Datum / čas
Date(s) - 25. 3. 2022 - 30. 3. 2022
0:00

Místo konání
Tvorba Store

Kategorie Žádná kategorie


Pokud byste rádi zkusili bosou obuv, ale dosud jste nenalezli „odvahu“, vydejte se od 25. do 30. března na Letnou do Tvorba Store. Jako významný partner festivalu Jeden svět zde v novém pop up obchodu představí své minimalistické boty populární německá značka Wildling Shoes.

Osvěta je pro Wildling Shoes velmi důležitá. Mimo výrobu udržitelné obuvi se firma zaobírá i primárními výzvami společnosti, jakými jsou změna klimatu a globální spravedlnost. „Nevyrábíme jen boty. Jako firmě nám jde o udržitelnost, výrobu bot z obnovitelných materiálů i inovativní přístup k firemnímu fungování. Z toho důvodu velmi podporujeme rozvojové projekty zaměřené na ochranu krajiny. V Česku jsme se stali jedním z největších partnerů mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět, který pořádá organizace Člověk v tísni. Zajímavostí letošního ročníku festivalu je i to, že tašky, které festival bude prodávat, jsou vyrobeny ze zbytků látek našich bot, což skvěle koresponduje s naší vizí a snahou neplýtvat,“ popsala Barbora Nikolaus, zástupkyně pro Česko a marketérka společnosti Wildling Shoes.

POP UP OBCHOD V TVORBA STORE

Na pět dní během konání festivalu se minimalistická obuv Wildling Shoes představí všem zájemcům a fanouškům v Praze na Letné. Obchod Tvorba je unikátní sdílený showroom sdružující české tvůrce a designéry a podporující pomalou módu. Udržitelný přístup je zde stejně důležitý jako ve Wildling Shoes. „Boty obvykle prodáváme pouze on-line, proto je tento pop up obchod skvělou příležitostí, jak si je vyzkoušet. Vyrobeny jsou z měkkých a převážně přírodních materiálů – organická bavlna, konopí, Tencel, vlna, len, washi papír – v kombinaci s mimořádně pružnou podrážkou z korku a recyklované pryže poskytují neomezenou volnost pohybu a osvobozující pocit chůze naboso. Minimalistická obuv funguje spíše jako druhá kůže. Chrání nohu před zraněním a vlivy prostředí, ale nijak nebrání přirozenému vývoji a pohybu chodidla.  Velmi oblíbené jsou například naše tanuki – boty ze speciálního materiálu: washi. Tato papírová tkanina je nejen pevná a prodyšná, ale má i mnoho dalších výhod, obzvláště pružnost a lehkost. To je skvělé zejména v létě,“ dodala Barbora Nikolaus.

1 Komentář
  1. Barbora Štarhová - Ženy s.r.o. 2 roky ago

    Kéž by se více společností věnovalo takovým tématům, jako je například udržitelnost…moc fandím!

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account