71

Anděla sepsala pět tipů, s nimiž se budete na každé ráno doslova těšit. Stejně jako na zbytek dne. 🙂
Většina z nás podnikajících nebo zaměstnaných žen pracuje 40, 50 a někdy i 60 hodin týdně. Naštěstí existují různé zvyky, rituály, odreagování, která nám pomáhají porcovat práci tak, abychom ji zvládly co nejefektivněji. A hned prvním důležitým mezníkem je ráno.
Portál entrepreneur.com dal dohromady pět ranních rituálů, které vás udrží produktivní po celý den. Andělu Královou tak zaujaly, že se je rozhodla předat i vám a dodat k nim i vlastní poznatky.
Krátké sedmiminutové procvičení
Nikoliv deset minut, ale sedm. Proč? Je to dost krátký čas, který neovlivní zbývající čas pro ostatní rituály a zároveň dost dlouhý na to, abyste z vás setřásly únavu a rozbitost z předcházející noci. Z vlastní zkušenosti se ráda procvičuji třeba i 15 minut a rozhodně necítím, že bych nabourala moje ranní rituály. Stačí se zhluboka prodýchat a provést třikrát pozdrav slunci z jógy. Tělo nastartujete pro další výkony. Mimochodem tipy pro sedmiminutové cvičení naleznete i v článku u nás.
Odstartujte den zelenou
Co si nejčastěji dáváte k snídani? Rozhodně byste měli snídat. Předpokládám tedy, že to děláte a že ve většině případů jsou to třeba cereálie, ovesné vločky s jogurtem, namazané pečivo nebo vajíčka na různé způsoby. Čas od času proč ne, ale divili byste se, jak rychle lze přirpavit třeba tzv. zelené smoothie. Hoďte do mixéru jedno jablko, banán, pomeranč a pěst plnou čerstvého špenátu. Je to levné, jednoduché a energií nabíjející. Poprvé jsem o této snídani slyšela od mé kamarádky a nemůžu si ji vynachválit. Jelikož jsem sama mívala během dne problémy se zažíváním a oběhala mnoho doktorů a čínských poradců, v závěru se mi také osvědčila teplá snídaně. Rozhodně nedoporučuji pít po ránu studenou vodu nebo mléko. Teplá snídaně rozhýbe střeva a zažívání a během dne se budete cítit úžasně.
Vyberte si tři denní cíle
Zatímco čekáte na rozmixování smoothie, proberte si v hlavě tři věci, kterých byste ráda během dalších 12 hodin docílila a na konci dne pak cítila, že jste byla úspěšná.
Zablokujte si kalendář pro dosažení cílů
Ještě lepší je, když těmito myšlenkami navážete na svůj vytvořený “To do list”, který jste si připravila předchozí den při odchodu z práce. Jak takový list tvořit a k čemu je dobrý jsme si už v jednom článku také psali – čtěte ZDE. V rámci tohoto listu je také důležité si vytyčené cíle zadat do kalendáře. Vymezte si na každý úkol dostatečný čas, který podle vás zabere a k němu přidejte ještě 33 % více, abyste si byla jistá, že ho zvládnete.
Posílení po obědě
Vezměte si patnáct minut pauzu pro znovu nastartování soustředění – nazvěme to profesionální meditace. Vzdalte se od svého počítače, sedněte si do konferenční místnosti nebo někam, kde se cítíte pohodlně a ujasněte si, co ještě máte v plánu po zbytek dne. Těchto 15 minut vám pomůže identifikovat, co vás rozptyluje a pomůže opětovně rozjet rytmus k tomu, abyste byla produktivní po zbytek dne. Jestliže vás dohání únava, tipy pro její zahnání si přečtěte ZDE.
Zkuste tento pětibodový plán jeden týden a myslím budete překvapeny výsledky. Přeji úspěšné nastartování podzimu 2014!

©2022 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account