo ty, které už jíst nikdo nebude.

Tarotová karta Býků – Velekněz

Co se skrývá za jejím významem?

Tak jako velekněz (papež) se Býk řídí pravdou. Chce spravedlnost a jasně daný řád. I když se říká, že pravda je jen jedna, tak každý má svůj úhel pohledu, svou verzi „pravdy“. Pro toto znamení však existuje jen jedna jediná, ta jejich. Jde o moudrého člověka, který symbolizuje učitele a vysoký morální i duchovní vývoj. Je to takové přenesení sebekontroly, zkušeností, řádu a laskavosti do lidského těla.

Karta má také upozornit přílišnou snahu mít vše pod kontrolou a jasné. Tyto osoby si často nenechávají příliš prostoru pro život v přítomnosti- tady a teď. Neumějí moc improvizovat a nechat se unášet proudem života. Dejte ochutnat svým všem svým smyslům krásy světa a existence.

Jak poznáte nezpracované energie tohoto znamení?

Jak i ostatní znamení tyto energie ovlivňují?

Možná už tušíte, že se nezpracované energie tohoto zemního znamení projeví hlavně ve hmotě. Obzvláště ve financích. Jak to s nimi máte, jak je vnímáte? Pokud je vaší oblíbenou hláškou: „Peníze nejsou všechno“, tak je to jasné. Ruku na srdce, je nádherné být milován a mít kolem sebe skvělou rodinu a přátelé, ale nechyběla by vám třeba střecha nad hlavou a voňavý oběd na talíři? Určitě ano. Tak si přiznejte, že i finance jsou velmi důležité a ke kvalitnímu životu je potřebujete.

Nemáte-li „učesané“ energie Býka, pak také těžko budete hledat pevnou půdu pod nohama i bydlení, kde byste se cítili skutečně jako doma. Ano, dobré majetkové poměry a stabilizované prostředí je nutností. Možná teď budete namítat, že bohatství a hojnost se dá měřit i jinak. Každý má své priority jinde a např. nemocná osoba vám určitě řekne, že zdraví je to nejdůležitější. Člověk, který nemůže najít práci kvůli nízkému vzdělání, si zase bude myslet, to je to nejdůležitější apod. Berte vždy v potaz vaše vlastní hodnocení sebe. Jak to tedy máte se svou vlastní cenou a hodnotou? Jaké jsou ty vaše zásady hodnocení?

Neustále se něčeho bojíte a nechcete udělat krok do neznáma? I toto je vliv nezpracovaných energií tohoto znamení. Pak se podívejte na své obavy z nadhledu a reálně si je zhodnoťte. Je opravdu se čeho obávat, nebo je strach ve skutečnosti daleko menší než se předtím jevil? Chcete-li něco dokázat, musíte postupovat krok po kroku (od semínka k plodu) a vytrvat, cesta nemusí být vždy zcela jasná a přímá. Někdy je řešení jednodušší, než by se mohlo zdát. Zbavte se lidí i věcí, které vám hází klacky pod nohy nebo vás neposouvají vpřed, spíš stahují dolů. Zbytečně se nerozčilujte a usmějte se na svět.

Přeji vám krásné dny plné hojnosti a radosti!

S láskou Dana Chara

Foto: Shutterstock/Pixabay.com

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account