Datum / čas
Date(s) - 1. 7. 2023 - 31. 8. 2023
Celý den

Místo konání
Zámek Loučeň

Kategorie Žádná kategorie


Brány zámeckého parku na Loučeni budou otevřeny pro malé i velké po celé léto každý den v týdnu. Navštívit můžete jak největší Labyrintárium v Evropě, zámek s jeho kostýmovanými prohlídkami, tak speciální akce. Na ubytované v zámku či zámeckém hotelu čeká přírodní koupací jezírko. V červenci se zapojí zámek na Loučeni již poněkolikáté do Mezinárodního dne turistiky naboso. A to v sobotu 29.července tohoto roku. Odložit můžete své boty a s nimi i stud a vyzkoušet nový životní styl a jinou formu zdravého pohybu – turistiku naboso. Druhá polovina léta, tedy celý srpen, bude patřit na zámku dětem a Českému pohádkovému létu. Letní sezonu uzavřou na zámku Loučeň Hrado-zámeckou nocí, při které zažijete zámek jinak – jako vždy NONSTOP. A to s celonočním koktejlem těch nejlepších zámeckých prohlídek ze zámecké nabídky. Každou hodinu po setmění proběhne rovněž světelná show.

„Mezinárodní den turistiky naboso je zařazen do akcí IVV – Internationaler Volkssportverband, což je mezinárodní organizace pro lidový sport, tak zvaně nevýkonnostní, odpočinkový, nenáročný, cenově dostupný sport, bez omezení věku či výkonnosti. Vhodná aktivita je to i pro zrakově postižené, a to jak z důvodů hmatových prožitků, tak z hlediska nácviku prostorové orientace a samostatného pohybu. Po celý den platí do areálu běžné vstupné, uvádí Ing. Kateřina Šrámková, jednatelka zámku Loučeň. „Vedle harmonogramu akce, bude k dispozici po celý den možnost vyrobit si jednoduchou ozdobu nohou. Návštěvníci mohu objevovat bosé boty či kořenový koberec. V obří noze – palisádovém bludišti č. 6 poznají tajemství reflexní terapie. Vyzkoušet si mohou obratnost svých nohou v bosé dílně, užít si chůzi ve střepech či případně i malování na nohy či se projít po hmatovém chodníčku, kuličkovém hřišti. Připraveny budou samozřejmě i naše kostýmované prohlídky zámku,“ dodává Kateřina Šrámková.

Mezinárodní den turistiky naboso – sobota 29. července 2023

Program:
• 11 – 13 h – Bosá vycházka 2 km naboso po zámeckém parku; těsně navazuje chůze poslepu pískovcovým labyrintem;
• 13 – 13,30 h – naboso a poslepu pískovcovým labyrintem;
• 13,30 – 14 h – bosý běžecký závod pro děti u stánku TuristikyNaboso;
• 14 – 15 h – Přednáška o chození
• 15,30 – 16,30 h – bosá prohlídka zámku s hmatovým překvapením;
• 17,00 – chůze ve žhavém uhlí; kuličkové hřiště.

České pohádkové léto – 1.- 26. srpna 2023

V srpnu bude již tradičně patřit zámecký park zejména dětem. Letošní téma Českého pohádkového léta je „Dětství v době Karla IV”. Po celý srpen v úterý, středu, čtvrtek a sobotu se můžete těšit na rytířské turnaje, dovednosti a scénky. Přesunete se do časů mladého kralevice Karla v roce 700. výročí jeho odchodu na výchovu do Francie. Děti si vyzkouší, jaké to je stát se pážetem a plnit úkoly k získání dovedností nutných ke splnění všech rytířských ctnosti, bez jejichž zvládnutí nemohl být žádný chlapec pasován na rytíře.

Hradozámecká noc – 26. srpna 2023

Letní zámeckou sezonu uzavře maratón speciálních prohlídek až do svítání, světelná a hudební show a další zábava. Stalo se již tradicí, že se na Hradozámeckou noc mnozí vydávají na hrady a zámky, aby si užili krásný letní večer. K tomuto zvyku se tradičně přidává i zámek Loučeň, a to NONSTOP až do rána. Milovníci netradičních zážitků a humoru se mohou těšit na kostýmovanou prohlídku s paní kněžnou, princem, komorníkem Jeho jasnosti, Bílou paní a dalšími postavami loučeňské knížecí domácnosti. Milovníci klasiky a odborných výkladů si určitě zvolí jeden ze zámeckých speciálů pana kastelána, který zná na zámku každý centimetr a o všem umí poutavě vyprávět. Zámek každou hodinu rozráží krásná světla a podmanivá hudba světelné a hudební show.

Prohlídky zámku NONSTOP až do rána program:
16.30 Klasická prohlídka
17.00 Dětská prohlídka
17.30 Čokoládová prohlídka
18.00 Aristokra­tická prohlídka
18.30 Aristokra­tická prohlídka
19.00 Večerníček s kněžnou Marií – dětská
19.30 Aristokra­tická prohlídka
20.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská
20.30 Aristokra­tická prohlídka
21.00 Kastelánská prohlídka
21.30 Čokoládová prohlídka
22.00 Prohlídka s Bílou paní – dětská
22.30 Speciální prohlídka „Celým zámkem od půdy až po sklep“
23.00 Speciální prohlídka „Celým zámkem od půdy až po sklep“
23.30 Prohlídka s Bílou paní – dospělácká
00.00 Půlnoční prohlídka
01.00 Speciální prohlídka ” Za tajemstvími loučeňského zámku”
02.00 Prohlídka s komorníkem
03.00 Astronomická prohlídka
04.00 Kastelánská prohlídka
05.00 Poslední prohlídka, než slunce pohlédne na nový den

Pro ty, co nepospíchají domů, nebo si prostě Hradozámeckou noc chtějí užít se vším všudy, má zámek dobrou zprávu. Stejně jako v minulých ročnících, tak i letos můžete využít možnost přespání ve vlastním stanu. Poplatek za stan je 100 Kč/stan + 50 Kč/osoba.

0 Komentářů

Napište komentář

©2024 Ženy s.r.o.

nebo

Přihlášení

nebo    

Zapomenuté heslo

nebo

Create Account